Wydarzenia z dnia

27 maja 2023

1 wyników

I Łódzka Konferencja Kardio-onkologiczna

Onkologia jest dzisiaj bardzo prężnie rozwijającą się dziedziną medycyny stając się coraz bardziej skuteczna w leczeniu do niedawna śmiertelnych chorób nowotworowych, które dziś często się schorzeniami przewlekłymi. Dlatego w oddziałach szpitalnych oraz gabinetach ambulatoryjnych często lekarze napotykają pacjentów onkologicznych, którzy cierpią równocześnie na schorzenia układu krążenia. Stanowią oni trudne wyzwanie. Dlatego zdecydowaliśmy się przybliżyć złożoną tematykę kardio-onkologii.

Konferencja adresowana jest do wszystkich lekarzy zajmujących się pacjentami, którzy chorzy są na nowotwór i jednoczenie obciążeni są schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. W szczególności do lekarzy kardiologów i specjalistów chorób wewnętrznych konsultujących chorych onkologicznych. Tematyka ta ważna i przydatna jest także dla lekarzy rodzinnych, w których gabinetach coraz częściej pojawiają się pacjenci o kardio-onkologicznym profilu. Myślę, że skorzystają z niej także onkolodzy, którzy w prowadzeniu chorego na nowotwór pełnią najważniejszą i decydująca rolę.

Wykłady poprowadzą doświadczeni lekarze kardiolodzy, którzy są nie tylko znakomitymi praktykami, ale także zajmują się dziedziną z pogranicza kardiologii i onkologii naukowo prowadząc badania kliniczne i śledząc nowości w świecie naukowym.

Zapraszam bardzo serdecznie Państwa na Pierwszą Łódzką Konferencję Kardio-onkologiczną. Mam na nadzieję, że wspólnie nie tylko będziemy się uczyć od wykładowców, ale także wymieniać nasze doświadczenia i dzielić naszymi wątpliwościami, których nie brakuje w tak trudnej dziedzinie jak kardio-onkologia.

Z wyrazami szacunku,

Dr hab. n. med. Grzegorz Piotrowski, prof. uczelni
Kierownik Zakładu Kardio-onkologi Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
Kierownik Oddziału Kardiologii Wojewódzkiego Wielospecjalistycznego Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika w Łodzi

2023-05-27 09:00:00