Oddział Kardiologiczny Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Dąbrowie Górniczej w nowej odsłonie

III Oddział Kardiologii Inwazyjnej, Angiologii i Elektrokardiologii, zlokalizowany w Szpitalu Specjalistycznym im. Szymona Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej, jest jednym z największych Oddziałów Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, Grupa American Heart of Poland w Polsce. Swoje usługi dla mieszkańców Zagłębia świadczy już od 17 lat. Obecnie placówka otwiera nowy rozdział w swojej historii, za sprawą kompleksowej modernizacji. Efekty tej inwestycji prezentowane były podczas konferencji w dniu 22 września, kiedy to nastąpiło również symboliczne przecięcie wstęgi przez Panią Bożenę Borowiec, wiceprezydent Dąbrowy Górniczej.
2022-09-26 09:09

X Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi - bezpłatne konsultacje w Szpitalu Czerniakowskim w Warszawie

W dniach 19 - 23 września 2022 odbywa się X Europejski Tydzień Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Z tej okazji, w środę 21 września, w godz. 8.00 -15.00, lekarze laryngolodzy ze Szpitala Czerniakowskiego, będą prowadzić bezpłatne konsultacje dla pacjentów. Podczas konsultacji wykonane zostanie badanie endoskopowe gardła i krtani. Jest to badanie nieinwazyjne, przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym i trwa 2-3 minuty.
2022-09-19 10:25

Sąd ogłosił upadłość szpitala „Vital Medic” w Kluczborku. Nie wpłynie to na funkcjonowanie szpitala

13 września br. Sąd Rejonowy w Opolu zdecydował o upadłości „Vital Medic” sp. z o.o. z siedzibą w Kluczborku. Przyczyną są długi i błędy właścicieli w zarządzaniu finansami. Sąd wyznaczył Kubiczek Michalak Sokół sp. z o.o. na syndyka masy upadłości spółki. Ogłoszenie upadłości nie wpłynie na świadczenie usług medycznych przez szpital „Vital Medic”.
2022-09-15 12:39

Minister Andrzej Dera i Marszałek Marek Woźniak w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu w związku z planami rozwoju placówki

- W regionach mamy już dwa ośrodki radioterapii WCO: w Pile i w Kaliszu, aby przybliżyć świadczenia onkologiczne pacjentom. Chcemy prowadzić w tych miejscach pełną diagnostykę wstępną, a także w pewnym zakresie pogłębioną. Stosujemy nowoczesne technologie, w tym najnowsze w diagnostyce i leczeniu nowotworów, i chcemy aby rozwijały się one dalej. Powstanie nowa wysokospecjalistyczna część zakładu radioterapii – chcemy pozyskać akcelerator sprzężony z rezonansem magnetycznym, umożliwiający precyzyjną radioterapię guzów leżących w otoczeniu tkanek miękkich -głównie w jamie brzusznej i miednicy. - podkreślał prof. Julian Malicki, Dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
2022-09-07 11:39

KOS-zawał. Od diagnozy przez hospitalizację i rehabilitację do pełni zdrowia

W Szpitalu Pomnik Chrztu Polski w Gnieźnie, na Oddziale Kardiologii prowadzonym we współpracy z Polsko-Amerykańskimi Klinikami Serca Grupy American Heart of Poland, realizowana jest kompleksowa opieka kardiologiczna dla pacjentów po zawale serca, czyli program KOS-zawał. Jest to program przygotowany i refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia, obejmujący okres pierwszych dwunastu miesięcy od momentu opuszczenia szpitalnego oddziału.
2022-09-05 14:47

Szpital MSWiA w Białymstoku otrzymał 250 000 zł darowizny na zakup sprzętu dla pacjentów geriatrycznych

Dzięki otrzymanej darowiźnie Szpital MSWiA w Białymstoku kupił na potrzeby oddziału geriatrii m.in. sprzęt do diagnostyki i wspomagania terapii zaburzeń połykania u pacjentów geriatrycznych, głowice do aparatów USG czy też spirometr służący do diagnostyki POCHP (przewlekłej obturacyjnej choroby płuc). W sumie to ponad 60 urządzeń diagnostycznych i leczniczych oraz innych przydatnych w codziennej opiece nad seniorami - jak np. inhalatory czy przyrząd do pomiaru siły uścisku dłoni.
2022-09-05 09:29

