Parlament
Wróć do SystemSejm: PTK krytycznie o Krajowej Sieci Kardiologicznej
24 lutego 2021 r. w Sejmie RP odbyło sie posiedzenie Sejmowej Komisji Zdrowia poświęcone kardiologii. W dyskusji nie zabrakło krytycznych głosów pod adresem zapowiedzianej niedawno Krajowej Sieci Kardiologicznej. Kardiologidzy obecni na spotkaniu negatywnie odnieśli się do sposobu procedowania projektu, braku konsultacji ze środowiskiem ekspertów i pacjentów, podkreślając potrzebę wdrożenia już gotowych rozwiązań takich jak KONS.
Nowe, stałe podkomisje zdrowia w Sejmie RP
W środę 16 grudnia b.r. w Sejmie RP powołano cztery nowe podkomisje zdrowia: podkomisję ds. organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie, podkomisję ds. zdrowia psychicznego, podkomisję ds. zdrowia publicznego oraz podkomisję ds. onkologii.
Sejm uchwalił ustawę o funduszu medycznym
Sejm RP uchwalił w czwartek 17 września ustawę o Funduszu Medycznym, zakładającą przeznaczenie dodatkowych środków na ochronę zdrowia, m.in. na profilaktykę, wykrywanie i leczenie chorób nowotworowych i rzadkich.
Powołanie podkomisji do rozpatrzenia ustawy o Funduszu Medycznym szansą na niezbędny dialog
Koalicja Izb Handlowych, skupiająca pięć międzynarodowych organizacji gospodarczych, pozytywnie odnosi się do decyzji sejmowej Komisji Zdrowia o powołaniu podkomisji do rozpatrzenia projektu ustawy o Funduszu Medycznym. Zdaniem Koalicji jest to szansa na rzetelny dialog z udziałem wszystkich zainteresowanych stron oraz wypracowanie rozwiązań korzystnych przede wszystkim dla pacjentów.
Parlamentarny marazm - czy epidemia to wymówka ?
W obecnej kadencji Parlamentu powołano ponad 150 zespołów parlamentarnych, w tym ponad 20 zajmujących się obszarami związanymi z ochroną zdrowia. Liczne z nich nie spotkały się jeszcze ani razu – chociażby w celu wyboru prezydium. I choć wśród zespołów widm – posiadających często jedynie przydługą nazwę i mglistą ideę przyświecającą ich powstaniu – trudno jest dostrzec cel istnienia tych grup, wiele osób czeka na ich szybki powrót do regularnych prac.
SEJM: ruszą prace nad ustawą o zawodzie farmaceuty
Sejmowa Komisja Zdrowia zajmie się rządowym projektem ustawy o zawodzie farmaceuty. Pierwsze czytanie projektu odbędzie się we wtorek 26 maja 2020r.
Którzy senatorowie zajmą się zdrowiem w tej kadencji?
Prezentujemy skład Senackiej Komisji Zdrowia przed jej pierwszym posiedzeniem w tej kadencji.
Znamy już skład Sejmowej Komisji Zdrowia
Dziś ukonstytuowała się Sejmowa Komisja Zdrowia. Wiemy już, którzy posłowie będą w niej zasiadać. W Komisji chyba nigdy wcześniej nie było tylu lekarzy. Skład prezydium nie jest jeszcze znany.
Prof. Grodzki: jedną z pierwszych inicjatyw likwidacja biurokracji w ochronie zdrowia
Jedną z pierwszych inicjatyw nowego marszałka Senatu będzie próba likwidacji biurokracji w służbie zdrowia - donosi PAP/Rynek Zdrowia.
Profesor Grodzki Marszałkiem Senatu
We wtorek 12 listopada br. odbyło się także pierwsze posiedzenie Senatu nowej kadencji. Nowym Marszałkiem Senatu został "zdrowotny" senator, prof. Tomasz Grodzki, torakochirirg, zaangażowany także w walkę o poprawę sytuacji pacjentów z mukowiscydozą. Przewagą 3 głosów zwyciężył dotychczasowego Marszałka Senatu, Stanisława Karczewskiego. Przybliżamy sylwetkę nowego Marszałka.
Pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji
We wtorek 12 listopada rozpoczęła się IX kadencja Sejmu. Pierwsze posiedzenie otworzył marszałek-senior Antoni Macierewicz. Posłowie złożyli ślubowanie i wybrali Elżbietę Witek na stanowisko Marszałka Sejmu. W inauguracyjnym posiedzeniu Izby uczestniczył prezydent Andrzej Duda.
Najaktywniejsi posłowie mijającej kadencji
Sejm opublikował najbardziej aktywnych posłów mijającej kadencji. Tylko jeden z nich uczestniczył w pracach Sejmowej Komisji Zdrowia. Czy w nowej kadencji posłowie będą bardziej działac na rzecz poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków, czy też skończy się na obietnicach przedwyborczych?
- 1
- 2