Wydarzenia z
kwietnia 2024
10 wynikówCzy można skutecznie zapobiegać progresji niewydolności serca
WCCI 2024 Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej w Warszawie 24-26 kwietnia 2024 r.
WCCI czyli Warsaw Course on Cardiovascular Interventions jest jedną z najważniejszych konferencji organizowanych w Warszawie pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN) Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Gromadzi ona kardiologów, kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów i specjalistów z całego świata. Multimedialne prezentacje, symultaniczne konferencje oraz interaktywne warsztaty praktyczne organizowane przez Fundację Wspierania Kardiologii Interwencyjnej odbywają się pod patronatem Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA oraz Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie.
Spotkanie już 24 0 26 kwietnia 2024 r.
Konferencja prasowa "Palenie tytoniu najważniejszy czynnik wpływający na zdrowie Polaków"
Instytut Człowieka Świadomego serdecznie zaprasza na konferencję prasową towarzyszącą publikacji raportu: „Palenie tytoniu najważniejszy czynnik wpływający na zdrowie Polaków”, która odbędzie się 19.04.2024 r. o godz. 14.00 w Centrum Prasowym PAP przy ul. Brackiej 6/8 w Warszawie.
Podczas spotkania odbędzie się premiera raportu „Palenie tytoniu najważniejszy czynnik wpływający na zdrowie Polaków" opracowanego we współpracy z gronem klinicystów i ekspertów ochrony zdrowia. To pierwszy tak kompleksowy raport, który zawiera także najnowsze dane z przeglądu systematycznego dowodów naukowych wpływu różnych form dostarczania nikotyny na zdrowie oraz rekomendacjami rozwiązań systemowych mających na celu ograniczenie palenia tytoniu w Polsce, poniżej oczekiwanego poziomu 5% (palącej dorosłej populacji).
Gośćmi specjalnymi konferencji będą:
- Dr Janusz Krupa - Prezes Instytutu Człowieka Świadomego
- Dr Jerzy Gryglewicz - Ekspert Instytutu Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego
- Prof. dr hab. n. med. Halina Car - Kierownik Zakładu Farmakologii Doświadczalnej, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku
- Dr Artur Prusaczyk - Specjalista ginekolog-onkolog Wiceprezes zarządu Centrum Medyczno- -Diagnostycznego Sp. z o.o., członek Rady Naukowej Stowarzyszenia IFIC POLSKA
- Dominik Dziurda - Prezes Zarządu HTA Formedis
Do udziału w dyskusji zostali zaproszeni przedstawiciele administracji publicznej.
Spotkanie poprowadzi Iwona Schymalla, redaktor naczelna portalu Medexpress.pl.
Serdecznie zapraszamy na spotkanie oraz do kontaktu za pośrednictwem adresu e-mail: biuro@instytutczlowiekaswiadomego.pl
Zobacz poprzednie raportu Instytutu: https://instytutczlowiekaswiadomego.pl/projekty/
VII Ogólnopolskiej Konferencji Rehabilitacji, (Neuro)Ortopedii i Komunikacji Medycznej
serdecznie zapraszamy do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Rehabilitacji, (Neuro)Ortopedii i Komunikacji Medycznej, która odbędzie się 19 kwietnia 2024 r. w wersji stacjonarnej Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.
Klimat dla zdrowia - debata ekspercko-systemowa
18 kwietnia 2024 r., godz. 11.00 – 14.00
siedziba PAN (Pałac Staszica) w Warszawie, Sala Okrągłego Stołu
„Klimat dla zdrowia” to Debata ekspercko-systemowa współorganizowana przez Redakcję „Rzeczpospolita” i think tank „Medyczna Racja Stanu” w trosce o nasze bezpieczeństwo zdrowotne w kontekście zagrożeń wynikających z zanieczyszczeń środowiska - powietrza, żywności, wody... Celem wydarzenia jest stworzenie platformy dialogu reprezentantów środowiska medycznego, naukowców, strony społecznej, reprezentantów biznesu i podmiotów skupionych wokół tematyki OZE z decydentami. Bierzemy pod uwagę aktualny kontekst zdrowotny i prawno-systemowy, by mówić o najpilniejszych wyzwaniach służących niwelowaniu negatywnego wpływu środowiska na zdrowie Polaków; skuteczniejszym wspieraniu rozwoju sektora OZE, w tym wielkoskalowych farm fotowoltaicznych, nowoczesnego i efektywnego ciepłownictwa, czystego transportu, energetyki wiatrowej i energetyki rozproszonej, nowoczesnych technologii, zdrowej żywności, a także wiarygodnej, szerokiej edukacji społeczeństwa.
