Wyroby Medyczne

Wróć do Rynek

Po pierwsze białko - znaczenie w trakcie choroby nowotworowej

Określa się je jako podstawowy i niezbędny budulec organizmu – i to wcale nie jest przesadzone. Zapotrzebowanie na białko u osoby zdrowej wynosi ok 70 g dziennie, a u pacjenta onkologicznego wzrasta o niemal 70%, gdyż odpowiada za proces odbudowy komórek uszkodzonych podczas stosowanych terapii przeciwnowotworowych oraz jest niezbędne m.in. do budowy i utrzymania masy mięśniowej, tak ważnej w przypadku pacjentów onkologicznych, u których występuje duży spadek masy ciała, prowadzący do rozwoju niedożywienia i wyniszczenia organizmu.
2023-02-01 11:25

NanoGroup S.A. kontynuuje zaawansowane prace nad innowacyjnym płynem i urządzeniem do perfuzji organów

Już od 18 lat 26 stycznia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Transplantacji. Transplantologia to jedna z dziedzin bliskich działalności NanoGroup S.A. Spółka niedawno ogłosiła wyniki badań opracowywanego przez nią systemu do pozaustrojowego przechowywania organów do przeszczepienia, dzięki którym może przejść do kolejnych faz rozwoju tego systemu.
2023-01-26 11:13

Izba POLMED: Podsumowanie 2022 i perspektywy rozwoju rynku wyrobów medycznych w 2023

Aktualizacja rozporządzenia ws. wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, pierwszy przekrojowy raport na temat branży, inflacja i rosnące ceny surowców, a także legislacja na poziomie krajowym i europejskim - Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED podsumowuje 2022 i wskazuje najważniejsze tematy dla branży na 2023 rok.
2023-01-24 13:13

Labplus z technologią do analizy wyników badań laboratoryjnych umacnia się w Polsce i stawia pierwsze kroki w Azji

Wrocławski LabPlus stworzył pionierską technologię automatyzującą interpretację wyników badań laboratoryjnych. W swojej e-analizie produkt LabTest Checker uwzględnia wywiad medyczny, a wszystko w oparciu o autorski silnik diagnostyczny napędzany wiedzą medyczną i AI.
2023-01-23 10:44

Jak kompleksowo zadbać o ranę zimą? Bardzo ważne jest odpowiednie żywienie

Okres jesienno-zimowy nie jest łatwy dla pacjentów z trudno gojącymi ranami oraz ich opiekunów, gdyż zarówno  wychładzanie ciała jak i jego przegrzewanie nie wpływają korzystnie na regenerację skóry. O trudno gojące rany - czyli takie, których stan, pomimo odpowiedniego z nimi postępowania nie ulega przez dłuższy czas poprawie -należy zadbać kompleksowo, od zewnątrz m.in. stosując odpowiednie opatrunki, ale także od wewnątrz poprzez dostarczenie organizmowi potrzebnych składników odżywczych, wspomagających regenerację uszkodzonych tkanek.
2023-01-11 12:02

Ascensia Diabetes Care ogłasza globalną integrację systemu CGM Eversense z Apple Health

Ascensia Diabetes Care, globalna spółka tworząca produkty dla diabetyków, producent systemu monitorowania glikemii (BGM) CONTOUR® i dystrybutor systemu ciągłego monitorowania glikemii (CGM) Eversense®, ogłasza, że aplikacja Eversense® CGM otrzymała globalną aktualizację pozwalającą na płynną integrację z systemem Apple HealthTM. Dzięki temu osoby z cukrzycą korzystające z systemów CGM Eversense będą mogły teraz przeglądać dane ze swoich pomiarów glikemii w aplikacji Apple Health wraz z innymi parametrami zdrowotnymi dostępnymi w tej popularnej platformie do monitorowania wskaźników zdrowia i dobrego samopoczucia na iPhone’a.
2022-11-10 09:30

Moderna przyspiesza prace nad kolejnymi zastosowaniami szczepionek mRNA. W Warszawie lokuje całe zaplecze operacyjne dla rozwoju

