Wyroby Medyczne

Wróć do Rynek

Szczepienia - to się opłaca!

- Mam poczucie niespełnienia, że nie udało się wprowadzić zmian w 2019 r. w Programie Szczepień Ochronnych, ale głęboko wierzę, że szczepienia przeciwko rotawirusom i HPV będą zaraz wprowadzone -  tak swoją wypowiedź rozpoczął prof. Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny podczas sesji „Rozliczmy się! O oszczędnościach płynących ze szczepień ochronnych”, która odbyła się na konferencji „Priorytety w Ochronie Zdrowia 2020”.

2020-01-20 09:02

Polscy naukowcy kontynuują prace nad bioniczną trzustką

Na świecie ponad 40 mln osób choruje na cukrzycę typu 1, a w samej Europie jest ich około 7 mln. 700 tys. z nich ma poważne powikłania. WHO podaje, że do 2030 roku cukrzyca będzie siódmą z najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Polscy naukowcy pracują nad przełomową terapią, która zrewolucjonizuje leczenie cukrzycy. Ich celem jest stworzeniefunkcjonalnej bionicznej trzustki, która przywróci zdolność organizmu do regulowania poziomu cukru we krwi.
2019-11-27 19:08

Czas znieść bariery w dostępie do żywienia dojelitowego w warunkach domowych

Ponad 11 mln zł w skali roku – taką kwotę według analizy kliniczno-ekonomicznej, przygotowanej przez Instytut Arcana, może zaoszczędzić Narodowy Fundusz Zdrowia w przypadku zniesienia limitów w dostępie do świadczenia żywienia dojelitowego w warunkach domowych.
2019-10-25 11:19

DG Sante publikuje finalną wersję wytycznych odnośnie składu wyrobów medycznych

Jak donosi DG Sante, Dyrekcja Generalna Komisji Europejskiej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności, jest już gotowa finalna wersja wytycznych dotyczących oceny stosunku korzyści do ryzyka w sprawie obecności ftalanów w wyrobach medycznych.
2019-09-17 00:49

Pacjenci i eksperci o roli edukacji diabetologicznej – prezentacja wyników ankiety

Edukacja diabetologiczna jest jednym z bardziej zaniedbanych obszarów terapeutycznych w cukrzycy. Nad jej rolą 17 lipca br. w trakcie posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Cukrzycy pochylali się wraz z parlamentarzystami eksperci, przedstawiciele pacjentów, edukatorzy diabetologiczni i przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. 

2019-09-10 21:54