Zdrowie - Wspólna Sprawa

Zdrowie - Wspólna Sprawa to cykl debat eksperckich organizowanych przez redakcję MedicalPress wraz z kluczowymi ekspertami klinicznymi, ochrony zdrowia, ekonomii, decydentami oraz przedstawicielami środowiska pacjentów.

Celem debat jest wspólne poszukanie konkretnych rozwiazań poprawy sytuacji w danym obszarze zdrowotnym oraz stworzenie listy postulatów i rekomendacji, które będą przekazywane najważniejszym instytucjom i decydentom w kraju.
Zdrowie - Wspólna Sprawa

Rak jajnika - jak wygląda dostępność do leczenia w Polsce

Prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologi mówi o potrzebie poprawy dostępności do leczenia i badań molekularnych dla chorych na raka jajnika w Polsce.
2020-08-01 11:58

Aktualne trendy w leczeniu raka piersi

Prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii, przedstawia aktualne trendy w leczeniu raka piersi, bazujące na doniesieniach naukowych po kongresie ASCO 2020.
2020-07-29 12:10

Przełom w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca

Prof. dr hab. n. med. Rodryg Ramlau, Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prezentuje najnowsze doniesienia dotyczące przełomowych terapii w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca (NDRP) już na wstępnym etapie leczenia choroby dzięki zastosowaniu immunoterapii w połączeniu z chemioterapią.
2020-07-29 11:46

Koronawirus a leczenie chorych na raka płuca

Prof. dr hab. n. med. Rodryg Ramlau, Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu mówi o sytuacji w zakresie leczenia pacjentów z rakiem płuca w Polsce w dobie koronawirusa.
 
2020-07-29 11:36

dr Iwona Skoneczna - wielu chorych na zaawansowanego raka prostaty w Polsce nie otrzyma optymalnego leczenia

Dr n. med. Iwona Skoneczna, onkolog ze Szpitala Grochowskiego im. dr n. med. Rafała Masztaka oraz Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy przedstawia sytuację w zakresie dostępu do standardów terapeutycznych u chorych na raka prostaty. Obejrzyj wywiad, aby dowiedzieć się jak wygląda dostęp do leczenia nowotworu prostaty w Polsce i jakie potrzeby w zakresie terapii nadal pozostają niezaspokojone.
2020-07-16 13:09

Kluczem do dostępu do innowacyjnych terapii jest właściwa, wczesna diagnostyka i aktualizacja standardów terapeutycznych - relacja z debaty

Grono wybitnych ekspertów i przedstawicieli pacjentów w trakcie debaty „Podsumowanie doniesień po ASCO 2020 z perspektywy pacjentów i klinicystów” nie tylko zaprezentowało kluczowe badania z Kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – ASCO 2020, ale także oceniło czy polski system ochrony zdrowia nadąża za standardami leczenia nowotworów oraz jakich zmian wymaga organizacja opieki onkologicznej w naszym kraju.

2020-07-08 17:34

Podsumowanie doniesień po ASCO 2020 z perspektywy pacjentów i klinicystów - zaproszenie na debatę online 8.07.20

W imieniu redakcji MedicalPress oraz Partnerów zapraszamy do oglądania pierwszej debaty z cyklu "Zdrowie - Wspólna Sprawa" poświęconej najwazniejszym doniesieniom z tegorocznego kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – ASCO 2020. Celem dyskusji jest także, omówienie standardów leczenia onkologicznego w wybranych jednostkach chorobowych oraz rekomendacji dla polskiego systemu opieki zdrowotnej w zakresie dostępu do przełomowych, innowacyjnych terapii nowotworów.
2020-07-03 13:59Partnerzy: