Wydarzenia z

czerwca 2024

10 wyników

8. Konferencja "Interwencje w Krążeniu Płucnym (8IPC) 14-15 czerwca

Szanowni Państwo!
Koleżanki i Koledzy!

w dniach 
14-15 czerwca 2024 roku odbędzie się już 8. Konferencja "Interwencje w Krążeniu Płucnym" (8IPC).

Serdecznie zapraszamy do udziału w tym spotkaniu wszystkich zainteresowanych zabiegami przezskórnymi wykonywanymi w łożysku płucnym i prawy sercu. 
Jak przy poprzednich edycjach, konferencja będzie miała charakter warsztatowy, z prezentacją przypadków i odpowiednim czasem na dyskusje.

Poruszymy gorące tematy z zakresu leczenia ostrej i przewlekłej zatorowości płucnej, cewnikowania serca, nieprawidłowych połączeń naczyniowych, powikłań zabiegowych a także obecne możliwości leczenia wad zastawek prawego serca.

Porozmawiamy o planach nowych dokumentów Polskiej Inicjatywy PERT, Sekcji Krążenia Płucnego PTK i Asocjiacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych PTK.
Mamy nadzieję, że jak zwykle spotkamy się w licznym gronie.
Jeszcze raz zapraszamy wszystkich do Krakowa w dniach 14-15 czerwca 2024 roku.

Do zobaczenia!
Grzegorz Kopeć, Aleksander Araszkiewicz, Marcin Kurzyna
2024-06-14 09:00:00

Kongres Asocjacji Pielęgniarek Kardiologicznych i Zawodów Stowarzyszonych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego

w dniach 14-15 czerwca 2024 r. we Wrocławiu odbędzie się Kongres Asocjacji Pielęgniarek Kardiologicznych i Zawodów Stowarzyszonych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (the Association of Cardiovascular Nursing and Allied Professions (ACNAP). Obrady Kongresu będą miały miejsce na Wydziale Farmaceutycznym z Oddziałem Analityki Medycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Będzie to wyjątkowe wydarzenie dla społeczności polskich pielęgniarek i kardiologów, ponieważ po raz pierwszy struktury Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego organizują wydarzenie tej rangi w naszym kraju.                                                                             
Kongres ma na celu zgromadzenie wszystkich pracowników służby zdrowia zajmujących się opieką kardiologiczną, zjednoczenie klinicystów i badaczy na całym świecie oraz zwrócenie uwagi na podstawowe zasady leżące u podstaw praktyki, a także nowe osiągnięcia naukowe i technologie.
Tegoroczne hasło Kongresu ACNAP brzmi „Patient-Centred Multidisciplinary Perspectives in Cardiovascular Care” („Multidyscyplinarne perspektywy opieki sercowo-naczyniowej skoncentrowane na pacjencie”) i odzwierciedla ogólną charakterystykę asocjacji, która jednoczy wszystkich członków profesjonalnego zespołu kardiologicznego wokół rdzenia praktyki: pacjentów.
Warto podkreślić, że w kadencji 2022- 2024 prezydentem Association of Cardiovascular Nursing and Allied Professions jest prof. Izabella Uchmanowicz z Zakładu Pielęgniarstwa Internistycznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
2024-06-14 08:30:00

Konfencja AI & MEDTECH CEE

Ruszyła rejestracja na czwartą edycję konferencji "AI & MEDTECH CEE" - wydarzenia, które łączy świat innowacyjnej medycyny z najnowszymi technologiami, kreując przestrzeń do nawiązywania kontaktów biznesowych oraz wymiany wiedzy i doświadczeń. Nie zwlekaj, dołącz do naszej społeczności pasjonatów zdrowia i technologii, aby wspólnie kształtować przyszłość opieki zdrowotnej. Zarejestruj się już dziś i bądź częścią rewolucji AI & MEDTECH CEE!

Tegoroczna edycja konferencji odbywać się będzie 11 czerwca 2024 r. w Crowne Plaza Warsaw. Liczba miejsc stacjonarnych jest ograniczona, ale wydarzenie będzie również transmitowane online, wraz z dostępnym tłumaczeniem symultanicznym.
 