Nowa jakość w opiece nad pacjentem kardiologicznym – kompleksowa modernizacja Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca w Ustroniu

Dodatkowe sale dla pacjentów, nowoczesny sprzęt medyczny i zwiększona liczba łóżek – to najważniejsze elementy modernizacji ustrońskiego Oddziału Kardiologii Polsko-Amerykańskich Klinik Serca, należącego do Grupy American Heart of Poland. Dzięki temu nie tylko zwiększą się możliwości leczenia i rehabilitacji, ale również znacząco poprawi się komfort pacjentów. Szczególna waga została położona na modernizację stanowisk dla chorych, którzy wymagają stałego nadzoru i monitorowania parametrów życiowych.
2022-07-28 09:03

Nowy Szpital w Świeciu modernizuje pracownię tomografii komputerowej

Na początku sierpnia w szpitalu w Świeciu rozpocznie się modernizacja pracowni tomografii komputerowej. Remont jest konieczny ze względu na wymianę obecnego tomografu na nowy aparat. Pacjenci będą badani w tymczasowej pracowni przed szpitalem. 
2022-07-27 09:42

Przestarzała infrastruktura uniemożliwia przeprowadzenie zielonej transformacji szpitali

Koszty opieki zdrowotnej, związane ze zmianami klimatu i zanieczyszczeniem powietrza, szacuje się na ok. 820 mld dol. rocznie, a według Światowej Organizacji Zdrowia co roku zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do 4,2 mln przedwczesnych zgonów – wynika z raportu „Zielone szpitale” UN Global Compact Network Poland. Tym samym zmiany klimatu stanowią olbrzymie obciążenie dla systemu opieki zdrowotnej.
2022-07-25 10:37

Medicover rozwija ofertę z zakresu leczenia niedosłuchu

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) słyszymy coraz gorzej, a do 2050 r. jedna na cztery osoby będzie miała pewien stopień ubytku słuchu. Aktualnie w Polsce niedosłuch i inne problemy ze słuchem dotyczą ok. 6 proc. populacji, a trend ten jest coraz bardziej rosnący. Dlatego w odpowiedzi na rosnący problem niedosłuchu, wybrane centra medyczne Medicover oraz niedawno otwarty salon Medicover Optyk w Łodzi oferują każdemu pacjentowi nieodpłatne badanie słuchu, jak i dostęp do spersonalizowanych aparatów słuchowych (również z dofinansowaniem NFZ), jak i konsultacji z protetykiem słuchu, audiofonologiem, laryngologiem.
2022-07-20 10:47

Reportaż o endometriozie w finale konkursu European Private Hospital Awards (EPHA)

23 czerwca br. zakończyła się pierwsza edycja konkursu European Private Hospital Awards (EPHA), wyróżniającego prywatne szpitale w Europie. Spośród ponad 70 zgłoszeń, do ścisłego grona finalistów zakwalifikował się Szpital Medicover, który oceniany był w kategorii najlepszego materiału informacyjnego roku (News coverage of the year). O wygraną walczył reportaż dotyczący endometriozy pt. „Taka Twoja Uroda” autorstwa dziennikarek „Faktów” TVN – Magdy Łucyan i Katarzyny Górniak, z czynnym udziałem doktora B. Pawła Siekierskiego, Kierownika Kliniki Ginekologii w Szpitalu Medicover.
2022-07-12 09:53

Szpitale zatruwają środowisko bardziej niż lotnictwo czy przemysł stoczniowy

Co piąty szpital w Polsce ma ponad 70 lat i nie jest on energooszczędny. Stan tych budynków ma znaczenie nie tylko dla zdrowia pacjentów, lecz również kondycji środowiska naturalnego. Poza dużym zużyciem energii obciążeniem jest również łańcuch dostaw dla szpitalnej gastronomii czy brak odpowiedniej gospodarki odpadami medycznymi. Transformacja w tym zakresie jest konieczna, ponieważ sektor opieki zdrowotnej obciąża środowisko i klimat nawet bardziej niż lotnictwo czy przemysł stoczniowy.
2022-07-04 08:58