Wydarzenia z

czerwca 2023

4 wyników

Konferencja Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Asocjacja Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego organizuje kolejną, doroczną Konferencję, która zaplanowana jest w dniach 16-17 czerwca br. w Łodzi.

Atrakcyjny program naukowy obejmuje szerokie spektrum zagadnień dotyczących profilaktyki niewydolności serca, diagnostyki, farmakoterapii, elektroterapii, problematyki ostrej i zaawansowanej niewydolności serca, w tym mechanicznego wspomagania krążenia i transplantacji serca oraz nowości. Eksperci przedstawią konkretne problemy kliniczne, z krytycznym spojrzeniem na wytyczne, kiedy wytyczne nie wskazują na jednoznaczne rozwiązania. Zaplanowane są również sesje przypadków i warsztaty echokardiograficzne oraz wspomagania krążenia.

Program wydarzenia oraz rejestracja dostępne są na stronie internetowej: https://konferencja.niewydolnosc-serca.pl/

Zapraszamy na Konferencję Asocjacji Niewydolności Serca do Łodzi.
2023-06-16 09:00:00

7 Konferencja Interwencje w Krążeniu Płucnym

7 Konferencji Interwencje w Krążeniu Płucnym odbędzie się w dniu 16-17.06.2023, zwracamy się z prośbą o udzielenie patronatu medialnego konferencji.

Wicej informacji: https://www.7ipc.pl 

2023-06-16 09:00:00

Konferencja ,,Powiem Tak”

Konferencja ,,Powiem Tak” ma na celu  edukację i uświadamianie ludzi w temacie niepełnosprawności oraz zakomunikowanie potrzeby zmian systemowych w tym zakresie. 

Na konferencji pojawi się 10 Prelegentów, którzy wystąpią w 4 panelach, o różnej tematyce. Opowiedzą oni o nierównościach wokół nas o tym jak sobie z nimi radzić, a także jak spełniać marzenia. 

Nie zabraknie również panelu o innowacjach, które zmieniają rzeczywistość.
2023-06-10 10:00:00

POLSTIM 2023 – uwaga: serce pod napięciem!

po raz pierwszy w swojej 34-letniej historii POLSTIM odbędzie się w Krakowie. Będziemy gościć na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego w Auditorium Maximum. Mamy nadzieję, że jakość wykładów, sesji i abstraktów będzie wspaniale komponowała się ze wspólnymi wieczorami na urokliwej Krakowskiej Starówce.

Poza tradycyjnymi sesjami, wykładami i abstraktami planujemy zawrzeć w obrębie POLSTIMU warsztaty z transmisją na żywo zabiegów, EHRA Joint Session oraz powrócić do formuły "Kina Nocnego".

W pierwszy dzień konferencji (piątek) - od rana duży blok tematyczny poświęcony stymulacji układu bodźcoprzewodzącego, najpierw transmisja z wykonywanych na żywo zabiegów implantacji, a zaraz po tym prezentacja "EHRA expert consensus statement and practical guide on conduction system pacing implantation" - w wykonaniu autorów tego długo oczekiwanego dokumentu. Pierwszy dzień zakończy get together w Starej Zajezdni. Drugi dzień konferencji - bardziej 'ablacyjny' - zakończymy "Kinem Nocnym" - w swobodnej atmosferze będzie można zobaczyć nagrania ciekawych zabiegów prezentujacych możliwości i osiągnięcia polskich elektrokardiologów.

Ważnym elementem tegorocznej konferencji będzie walne zabranie SRS PTK wraz z wyborami władz Sekcji. Liczymy na Państwa obecność na zebraniu.

W imieniu zarządu SRS PTK serdecznie zapraszamy do grodu Kraka!
2023-06-02 08:00:00