Wyroby Medyczne

Wróć do Rynek

Najnowsze dane potwierdzają skuteczność jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson

Najnowsze dane dotyczące jednodawkowej szczepionki Janssen (Johnson&Johnson) opublikowane w New England Journal of Medicine potwierdzają, że pojedyncza dawka szczepionki zapobiegała hospitalizacji i zgonom u wszystkich uczestników badania, już po 28 dniach od szczepienia. Wykazano także, że szczepionka jest skuteczna w zapobieganiu ciężkiej postaci  choroby COVID-19 już po siedmiu dniach od szczepienia, a jej skuteczność wzrasta po ośmiu tygodniach od szczepienia.
2021-04-30 10:55

Innowacyjna radioterapia nożem cybernetycznym niesie ogromny zysk dla chorych na nowotwory

O wielowymiarowych korzyściach klinicznych innowacyjnej radioterapii z zastosowaniem noża cybernetycznego (CyberKnife) rozmawiamy z prof. dr hab. n. med. Piotrem Mileckim, Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie radioterapii onkologicznej województwa wielkopolskiego, ordynatorem Oddziału Radioterapii Onkologicznej, kierownikiem Zakładu Radioterapii I w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
2021-04-20 09:53

Eksperci: Szczepionki przeciw COVID-19 ratują życie, nie deprecjonujmy żadnej z nich!

„Aby wyprodukować szczepionki przeciw COVID-19 w oparciu o technologię wektorową nie trzeba było przeprowadzać żadnej aborcji i nie ucierpiała przy tym żadna istota ludzka” – przekonują naukowcy zrzeszeni w ramach inicjatywy Nauka Przeciw Pandemii. W reakcji na stanowisko episkopatu ws. szczepionek wydali oni oświadczenie, w którym piszą, że wskazywanie, iż jedne szczepionki są mniej moralne od innych, w praktyce oznacza „budowanie ogólnej do nich niechęci”.
2021-04-16 10:29

CyberKnife w leczeniu onkologicznym - rozmowa z prof. Piotrem Mileckim

30 marca Wielkopolskie Centrum Onkologii poinformowało o zakupie kolejnego, drugiego urządzenia CyberKnife stosowanego w innowacyjnej radioterapii nowotworów. O tym jakie przyniesie to korzyści leczonym pacjentom onkologicznym oraz o doświadczeniach WCO w tym zakresie rozmawiamy z prof. dr hab. n. med. Piotrem Mileckim, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie radioterapii onkologicznej województwa wielkopolskiego, ordynatorem Oddziału Radioterapii Onkologicznej, kierownikiem Zakładu Radioterapii I w Wielkopolskim.
2021-04-12 11:19

AstraZeneca: Nasza szczepionka przeszła rygorystyczne badania skuteczności bezpieczeństwa

Szczepionka AstraZeneca przeszła właściwe, rygorystyczne badania skuteczności bezpieczeństwa i została zaaprobowana przez organy nadzoru - podkreślił w rozmowie z PAP Piotr Najbuk Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych AstraZeneca. Wskazał, że "wśród uczestników badania klinicznego nie stwierdzono podwyższonego ryzyka zdarzeń zakrzepowo-zatorowych".
2021-03-24 09:25

Moderna ogłasza dodatkowe inwestycje kapitałowe w celu zwiększenia globalnych zdolności produkcyjnych szczepionki COVID-19

Nowe inwestycje kapitałowe umożliwią dodatkową produkcję obecnej szczepionki Moderna COVID-19 i zapewnią elastyczność w produkcji potencjalnych szczepionek uzupełniających przeciwko wariantom. Plan bazowy na 2021 rok został zmodyfikowany o dodatkowe 700 milionów dawek, a Spółka pracuje nad dostarczeniem do 1 miliarda dawek w 2021 roku.
2021-02-26 09:15

Szczepionki są na razie jedyną skuteczną bronią przed pandemią

Technologia mRNA nie pojawiła się w momencie, gdy wybuchła pandemia COVID-19 – prace nad jej wykorzystaniem w medycynie trwają od co najmniej 20 lat. Właśnie dzięki temu można było w ciągu niespełna roku opracować szczepionki przeciwko nowej chorobie. A ponieważ nie mamy lekarstwa na COVID-19, szczepienia pozostają najbardziej efektywnym, a co istotne – niezwykle bezpiecznym sposobem na pandemię.
2021-02-25 10:28

Technologia mRNA w szczepionkach - dlaczego jest bezpieczna?

W sieci wciąż krążą nieprawdziwe informacje na temat szczepionek przeciw COVID-19. Tymczasem naukowcy powtarzają: szczepionki nie mogą zmienić naszego genomu, badania kliniczne były rzetelne, nie ma nic podejrzanego w tym, że powstały w ciągu roku, a na dodatek wszystko to można sprawdzić, bo informacje te są na wyciągnięcie komputerowej myszki.
2021-02-17 12:20

Innowacje technologiczne i terapeutyczne w radioterapii zapewniają lepszą i spersonalizowaną terapię pacjentów

O trendach w rozwoju światowej radioterapii, innowacyjnych technologiach i korzyściach klinicznych z ich zastosowania w leczeniu nowotoworów rozmawiamy z Matthias'em Franz'em, prezesem i dyrektorem generalnym Accuray na Europę, Indie, Bliski Wschód i Afrykę. Zapraszamy do przeczytana wywiadu.
2021-02-05 12:31

System ciągłego monitorowania glukozy (CGM) dostępny w Polsce

Ascensia Diabetes Care, światowy lider w dziedzinie systemów monitorowania stężenia glukozy we krwi, rozpoczęła dziś w Polsce dystrybucję Eversense® XL, pierwszego i jedynego na świecie systemu ciągłego monitorowania glukozy (CGM) obejmującego długoterminowo działający sensor. Lekarz dokonuje implantacji, uwalniając pacjentów od konieczności samodzielnej wymiany sensora co 7 do 14 dni. System zaprojektowano w taki sposób, aby możliwe było dopasowanie go do stylu życia każdej osoby.
2021-02-02 08:55

Jednodawkowy kandydat na szczepionkę Johnson&Johnson - wyniki 3 fazy

Johnson & Johnson ogłasza, że jednodawkowy kandydat na szczepionkę przeciwko COVID-19 firmy Janssen spełnił podstawowe punkty końcowe w cząstkowej analizie badania Fazy 3 ENSEMBLE. Ogólna skuteczność na poziomie 85% w zapobieganiu ciężkiemu przebiegowi Covid-19 i całkowita ochrona przed hospitalizacją i śmiercią po upływie 28 dni od szczepienia. Kandydat na szczepionkę wykazał skuteczność na poziomie 72% w USA i ogólną skuteczność na poziomie 66% w zapobieganiu umiarkowanemu do ciężkiego przebiegowi COVID-19 po upływie 28 dni od szczepienia.
2021-02-01 12:49

Badania potwierdzają, że produkowane w Polsce urządzenie niszczy koronawirusa

Badania skuteczności dezynfekcji powietrza z wykorzystaniem technologii UV-C zastosowanej w urządzeniu Sterylis przeprowadzono niezależnie w Szpitalu im. bł. Marty Wieckiej w Bochni oraz w Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w Krakowie. Szczegółowej analizie poddano próbki powietrza, filtry urządzeń oraz maseczki i bezpośrednie otoczenie pacjentów hospitalizowanych na salach chorych. Próbki pobrano zarówno przed, jak i po zastosowaniu dezynfekcji promieniowaniem UV-C. To pierwsze tego typu badania na świecie.
2021-01-28 09:39