Wydarzenia z dnia

11 czerwca 2024

2 wyników

Konfencja AI & MEDTECH CEE

Ruszyła rejestracja na czwartą edycję konferencji "AI & MEDTECH CEE" - wydarzenia, które łączy świat innowacyjnej medycyny z najnowszymi technologiami, kreując przestrzeń do nawiązywania kontaktów biznesowych oraz wymiany wiedzy i doświadczeń. Nie zwlekaj, dołącz do naszej społeczności pasjonatów zdrowia i technologii, aby wspólnie kształtować przyszłość opieki zdrowotnej. Zarejestruj się już dziś i bądź częścią rewolucji AI & MEDTECH CEE!

Tegoroczna edycja konferencji odbywać się będzie 11 czerwca 2024 r. w Crowne Plaza Warsaw. Liczba miejsc stacjonarnych jest ograniczona, ale wydarzenie będzie również transmitowane online, wraz z dostępnym tłumaczeniem symultanicznym.
 
W zeszłorocznej edycji konferencji AI & MEDTECH CEE, gościliśmy wybitnych ekspertów z różnych zakątków świata, m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Republiki Słowackiej, Republiki Czeskiej, Izraela, Szwajcarii, Estonii, Belgii oraz Włoch. Wydarzenie przyciągnęło uwagę międzynarodowych liderów branży medycznej oraz innowatorów. Gościem specjalnym konferencji była Brittany Kaiser, współzałożycielka Own Your Data Foundation, o której powstał film dokumentalny na platformie Netflix.
 
Podczas tegorocznej edycji Konferencji nie zabraknie międzynarodowej reprezentacji, a także polskiej strony publicznej i liderów z zakresu innowacji. Poruszone zostaną tematy takie jak:
  • Rola e-zdrowia w polskim sektorze ochrony zdrowia, w tym inteligentna diagnostyka - jak nowoczesne technologie diagnostyczne, wsparte algorytmami AI, przyczyniają się do znaczącej poprawy precyzji i szybkości diagnozowania różnych schorzeń? Jak AI pomaga w przesiewaniu danych, obrazów, czy informacji w celu identyfikacji konkretnych wzorców, anomalii lub interesujących przypadków?
  • Dobre praktyki za granicą - jakie wyzwania napotyka sektor opieki zdrowotnej w procesie digitalizacji? Jakie są najlepsze praktyki związane z wykorzystaniem uczenia maszynowego w procesie rozwoju urządzeń medycznych?
  • Longevity - nowoczesne podejście do dbania o zdrowie, skupiające się na analizie zdrowia już na wczesnym etapie życia. Jak określić i eliminować główne czynniki ryzyka wpływające na zdrowie i odporność organizmu?
 
Co więcej, uczestnicy konferencji będą mogli zgłębić fascynujący świat nowoczesnych technologii, które nie tylko wspierają ich codzienną aktywność, ale również wpływają korzystnie na samopoczucie. Będziemy eksplorować rewolucyjne metody monitorowania zdrowia, dzięki którym jesteśmy w stanie prowadzić aktywny tryb życia, nieustannie dbając o swoje dobre samopoczucie, nawet bez świadomości, że medycyna czuwa nad nami.
 
A co w Raporcie "Top Disruptors in Healthcare"? Podczas konferencji zostanie opublikowana jubileuszowa piąta edycja Raportu. Już teraz można się zastanawiać, które startupy z Polski i regionu CEE pojawią się na liście. Czy będą to firmy, które zmienią oblicze medycyny czy może te, które zaskoczą nas niekonwencjonalnymi rozwiązaniami? Nie zabraknie także fascynującej Strefy Startupów Medycznych, gdzie innowacyjne firmy będą prezentować swoje pionierskie rozwiązania.

Zapraszamy do rejestracji już teraz!
2024-06-11 09:00:00

III Forum Telemedycyny już 11-12 czerwca 2024

Trzecia edycja Forum „Telemedycyna i nowe możliwości terapeutyczne w praktyce” odbędzie się w dniach 11-12 czerwca 2024 roku w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach. Wydarzenie organizowane przez FaktyMedyczne.pl to nie tylko konferencja, ale także program edukacyjny dla specjalistów różnych specjalizacji, którzy chcą wdrażać nowoczesne rozwiązania telemedyczne w praktyce.
Telemedycyna to szybko rozwijająca się gałąź opieki zdrowotnej - rzeczywistość, która dotyka niemal każdej specjalizacji medycyny. W połączeniu z nowymi możliwościami terapeutycznymi w postaci nowych substancji, urządzeń i procedur istotnie wpływa na wzrost jakości leczenia i opieki nad pacjentami.
 
Ważnymi punktami III Forum: „Telemedycyna i nowe możliwości terapeutyczne w praktyce” będą również debaty dotyczące poszczególnych bloków tematycznych oraz interdyscyplinarne omawiające sposoby współpracy specjalistów medycyny rodzinnej z lekarzami innych specjalności w opiece nad pacjentem. Podczas warsztatów omówione zostanie praktyczne korzystanie z urządzeń, platform informatycznych wspierających różne formy teleopieki.

Wydarzenie organizowane jest przez Fundację FaktyMedyczne.pl we współpracy z Górnośląskim Centrum Rehabilitacji „Repty” oraz Komisją ds. e-Zdrowia, Telemedycyny i Sztucznej Inteligencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
 
Zakres tematyczny edycji 2024
 
Hot topics
→ Nowoczesne rozwiązania terapeutyczne i telemedyczne w walce z epidemiami XXI wieku
→ Kardiologia: Pacjenci z niewydolnością serca, z migotaniem przedsionków i ich schorzenia współistniejące; Telemonitoring urządzeń wszczepialnych. Czas na działanie!
→ Diabetologia: Nowości w diabetologii i teleopiece nad chorym z cukrzycą
→ POZ: Nowe modele teleopieki w Podstawowej Opiece Zdrowotnej
→ Psychiatria: Dobre praktyki w teleopiece psychiatrycznej i nowości w farmakoterapii
→ Alergologia i pulmonologia: Nowe możliwości w leczeniu chorób układu oddechowego
→ Współpraca kardiologów, diabetologów, alergologów i psychiatrów z lekarzami POZ

Strona wydarzenia i rejestracja:
telemedycynawpraktyce.pl

Uczestnictwo jest bezpłatne!
2024-06-11 09:00:00