W zeszłorocznej edycji konferencji AI & MEDTECH CEE, gościliśmy wybitnych ekspertów z różnych zakątków świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Republiki Słowackiej, Republiki Czeskiej, Izraela, Szwajcarii, Estonii, Belgii oraz Włoch. Wydarzenie przyciągnęło uwagę międzynarodowych liderów branży medycznej oraz innowatorów. Gościem specjalnym konferencji była Brittany Kaiser, współzałożycielka Own Your Data Foundation, o której powstał film dokumentalny na platformie Netflix.
 
Podczas tegorocznej edycji Konferencji nie zabraknie międzynarodowej reprezentacji, a także polskiej strony publicznej i liderów z zakresu innowacji. Poruszone zostaną tematy takie jak:
  • Rola e-zdrowia w polskim sektorze ochrony zdrowia, w tym inteligentna diagnostyka - jak nowoczesne technologie diagnostyczne, wsparte algorytmami AI, przyczyniają się do znaczącej poprawy precyzji i szybkości diagnozowania różnych schorzeń? Jak AI pomaga w przesiewaniu danych, obrazów, czy informacji w celu identyfikacji konkretnych wzorców, anomalii lub interesujących przypadków?
  • Dobre praktyki za granicą - jakie wyzwania napotyka sektor opieki zdrowotnej w procesie digitalizacji? Jakie są najlepsze praktyki związane z wykorzystaniem uczenia maszynowego w procesie rozwoju urządzeń medycznych?
  • Longevity - nowoczesne podejście do dbania o zdrowie, skupiające się na analizie zdrowia już na wczesnym etapie życia. Jak określić i eliminować główne czynniki ryzyka wpływające na zdrowie i odporność organizmu?
 
Co więcej, uczestnicy konferencji będą mogli zgłębić fascynujący świat nowoczesnych technologii, które nie tylko wspierają ich codzienną aktywność, ale również wpływają korzystnie na samopoczucie. Będziemy eksplorować rewolucyjne metody monitorowania zdrowia, dzięki którym jesteśmy w stanie prowadzić aktywny tryb życia, nieustannie dbając o swoje dobre samopoczucie, nawet bez świadomości, że medycyna czuwa nad nami.
 
A co w Raporcie "Top Disruptors in Healthcare"? Podczas konferencji zostanie opublikowana jubileuszowa piąta edycja Raportu. Już teraz można się zastanawiać, które startupy z Polski i regionu CEE pojawią się na liście. Czy będą to firmy, które zmienią oblicze medycyny czy może te, które zaskoczą nas niekonwencjonalnymi rozwiązaniami? Nie zabraknie także fascynującej Strefy Startupów Medycznych, gdzie innowacyjne firmy będą prezentować swoje pionierskie rozwiązania.

Zapraszamy do rejestracji już teraz!
2024-06-11 09:00:00

III Forum Telemedycyny już 11-12 czerwca 2024

Trzecia edycja Forum „Telemedycyna i nowe możliwości terapeutyczne w praktyce” odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2024 roku w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach. Wydarzenie organizowane przez FaktyMedyczne.pl to nie tylko konferencja, ale także program edukacyjny dla specjalistów różnych specjalizacji, którzy chcą wdrażać nowoczesne rozwiązania telemedyczne w praktyce.
Telemedycyna to szybko rozwijająca się gałąź opieki zdrowotnej - rzeczywistość, która dotyka niemal każdej specjalizacji medycyny. W połączeniu z nowymi możliwościami terapeutycznymi w postaci nowych substancji, urządzeń i procedur istotnie wpływa na wzrost jakości leczenia i opieki nad pacjentami.
 