Pandemia COVID-19 przyspieszyła rozwój szczepień opartych na technologii mRNA. Zgodnie z nową strategią Moderna – globalny pionier technologii mRNA – chce do 2025 roku wprowadzić do badań klinicznych szczepionki na 15 wirusów najbardziej groźnych dla człowieka. Przyspieszenie prac w tym obszarze pociąga za sobą rozwój infrastruktury i zaplecza operacyjnego. Amerykański koncern w tym celu buduje nowe fabryki poza Stanami Zjednoczonymi, m.in. w Kenii, a także otworzył w Warszawie centrum usług biznesowych, do którego przeniósł całe zaplecze operacyjne.
2022-11-07 08:13

System Neuroterminal i Robot Ictal®  – algorytmy cybernetyczne, które leczą padaczkę – nagrodzone na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS

Polskie wynalazki rozbiły bank nagród podczas tegorocznej, 16. już edycji, wystawy organizowanej przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców Racjonalizatorów. Ocenie jury poddanych zostało blisko 400 wynalazków z 21 państw świata. Te diagnozujące epilepsję zdobyły łącznie trzy nagrody. Neuroterminal triumfował w kategorii informatyka i elektronika, a Ictal pokonał konkurencję w kategorii medycyna i biotechnologia. Robot Ictal dodatkowo zdobył Grand Prix wystawy.
2022-10-27 10:56

Badania: szczepionka skojarzona Novavax przeciw COVID-19 i grypie wywołuje odpowiedź przeciwciał i komórek T przeciwko SARS-CoV-2 oraz homologicznym i heterologicznym szczepom grypy

Novavax, Inc. (Nasdaq: NVAX), firma biotechnologiczna zajmująca się opracowywaniem i komercjalizacją szczepionek nowej generacji przeciwko poważnym chorobom zakaźnym, ogłosiła dziś pozytywne wyniki badania klinicznego fazy 1/2 kandydata na szczepionkę skojarzoną przeciw COVID-19 i grypie (ang. COVID-19-Influenza Combination, CIC).
2022-10-24 10:06

Homologiczna dawka przypominająca z użyciem prototypowej szczepionki Novavax przeciwko COVID-19 wywołała silne miana przeciwciał dla wariantów Omikron BA.1, BA.2 i BA.5

Dane dotyczące prototypu szczepionki Novavax przeciwko COVID‑19 potwierdzają użycie zarówno jako heterologicznej, jak i homogenicznej dawki przypominającej, a także sugerują korzyści w odniesieniu do wariantów koronawirusa.
2022-10-19 10:20

Prawidłowe odżywianie odpowiedzią na działania niepożądane w trakcie leczenia onkologicznego

Chemioterapia i radioterapia są w wielu typach nowotworu leczeniem pierwszego wyboru, jednak bardzo często ich stosowanie wywołuje działania niepożądane, które mogą prowadzić do zaburzeń odżywiania, a w efekcie niedożywienia. Najczęściej mogą powodować uszkodzenie kubków smakowych i suchość w ustach, których konsekwencją jest zmienione postrzeganie smaku i tekstury żywności[1]. Wystąpienie takiego stanu u pacjentów to gorsze rokowania i wyniki leczenia. Odpowiedzią na problemy z jedzeniem i piciem w trakcie terapii onkologicznej jest Resource Refresh – stworzony we współpracy z pacjentami.
2022-10-14 10:41

Szczepionka przeciw grypie Influvac Tetra na sezon 2022/23 dostępna w sprzedaży

Firma Viatris rozpoczęła dystrybucję szczepionki przeciw grypie Influvac Tetra na sezon 2022-2023. W ramach swojego zaangażowania w poprawę zdrowia publicznego poprzez zapobieganie chorobom, Viatris staje na wysokości zadania w celu zaspokojenia popytu i stara się dostarczyć maksymalną liczbę szczepionek przeciw grypie do Polski.
2022-09-02 13:31