Wyroby Medyczne

Wróć do Rynek

Szybki test firmy nal von minden GmbH wykrywa wariant koronawirusa Delta

Wariant Delta rozprzestrzenia się coraz bardziej. „Aby go powstrzymać, musimy również teraz zadbać o to, aby nie zarażać innych koronawirusem” - informuje Federalne Ministerstwo Zdrowia (BMG) i radzi: „Przebadaj się”. Ważne jest, aby testy w pierwszej kolejności wykrywały zmutowany wirus koronawirusa. Szybki test firmy nal von minden GmbH niezawodnie wykrywa wariant Delta, jak pokazują ostatnie badania przeprowadzone przez firmę medyczno-techniczną z Moers.
2021-07-21 09:48

Nowy test antygenowy do samodzielnego stosowania firmy Abbott Panbio

Test antygenowy Abbott PanbioCOVID-19 Antigen Self-Test do samodzielnego wykrywania wirusa Sars-Cov-2 uzyskał znak CE i jest dostępny w sprzedaży detalicznej w całej Polsce, bez recepty, do stosowania zarówno u osób objawowych, jak i bezobjawowych, dorosłych i dzieci.
2021-07-08 10:43

Sztuczna inteligencja pomaga wykrywać raka szyjki macicy także w Polsce

Rak szyjki macicy w Polsce ciągle zbiera straszliwe żniwo. Aż 2,5 tysiąca Polek rocznie słyszy tę diagnozę. Półtora tysiąca z nich umiera. Aby tego uniknąć wystarczyłoby regularne wykonywanie trzech badań - cytologii płynnej (LBC), testu HPV i oceny stanu tarczy szyjki macicy z wykorzystaniem VisualCheck. Z tych trzech metod w Polsce najczęściej wykonywana jest cytologia, i to w dodatku ciągle w wielu przypadkach w postaci wymazu, który jest mniej dokładny od cytologii płynnej.
2021-07-06 15:20

Nowy test antygenowy SARS-CoV-2 firmy Roche

Firma Roche ogłasza, że test SARS-CoV-2 Antigen Self Test Nasal otrzymał europejski znak CE  i został dopuszczony do użytku w krajach Unii Europejskiej. SARS-CoV-2 Antigen Self Test Nasal umożliwia pacjentom szybkie i wygodne badanie w kierunku COVID-19 w warunkach domowych za pomocą prostego wymazu z nosa. Test będzie powszechnie dostępny m.in. w aptekach, a także innych lokalizacjach zgodnych z lokalnymi wytycznymi.
2021-07-05 12:49

Skuteczne testy PRIMA Lab do samokontroli poziomu przeciwciał poszczepiennych neutralizujących wirusa SARS-CoV-2 już dostępne w Polsce

Coraz więcej Polaków decyduje się na szczepienie przeciw COVID-19 - odsetek zaszczepionych co najmniej jedną dawką wynosi 38,1 proc. i wciąż rośnie.[1] To optymistyczna prognoza, która pozwala nam na skuteczną walkę z pandemią, jednak należy pamiętać, że mimo ich wysokiej skuteczności ok. 5 do 10% szczepionych nie nabywa odporności na wirusa. Również liczba utrzymujących się w organizmie przeciwciał, a także długość ochrony jest bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników. 
2021-06-10 14:44

Moderna wnosi o warunkowe dopuszczenie do obrotu szczepionki przeciw COVID-19 dla młodzieży w Unii Europejskiej

Moderna złożyła wniosek do Europejskiej Agencji Leków o warunkowe dopuszczenie do obrotu naszej szczepionki przeciw COVID-19 do stosowania u młodzieży w Unii Europejskiej na podstawie fazy 2/3 badania mRNA-1273 u nastolatków w wieku od 12 do poniżej niż 18 lat w Stanach Zjednoczonych.
2021-06-08 12:13