Ważnymi punktami III Forum: „Telemedycyna i nowe możliwości terapeutyczne w praktyce” będą również debaty dotyczące poszczególnych bloków tematycznych oraz interdyscyplinarne omawiające sposoby współpracy specjalistów medycyny rodzinnej z lekarzami innych specjalności w opiece nad pacjentem. Podczas warsztatów omówione zostanie praktyczne korzystanie z urządzeń, platform informatycznych wspierających różne formy teleopieki.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację FaktyMedyczne.pl we współpracy z Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” oraz Komisją ds. e-Zdrowia, Telemedycyny i Sztucznej Inteligencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
 
Zakres tematyczny edycji 2024
 
Hot topics
→ Nowoczesne rozwiązania terapeutyczne i telemedyczne w walce z epidemiami XXI wieku
→ Kardiologia: Pacjenci z niewydolnością serca, z migotaniem przedsionków i ich schorzenia współistniejące; Telemonitoring urządzeń wszczepialnych. Czas na działanie!
→ Diabetologia: Nowości w diabetologii i teleopiece nad chorym z cukrzycą
→ POZ: Nowe modele teleopieki w Podstawowej Opiece Zdrowotnej
→ Psychiatria: Dobre praktyki w teleopiece psychiatrycznej i nowości w farmakoterapii
→ Alergologia i pulmonologia: Nowe możliwości w leczeniu chorób układu oddechowego
→ Współpraca kardiologów, diabetologów, alergologów i psychiatrów z lekarzami POZ

Strona wydarzenia i rejestracja:
telemedycynawpraktyce.pl

Uczestnictwo jest bezpłatne!
2024-06-11 09:00:00

Konferencja Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego 7-8 czerwca 2024

Link do rejestracji:
https://konferencja.niewydolnosc-serca.pl/

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy!
 
Ostatni rok to prawdziwy wysyp kolejnych nowości w niewydolności serca, które zostaną przedstawione przez ekspertów z wiodących ośrodków nie tylko kardiologicznych, ale również innych specjalności. Atrakcyjny program naukowy obejmie szerokie spektrum zagadnień dotyczących profilaktyki niewydolności serca, diagnostyki, farmakoterapii, leczenia inwazyjnego przezskórnego/chirurgicznego, elektroterapii, problematyki ostrej i zaawansowanej niewydolności serca, wad zastawkowych, w tym mechanicznego wspomagania krążenia i transplantacji serca. Wraz z kolegami lekarzami innych specjalności będziemy chcieli dyskutować o zaburzeniach psychicznych, problemach związanych z rehabilitacją oraz diagnostyką genetyczną.

Mamy nadzieję, że nasza Konferencja będzie miejscem spotkania lekarzy kardiologów, kardiochirurgów, lekarzy innych specjalizacji, fizjoterapeutów, psychologów, pielęgniarek oraz wszystkich innych, którzy uczestniczą w procesie diagnostyczno-terapeutycznym pacjenta z niewydolnością serca.

Zapraszamy do rejestracji! Do zobaczenia!

W imieniu Komitetu Organizacyjnego,

Prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak
Przewodnicząca Asocjacji Niewydolności Serca PTK w kadencji 2021–2023

Prof. dr hab. n. med. Anna Tomaszuk-Kazberuk
Sekretarz Asocjacji Niewydolności Serca PTK 2021–2023

wraz z Zarządem Asocjacji Niewydolności Serca PTK
2024-06-07 09:00:00

Kongres Zdrowie 360

Zapraszamy na Jedyne wydarzenie łączące wszystkich uczestników rynku zdrowia organizowane przez ZPP - reprezentatywną organizację pracodawców.  

Celem konferencji jest tworzenie platformy dialogu i wymiany opinii między wszystkimi uczestnikami systemu zdrowia w Polsce i budowa wspólnych rekomendacji kierowanych do decydentów i regulatorów systemu.

Opiekę merytoryczną nad Kongresem objął zespół renomowanych ekspertów wchodzący w skład Kapituły Kongresu.
W wydarzeniu wezmą udział producenci leków, dystrybutorzy, dostawcy usług medycznych, organizacje pacjenckie i decydenci.

Motywem łączącym poszczególne sesje merytoryczne jest spojrzenie na zdrowie z perspektywy pracodawców jak i pracowników coraz częściej zmagających się z wieloma chorobami, w tym przewlekłymi, które na nowo definiują ich pozycję i możliwości na rynku pracy.
2024-06-06 09:30:00

XXXI Zabrzańska Konferencja Kardiologiczna

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w XXXI Zabrzańskiej Konferencji Kardiologicznej „Postępy w rozpoznawaniu i leczeniu chorób serca, płuc i naczyń” oraz towarzyszących jej XXV Warsztatach Kardiologii Interwencyjnej, a także VI Warsztatach Echokardiografii. Wydarzenia te już po raz drugi odbędą się w przestronnych wnętrzach katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego, w terminie 6–8 czerwca 2024 roku.

