Wydarzenia z dnia

23 maja 2023

2 wyników

Konferencja Agencji Badań Medycznych i ECRIN z okazji Międzynarodowego Dnia Badań Klinicznych

Już 23 maja, z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Badań Klinicznych, w Warszawie odbędzie się konferencja pn. „International Clinical Trials Day 2023 - Decentralised clinical trials: Making Clinical trials more accessible?” organizowana przez Agencję Badań Medycznych oraz Europejską Sieć Infrastruktur Badań Klinicznych (ECRIN).

Polska za pośrednictwem Agencji Badań Medycznych w listopadzie 2022 r. została włączona w struktury Sieci ECRIN. Zadaniem Sieci jest wspieranie prowadzenia międzynarodowych badań klinicznych w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem badań niekomercyjnych. Obecnie do ECRIN należy dwanaście krajów. Mając na uwadze promocję realizacji ponadnarodowych projektów badawczych, zdecydowano, że tegorocznym tematem konferencji z okazji Międzynarodowego Dnia Badań Klinicznych będzie kwestia decentralizacji badań naukowych. 

Pandemia COVID-19 stała się bodźcem dla wysiłków zmierzających do wdrożenia zdecentralizowanych badań klinicznych, a wielu interesariuszy, w tym organy regulacyjne, rozpoczęły prace nad opracowaniem zaleceń i najlepszych praktyk w celu zabezpieczenia pacjentów i ich danych w nowym modelu. W badaniach klinicznych produktów leczniczych coraz częściej wykorzystywane są rozwiązania umożliwiające realizację części procedur poza ośrodkiem badań klinicznych, a tym samym ograniczeniu lub wyeliminowaniu fizycznej obecności pacjenta w ośrodku realizującym dane badanie. Podczas konferencji eksperci poruszą m.in. kwestię wykorzystania cyfrowych rozwiązań w celu pozyskania danych zdrowotnych w czasie rzeczywistym, bezpieczeństwa przetwarzania danych, ułatwienia pacjentom dostępu do badań klinicznych, a także porozmawiają o ewentualnych barierach dotyczących projektowania badania.

Wydarzenie zgromadzi prelegentów z całej Europy, aby omówić aktualny stan wiedzy oraz wyzwania i możliwości związane z decentralizacją badań. W konferencji udział weźmie m.in. dr Amy Rogers, MEMO Research, Division of Molecular and Clinical Medicine, School of Medicine, University of Dundee, która podzieli się doświadczeniami dotyczącymi zdecentralizowanych badań klinicznych w Europie w ramach projektu Trials@Home. Szczególne miejsce zajmie także sesja dotycząca różnych perspektyw interesariuszy, w tym pacjentów, regulatorów i przemysłu.

„International Clinical Trials Day 2023 - Decentralised clinical trials: Making Clinical trials more accessible?” będzie wydarzeniem hybrydowym. Uczestnicy mogą dołączyć do prelegentów w Hotelu Bellotto w Warszawie lub śledzić wydarzenia online. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Trwa rejestracja na wydarzenie: https://ecrin.org/ictd-2023

Konferencja pn. „International Clinical Trials Day 2023 - Decentralised clinical trials: Making Clinical trials more accessible?” (ICTD) została zapoczątkowana w 2005 roku przez ECRIN, zgodnie z jej misją wspierania wielonarodowych badań klinicznych w Europie. ICTD gromadzi pacjentów, podmioty polityki zdrowotnej, badaczy, pracowników służby zdrowia i obywateli z Europy i spoza niej w celu omówienia kwestii związanych z wielonarodowymi badaniami klinicznymi.
2023-05-23 09:00:00

Virtual Medical Summit Interna 2023

Zapraszamy do udziału w 4. edycji bezpłatnego kongresu online Virtual Medical Summit Interna 2023! Już w dniach 23-25 maja poznasz najnowsze wyzwania współczesnej interny w praktyce lekarza POZ. Podczas wydarzenia otrzymasz dużą dawkę medycznej wiedzy, dzięki której poczujesz się pewniej podczas podejmowania trudnych decyzji diagnostyczno-terapeutycznych w swojej praktyce. W czasie tej edycji kongresu nasi eksperci skupią się na zagadnieniach z zakresu: pulmonologii, chorób zakaźnych, kardiologii, gastroenterologii, urologii i nefrologii. Dzięki temu w ciągu zaledwie trzech kongresowych dni łatwo zaktualizujesz swoją wiedzę o najnowsze wskazówki i wytyczne z kluczowych internistycznych obszarów.
 
Na wydarzenie zarejestrujesz się całkowicie bezpłatnie KLIKNIJ TUTAJ >
Podczas kongresu odbędzie się aż 28 wykładów w 6 sesjach tematycznych:
Dzień 1 (23 maja)
Sesja I - Pulmonologia
Sesja II - Szczepienia / choroby zakaźne
Dzień 2 (24 maja)
Sesja III - Kardiologia
Sesja IV - Problemy lekarzy prkatyków
Dzień 3 (25 maja)
Sesja V - Gastroenterologia
Sesja VI - Urologia / nefrologia
 
Czego dowiesz się podczas kongresu?
 
✔ Poznasz tajniki spirometrii – jakie są wskazania do badania i jak interpretować jego wyniki?
✔ W jaki sposób dobierać leczenie POChP do pacjenta – czy kierować się tylko wytycznymi?
✔ Kilka słów o racjonalnej antybiotykoterapii w zakażeniach dolnych dróg oddechowych
✔ Jakimi nowoczesnymi terapiami w WZW typu B i C obecnie dysponujemy?
✔ Jak powinna wyglądać profilaktyka zakażeń pneumokokowych u dzieci i osób starszych?
✔ Jak powinno wyglądać postępowanie z pacjentem z migotaniem przedsionków i wysokim ryzykiem powikłań krwotocznych?
✔ Jak prawidłowo stosować leki przeciwkrzepliwe u osób starszych?
✔ Jakie są zasady rozpoznawania i leczenia choroby niedokrwiennej serca u chorych na cukrzycę?
✔ Jak leczyć reumatoidalne zapalenie stawów za pomocą syntetycznych i biologicznych leków przeciwreumatycznych?
✔ Jakie są nowe możliwości terapii wrzodziejącego zapalenia jelita grubego?
✔ Jak powinna wyglądać dalsza opieka ambulatoryjna nad pacjentem po operacji bariatrycznej?
✔ Jak poprawnie rozpoznawać bakteriurię objawową oraz bezobjawową?
✔ Jaka powinna być rola lekarza POZ w diagnostyce raka gruczołu krokowego?
2023-05-23 09:00:00