Rynek

II Ogólnopolska Konferencja „Wyzwania Zdrowia Publicznego" - 7 października

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na II Ogólnopolską Konferencję „Wyzwania Zdrowia Publicznego”, która odbędzie się 7 października 2022 roku na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Bytomiu, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzenie to jest wielce istotne w postpandemicznych realiach ochrony zdrowia. 
2022-09-23 13:18

Nowe wytyczne w kardiologii - rozpoczął się XXVI Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Jednym z najbardziej oczekiwanych doniesień na Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego są prezentacje nowych wytycznych (ang. guidelines) w kardiologii. Wytyczne te zostały ogłoszone podczas sierpniowego Kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (European Society of Cardiology, skr. ESC) w Barcelonie – jednego z najważniejszych spotkań kardiologów na świecie.
2022-09-22 16:04

„Nie zawal! Wybierz życie” - rusza nowa kampania świadomościowa

Zawał serca to nie tylko i nie zawsze ból w klatce piersiowej. Jak nie przegapić zawału, jak rozpoznać jego nietypowe objawy? W nowej kampanii społecznej „Nie zawal! Wybierz życie" za pomocą multimedialnych spotów emitowanych w środkach komunikacji miejskiej, edukacyjnych plakatów i ulotek wyjaśnią Polakom eksperci Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Rusza ogólnopolska kampania świadomościowa poświęcona nietypowym objawom zawału serca. Według danych rejestru PL/ACS na 68 tys. przypadków zawału serca, jakie w 2021 roku odnotowano w Polsce, nietypowymi symptomami charakteryzowało się 12-14 proc. z nich. Problem dotknął więc około 9 tys. pacjentów w naszym kraju.
2022-09-22 14:40

Irena Rej ponownie wybrana na stanowisko Prezesa Izby Gospodarczej „FARMACJA POLSKA”

Podczas Walnego Zgromadzenia Członków Izby Gospodarczej „FARMACJA POLSKA” powołano zarząd na nową, 3-letnią kadencję. Na stanowisko Prezesa ponownie wybrano Irenę Rej, pełniącą tę funkcję nieprzerwanie od 30 lat. Wiceprezesem ds. producentów został Krzysztof Adamcewicz (Roche), a wiceprezesem ds. hurtu Bartosz Kędzierski (Pelion).
2022-09-21 09:19

Uzdrowisko Konstancin: czy psychiatria dziecięca ponownie ruszy w listopadzie?

Władze Spółki Uzdrowisko Konstancin-Zdrój S.A. zawiesiły działalność stacjonarnego Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Izby przyjęć po uzyskaniu zgody Wojewody z powodu braku lekarzy. Ośrodek wnioskował na czasowe zawieszenie swojej działalności do końca bieżącego roku, jednak Wojewoda wyraził zgodę na czas krótszy, obejmujący niecałe dwa miesiące.
2022-09-19 15:15

Konferencja Kardiologia Prewencyjna 2022 - Kraków, 18-19.11.2022r.

XV Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2022 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, to największa w Polsce konferencja dotycząca profilaktyki chorób serca i naczyń. Serdecznie zapraszamy Państwa do rejestracji i wzięcia udziału w konferencji.
2022-09-19 09:54

XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - niezaspokojone potrzeby zdrowotne w kardiologii „Sercu na ratunek”

W dniach 22-24 września br. w Katowicach odbędzie się XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego - najważniejsze wydarzenie naukowe i edukacyjne w obszarze kardiologii w Polsce. Hasło tegorocznego Kongresu brzmi Sercu na ratunek, mottem zaś są Niezaspokojone potrzeby w kardiologii – i właśnie im polscy oraz zagraniczni eksperci poświęcą 3 dni intensywnej dyskusji.
2022-09-14 10:06

Uzdrowisko Ustroń Partnerem reprezentacji Polski w AMP Futbolu

Szykująca się do walki o medale październikowych Mistrzostw Świata w Turcji Reprezentacja Polski w AMP Futbolu zyskała nowego Partnera. W drodze do zwycięstw piłkarzy wesprze Uzdrowisko Ustroń z Grupy American Heart of Poland, które zostało Oficjalnym Partnerem drużyny.
2022-09-14 09:08

Jak rozwija się obszar blockchain w zdrowiu? Ruszyły zapisy do 14. edycji MEDmeetsTECH!

8 grudnia br. w Warszawie już po raz czternasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Uczestnicy jesiennej odsłony wydarzenia będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju i trendach obszaru blockchain w medycynie. Na ten dzień zaplanowano również debatę oraz prezentację najciekawszych startupów MEDTECH.
2022-09-13 09:16

Medycyna stylu życia – nowy kierunek rozwoju Medicover

– Po bardzo trudnych doświadczeniach związanych z  pandemią koronawirusa chcemy zapewniać naszym pacjentom jak najlepszy powrót do pełnej aktywności: fizycznej, psychicznej, społecznej i zawodowej. Rozwijanie obszaru medycyny stylu życia pomaga w realizacji tego celu, jak i pozostaje spójne z naszym podejściem do kwestii zdrowia i wellbeingu – mówi lek. Patryk Poniewierza, Dyrektor ds. Medycznych w Medicover w Polsce.

2022-09-12 15:22

Czwarty filar leczenia nowotworów - radiologia interwencyjna

Radiologia interwencyjna jest jedną z czterech metod leczenia nowotworów – obok chirurgii, onkologii klinicznej i radioterapii. Opiera się ona na małoinwazyjnych zabiegach, przeprowadzanych pod kontrolą badań obrazowych (RTG, TK, MR, USG). Niestety, zabiegi te – będące standardem postępowania w wielu krajach – w Polsce nie są dostępne dla większości pacjentów onkologicznych, pomimo kilkuletnich starań środowiska radiologicznego.
2022-09-09 12:15

Zaćma to choroba osób starszych? Te fakty zaskakują

Zaćma należy do jednych z najczęściej występujących problemów okulistycznych – odpowiada za 33 proc. przypadków problemów z widzeniem na świecie[1], a nieleczona może doprowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku. Chociaż zazwyczaj diagnozuje się ją u osób starszych, może rozwinąć się także u dzieci i noworodków. Szacuje się, że każdego roku w Polsce wykonuje się ponad 300 tys. zabiegów usunięcia zaćmy.
2022-09-09 10:34