Najnowsze dane potwierdzają skuteczność jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson

Najnowsze dane dotyczące jednodawkowej szczepionki Janssen (Johnson&Johnson) opublikowane w New England Journal of Medicine potwierdzają, że pojedyncza dawka szczepionki zapobiegała hospitalizacji i zgonom u wszystkich uczestników badania, już po 28 dniach od szczepienia. Wykazano także, że szczepionka jest skuteczna w zapobieganiu ciężkiej postaci  choroby COVID-19 już po siedmiu dniach od szczepienia, a jej skuteczność wzrasta po ośmiu tygodniach od szczepienia.
2021-04-30 10:55

Innowacyjna radioterapia nożem cybernetycznym niesie ogromny zysk dla chorych na nowotwory

O wielowymiarowych korzyściach klinicznych innowacyjnej radioterapii z zastosowaniem noża cybernetycznego (CyberKnife) rozmawiamy z prof. dr hab. n. med. Piotrem Mileckim, Konsultantem wojewódzkim w dziedzinie radioterapii onkologicznej województwa wielkopolskiego, ordynatorem Oddziału Radioterapii Onkologicznej, kierownikiem Zakładu Radioterapii I w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
2021-04-20 09:53

Eksperci: Szczepionki przeciw COVID-19 ratują życie, nie deprecjonujmy żadnej z nich!

„Aby wyprodukować szczepionki przeciw COVID-19 w oparciu o technologię wektorową nie trzeba było przeprowadzać żadnej aborcji i nie ucierpiała przy tym żadna istota ludzka” – przekonują naukowcy zrzeszeni w ramach inicjatywy Nauka Przeciw Pandemii. W reakcji na stanowisko episkopatu ws. szczepionek wydali oni oświadczenie, w którym piszą, że wskazywanie, iż jedne szczepionki są mniej moralne od innych, w praktyce oznacza „budowanie ogólnej do nich niechęci”.
2021-04-16 10:29

CyberKnife w leczeniu onkologicznym - rozmowa z prof. Piotrem Mileckim

30 marca Wielkopolskie Centrum Onkologii poinformowało o zakupie kolejnego, drugiego urządzenia CyberKnife stosowanego w innowacyjnej radioterapii nowotworów. O tym jakie przyniesie to korzyści leczonym pacjentom onkologicznym oraz o doświadczeniach WCO w tym zakresie rozmawiamy z prof. dr hab. n. med. Piotrem Mileckim, konsultantem wojewódzkim w dziedzinie radioterapii onkologicznej województwa wielkopolskiego, ordynatorem Oddziału Radioterapii Onkologicznej, kierownikiem Zakładu Radioterapii I w Wielkopolskim.
2021-04-12 11:19

AstraZeneca: Nasza szczepionka przeszła rygorystyczne badania skuteczności bezpieczeństwa

Szczepionka AstraZeneca przeszła właściwe, rygorystyczne badania skuteczności bezpieczeństwa i została zaaprobowana przez organy nadzoru - podkreślił w rozmowie z PAP Piotr Najbuk Dyrektor ds. Relacji Zewnętrznych AstraZeneca. Wskazał, że "wśród uczestników badania klinicznego nie stwierdzono podwyższonego ryzyka zdarzeń zakrzepowo-zatorowych".
2021-03-24 09:25

Moderna ogłasza dodatkowe inwestycje kapitałowe w celu zwiększenia globalnych zdolności produkcyjnych szczepionki COVID-19

Nowe inwestycje kapitałowe umożliwią dodatkową produkcję obecnej szczepionki Moderna COVID-19 i zapewnią elastyczność w produkcji potencjalnych szczepionek uzupełniających przeciwko wariantom. Plan bazowy na 2021 rok został zmodyfikowany o dodatkowe 700 milionów dawek, a Spółka pracuje nad dostarczeniem do 1 miliarda dawek w 2021 roku.
2021-02-26 09:15