Program do pobrania: program_debata
AKADEMIA MANAGERA OCHRONY ZDROWIA
EPLive 2024
EPLive to intensywne, trwające dwa dni sympozjum skierowane do lekarzy, pielęgniarek i innych pracowników służby zdrowia, którzy są zainteresowani leczeniem zaburzeń rytmu serca w złożonej postaci, czyli stanów, w których serce bije nieregularnym lub nieprawidłowym rytmem. Podstawowym narzędziem szkoleniowym będzie analiza przypadków transmitowanych na żywo z nowoczesnego Centrum Elektrofizjologii przy Centrum Medycznym St. David’s, opatrzona komentarzem ekspertów.
Podczas konferencji realizowane będą również następujące cele:
- Wskazanie procesów zmniejszających powikłania i zwiększających bezpieczeństwo pacjenta podczas ablacji w leczeniu migotania przedsionków i innych zaburzeń pracy serca.
- Zapoznanie się z najnowszymi dowodami i wytycznymi odnośnie do postępowania w przypadku arytmii i leczenia za pomocą nowych technologii.
- Stosowanie metod, które najlepiej wykorzystują nowe technologie w celu optymalizacji wyników klinicznych.
- Identyfikowanie procesów, w ramach których można wykorzystać integrację nowych technologii i promować procedury bezpieczniejsze dla pacjenta.
- Wskazanie procesów zmniejszających powikłania i zwiększających bezpieczeństwo pacjenta podczas skomplikowanych zabiegów usuwania elektrod.
Oprócz wystąpienia doktor Natale, podczas EPLive prezentacje przeprowadzą lekarze z TCAI, w tym współdyrektor wydarzenia, dr Amin Al-Ahmad, a także dr Mohamed Bassiouny, dr David Burkland, dr Robert Canby, dr Joseph Gallinghouse, dr Rodney Horton, dr Patrick Hranitzky i dr Jason Zagrodzky.
Podczas konferencji lekarze będą mogli uzyskać maks. 14,5 godziny w ramach akredytacji American Medical Association (AMA) Physician’s Recognition Award (PRA) Category 1 Credit™.
WYTYCZNE PRAKTYCZNIE ZALECENIA POLSKIEGO TOWARZYSTWA DIABETOLOGICZNEGO 2024
87 WIOSENNA KONFERENCJA PTK
Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Kardiologii Polskiej zbliża się wielkimi krokami. Już za miesiąc będziemy mogli Państwa gościć na Podlasiu, w wiosennym Białymstoku.
W tym roku proponujemy wgląd do najnowszych, już przetłumaczonych na język polski wytycznych ESC/PTK. Spróbujemy także przewidzieć, co przyniosą nam wytyczne ESC, które będą przedstawione jesienią b.r. na Kongresie ESC w Londynie.
W sesji współorganizowanej z ACVC ESC Profesor Christian Hassager z Kopenhagi, główny badacz i pomysłodawca projektu, zaledwie parę dni po oficjalnej publikacji na Kongresie w Atlancie przedstawi wyniki badania DanGer dotyczącego stosowania mechanicznego wsparcia krążenia u pacjentów we wstrząsie kardiogennym wikłającym świeży zawał serca. Na te wyniki czeka cały świat!
Tradycyjnie czeka na Państwa także bitwa na EKG – tym razem Białystok kontra Kraków, którą poprowadzą prof. Dariusz Kozłowski i dr hab. Ewa Jędrzejczyk-Patej!
Debata ekspercka "Nowotwory ginekologiczne - rak szyjki macicy i endometrium - rosnące wyzwanie"
- prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski, Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Pełnomocnik Dyrektora ds. Narodowej Strategii Onkologicznej i Badań Klinicznych, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie - Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie,
- prof dr hab. n. med. Mariusz Bidziński, Konsultant Krajowy w dziedzinie Ginekologii Onkologicznej,Kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej, Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy,
- Prof. dr hab. n. med. Marzena Dębska, specjalistka położnictwa i ginekologii oraz perinatologii, Dębski Clinic
- dr hab. n. med. Radosław Mądry, Prezes Elekt Polskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej, Klinika Onkologii, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu,
- dr n. med. Andrzej Tysarowski, Kierownik Pracowni Diagnostyki Genetycznej i Molekularnej Nowotworów
Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy.
- Skala problemu i epidemiologia nowotworów ginekologicznych: raka szyjki macicy i raka endometrium (zachorowalność, zgony, przeżywalność, trendy i prognozy)
- Czynniki ryzyka (behawioralne, genetyczne) i profilaktyka (w tym szczepienia HPV)
- Ścieżka pacjenta z podejrzeniem nowotworu (w tym diagnostyka wstępna i pogłębiona)
- Wczesne wykrycie nowotworu – kluczowe warunki
- Jak leczymy nowotwory ginekologiczne: raka szyjki macicy i raka endometrium - stan obecny vs wytyczne i oczekiwania
- Usprawnienia w opiece nad pacjentką z rakiem szyjki macicy i rakiem endometrium – rekomendacje ekspertów