Tegoroczne spotkanie będzie dla nas wyjątkowe, ponieważ towarzyszyć mu będzie wspaniały jubileusz 40-lecia Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, którego historia stanowi pewnego rodzaju kronikę dobrze dokumentującą rozwój kardiologii, kardiochirurgii i transplantologii na przestrzeni ostatnich kilku dekad.
2024-06-06 09:00:00

XVIII Zjazd Naukowy PTMN

Szanowni Państwo,

Zbliża się czas kolejnego spotkania naszego środowiska – XVIII Zjazd Naukowy PTMN. Proszę zapisać sobie w kalendarzu datę: 6-8 czerwca 2024. W tych dniach stworzymy w Poznaniu przestrzeń do wymiany poglądów, prezentacji Państwa osiągnięć naukowych i do nowoczesnej edukacji. Proszę już teraz zaplanować prace, których wyniki zechcą Państwo przedstawić w postaci prezentacji ustnych lub plakatowych.

Chciałbym, by specjalistycznym rozważaniom naukowym towarzyszyły wystąpienia ekspertów z Polski i z zagranicy, które będą okazją do aktualizacji wiedzy dla przedstawicieli wszystkich zawodów związanych z diagnostyką i terapią radioizotopową. Jesteśmy otwarci na propozycje tematów, którym powinniśmy poświęcić więcej uwagi.

Jako przedstawiciele Zarządu PTMN zdajemy sobie sprawę, że dla rozwoju medycyny nuklearnej konieczna jest współpraca z przedstawicielami wielu dyscyplin klinicznych. Diagnostyka i terapia radioizotopowa powinna zaistnieć w świadomości klinicystów i studentów jako nowoczesna, dynamiczna dziedzina, dająca odpowiedzi na trudne pytania kliniczne, ale też umocowana w rekomendacjach i schematach postępowania. Aby otworzyć się szerzej na inne dyscypliny, postanowiliśmy nasz Zjazd opatrzyć hasłem „Medycyna nuklearna – impakt kliniczny”. Wierzymy, że przyciągnięcie przedstawicieli innych nauk medycznych uatrakcyjni nasze debaty i da impuls do dalszego rozwoju medycyny nuklearnej w Polsce.

Medycyna nuklearna to praca zespołowa, w której pielęgniarki i technicy działają ramię w ramię z lekarzami, fizykami i radiofarmaceutami. Jak pokazał niezapomniany Zjazd w Białymstoku, łączy nas nie tylko praca, ale też kontakty towarzyskie, miłe znajomości i przyjaźnie. Jako organizatorzy postaramy się, by w Poznaniu nie zabrakło czasu na pielęgnowanie tych relacji i budowanie nowych – tak potrzebnych w tych zabieganych i skomplikowanych czasach.

Serdecznie zapraszamy do Poznania,
Organizatorzy

2024-06-06 09:00:00

DIGITAL EVOLUTION FOR PHARMA & MEDICAL 2024

Jak skutecznie adaptować omnichannel w organizacji, korzystając z algorytmów, możliwości automatyzacji i sztucznej inteligencji? Jak dopasować komunikację do potrzeb HCP? Jak efektywnie zarządzać budżetem na promocję, by nie stracić wysokiej jakości kampanii promocyjnej? To największe wyzwania marketingu medycznego i farmaceutycznego, którym będzie poświęcone V Forum DIGITAL EVOLUTION FOR PHARMA & MEDICAL 2024 organizowane 5-6 czerwca 2024 r. w Warszawie przez brave conferences.

2024-06-05 08:50:00

Kontrowersje farmakoterapii sercowo-naczyniowej

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji "Kontrowersje farmakoterapii sercowo-naczyniowej, na którą zaprasza Przewodniczący Komitetu Naukowego dr hab.n.med. Marcin Wełnicki.


Termin:

4 czerwca 2024 r.

Miejsce:
Hotel Mercure
ul. Złota 48/54
00-120 Warszawa
Uczestnicy konferencji otrzymają punkty edukacyjne.
2024-06-04 09:00:00