Wydarzenia z dnia

10 maja 2024

2 wyników

XXV Ogólnopolska Konferencja Asocjacji Echokardiografii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego PolEcho 10-11 maja 2024

PolEcho po raz pierwszy odbędzie się w Krakowie, w dniach 10-11 maja 2024 roku w centrum konferencyjnym EXPO. Wydarzenie jest corocznym spotkaniem naukowo-dydaktycznym kardiologów zajmujących się rozpoznawaniem i leczeniem chorób sercowo-naczyniowych oraz jedną z największych ogólnopolskich konferencji kardiologicznych.

Wykładowcami na Konferencji będą znani naukowcy, kardiolodzy i kardiochirurdzy z Polski oraz zaproszeni goście z zagranicy. Komitet Organizacyjny przewiduje udział ponad 1000 kardiologów z całej Polski.
Motto tegorocznej konferencji „Obrazowanie serca - klucz do terapii” odzwierciedla współczesną rolę echokardiografii i innych technik obrazujących układ krążenia, w podejmowaniu decyzji klinicznych i monitorowaniu leczenia.

- Wszyscy śledzimy ogromny postęp w kardiologii, ale jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że współczesne leczenie kardiologiczne w dużej mierze zależy od bardzo szczegółowej diagnostyki, która pozwala nam indywidualizować terapię dobierając ją dla każdego pacjenta. Bardzo się staramy, aby podobnie jak w latach poprzednich PolEcho stało się wydarzeniem naukowym i edukacyjnym na najwyższym poziomie. Zaproszenie na konferencję przyjęły ekspertki światowej klasy Rebecca T. Hahn i Denisa Muraru, które z pewnością wygłoszą fantastyczne wykłady i spodziewamy się bardzo ciekawej dyskusji. Zapraszamy na klasyczne sesje wykładowe, ale również na sesje warsztatowe, które będą skierowane zarówno do zaawansowanych jak również dla początkujących osób - szczególnie dla tych przygotowujemy specjalną ścieżkę edukacyjną. Zapraszamy do zaplanowania już teraz majowego weekendu w Krakowie – powiedział dr hab. med. Andrzej Gackowski, prof. UJ, Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego XXV Ogólnopolskiej Konferencji Asocjacji Echokardiografii PTK PolEcho 2024.

Komitet Naukowy przygotował wyjątkowo atrakcyjny program merytoryczny, zawierający sesje i warsztaty prezentujące aktualne możliwości diagnostyczne oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne echokardiografii. Wszystko to, aby poszerzać umiejętności w diagnostyce i indywidualizacji terapii dla pacjenta. W programie znajdą się prezentacje zastosowania technik obrazowych w najnowszych rekomendacjach ESC, EACVI, sesje wykładowe poświęcone m.in. niewydolności serca AD 2024, prewencji zatorowości systemowej, interwencji MV i TV, kardiomiopatii AD 2024, Echo 3D, interwencji w niedomykalności zastawki trójdzielnej, arytmicznego prolapsu zastawki mitralnej. Omówione zostaną również wady wrodzone u młodocianych i dorosłych, zagadnienia wskazań do zabiegów, problemy diagnostyki powikłań, nadciśnienia płucnego, czy przerostu lewej komory serca. Oprócz bardzo ciekawych sesji naukowych zaplanowano wiele warsztatów praktycznych, kierowanych do początkujących i zaawansowanych, quizy echokardiograficzne, lekcje anatomii na preparatach serca, pokazy współczesnych interwencji oraz panele dyskusyjne. Tradycyjnie odbędzie się również konkursowa sesja przypadków klinicznych i sesja plakatowa prac naukowych.

Rejestracja na XXV Ogólnopolską Konferencję Asocjacji Echokardiografii PTK możliwa jest na stronie internetowej konferencji polecho2024.ptkardio.pl.
2024-05-10 09:00:00

V międzynarodowa konferencja Hematologia kliniczna i doświadczalna

V Międzynarodowa Konferencja „Hematologia Kliniczna i Doświadczalna” odbędzie się w dniach 10-12.05.2024 w Lublinie.

Tradycją dotychczasowych konferencji, stały się sesje przedkonferencyjne, spotkania robocze, warsztaty, dyskusje panelowe, jak również spotkania z autorytetami z dziedziny hematologii z kraju i z zagranicy. W 2024 roku w ramach sesji przedkonferencyjnych zaplanowaliśmy 4 warsztaty diagnostyczne, spotkanie Polskiej Grupy Szpiczakowej oraz systemowy panel dyskusyjny poświęcony optymalizacji diagnostyki i leczenia w hematologii z uwzględnieniem optymalnego wykorzystania zasobów w Polsce. Wykład otwarcia wygłosi Prof. Konstanze Döhner, prezydent elekt Europejskiego Towarzystwa Hematologicznego (EHA). W czasie konferencji poruszana będzie aktualna tematyka terapeutyczna i badawcza w obszarach ostrych i przewlekłych mielo- i limfopoliferacji zarówno w czasie wykładów, jak i eksperckich paneli dyskusyjnych.

Nowością będą również sesje równoległe - „Bezpieczeństwo składników krwi w lecznictwie”, które są kontynuacją działań zapoczątkowanych w 2018 roku w ramach I Konferencji pn. „Bezpieczeństwo składników krwi w lecznictwie”, która odbyła się w Warszawie. Transfuzjologia i hematologia w wielu obszarach wzajemnie się uzupełniają i wspomagają, dlatego też tę konferencję chcemy dodatkowo zaadresować do lekarzy klinicystów, diagnostów laboratoryjnych, członków komitetów transfuzjologicznych, lekarzy odpowiedzialnych za gospodarkę krwią oraz wszystkich pracowników szpitali zaangażowanych w proces leczenia krwią, jak również do pracowników centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa składników krwi.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w konferencji bardzo prosimy o rejestrację online.

Konferencja będzie również doskonałą okazją do zaprezentowania wyników swojej pracy doświadczalnej lub klinicznej podczas jednej z najważniejszych polskich konferencji hematologicznych.
2024-05-10 09:00:00