Wydarzenia z
maja 2025
8 wynikówPolski Kongres Gospodarczy
Program i rejestracja: https://kongresgospodarczy.pl/program
Konferencja naukowa Diagnostyka i Terapia Płodu
MEDmeetsTECH edycja 19
W programie konferencji znalazła się także sesja rynkowy know-how, prezentacje zakwalifikowanych projektów startup oraz panel dyskusyjny we współpracy z NIL IN, którego szczegóły organizator przedstawi również w marcu br.
Organizator przyjmuje także zgłoszenia projektów w sesji startup do dnia 31 marca.
I edycja Konferencji „Akademia UMedu – Psychiatria dla Lekarzy POZ
Serdecznie zapraszamy na I edycję Konferencji „Akademia UMedu – Psychiatria dla Lekarzy POZ”, która odbędzie się w dniu 10 maja 2025 w hotelu Ambasador Premium w Łodzi, ul. Kilińskiego 145.
Treści omawiane podczas konferencji wynikają z potrzeb sygnalizowanych przez Lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Tematy wykładów będą zatem koncentrować się na aspektach praktycznych i tym samym pomagać w codziennej pracy. Chcemy, aby opieka nad pacjentami z zaburzeniami psychicznymi była dla Państwa łatwiejsza i bardziej satysfakcjonująca.
W sesji pierwszej poruszymy najważniejsze problemy psychiczne dzieci i młodzieży. W kolejnych zajmiemy się diagnostyką i leczeniem osób dorosłych, przy czym sporo miejsca oddamy problematyce psychiatrii wieku podeszłego.
Depresja, zaburzenia lękowe, schizofrenia, ADHD, samobójstwo, otępienia, aspekty prawne – to tylko niektóre z tematów, które dla Państwa przygotowaliśmy.
Interaktywność wykładów pozwoli Państwu aktywnie uczestniczyć w wydarzeniu i moderować treści, które będą omawiane podczas wystąpień. Na koniec Konferencji przewidziano dyskusję z udziałem Ekspertów, pozwoli ona na wyjaśnienie kwestii, które wg Państwa będą jeszcze tego wymagały.
Organizatorzy:
Dr hab. n. med. Dominik Strzelecki, Prof. UMed w Łodzi, Katedra Psychiatrii, Klinika Zaburzeń Afektywnych i Psychotycznych UMed w Łodzi
Dr n. med. Paweł Lewek i Prof. dr hab. n. med. Przemysław Kardas, Zakład Medycyny Rodzinnej UMed w Łodzi
Konferencję patronatem objęli:
JM Rektor UMed w Łodzi Prof. dr hab. n. med. Janusz Piekarski
Łódzki Oddział Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Łódzki Oddział Terenowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce
Konferencja prasowa Diagnostyka onkologiczna w erze Krajowej Sieci Onkologicznej – rozwiązania potrzebne na wczoraj
Badania patomorfologiczne i molekularne odgrywają kluczową rolę w diagnostyce i leczeniu nowotworów, a ich dostępność i jakość stanowią istotne wyzwanie dla systemu ochrony zdrowia. Konieczne są pilne systemowe zmiany w zakresie diagnostyki nowotworowej bez których nie będzie możliwa realizacja celów Krajowej Sieci Onkologicznej, która zaczęła obowiązywać 1 kwietnia 2025 Cele KSO to poprawa efektywności w zakresie profilaktyki, wczesnej diagnostyki i leczenia onkologicznego.
9 maja 2025 r. godz. 11:00 – 12:00
Prelegenci:
- dr hab. n. med. Piotr Rutkowski, Przewodniczący PTO
- dr hab. n. med. Renata Langfort, Prezes Polskiego Towarzystwa Patologów
- dr hab. n. med. Bartosz Wasąg, Kierownik Kliniki i Zakładu Biologii i Genetyki Medycznej, Gdański Uniwersytet Medyczny
- Dr hab. n. med. Beata Jagielska, Dyrektor Narodowego Instytutu Onkologii - PIB
- Dr n. med. Andrzej Tysarowski, Prezes polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej
- Filip Urbański, Dyrektor Departamentu Analiz, Monitorowania, Jakości i Optymalizacji Świadczeń, Narodowy Fundusz Zdrowia
- Urszula Demkow, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia
Moderacja: Marek Kustosz, prezes Fundacji TO SIĘ LECZY
VI Ogólnopolska Konferencja Neurologiczna
To unikalna okazja dla studentów medycyny oraz młodych lekarzy do wymiany doświadczeń, prezentacji wyników badań naukowych i poszerzenia swoich kompetencji.
W ramach konferencji odbędą się m.in. wykłady eksperckie, wystąpienia studentów z prezentacjami swoich prac naukowych oraz warsztaty praktyczne.
Nasza konferencja w zamyśle ma nie tylko rokrocznie zrzeszać osoby zainteresowane neurologią, ale przede wszystkim dać szansę każdemu na zapoznanie się z jej tajnikami i mniej znanymi zagadnieniami. Umożliwia ponadto nabycie cennych umiejętności praktycznych, które są przydatne nie tylko dla przyszłych neurologów, ale każdego absolwenta kierunku lekarskiego, niezależnie od dalszej ścieżki rozwoju.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
LINK DO WYDARZENIA NA FB:
https://www.facebook.com/
LINK DO INSTAGRAMA: @oskn_gumed
https://www.instagram.com/
Konferencja „Niewydolność serca nas nie zatrzyma” Dni Świadomości Niewydolności Serca 2025
„Niewydolność serca nas nie zatrzyma”
Tydzień Świadomości Niewydolności Serca 2025
6 maja 2025 r., godz. 10:30 - 11:30
Transmisja na:
https://www.youtube.com/@AsocjacjaNiewydolnosciSercaPTK
Prelegenci:
- Agnieszka Pawlak, Przewodnicząca Asocjacji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego,
- Paweł Rubiś, Przewodniczący elekt Asocjacji Niewydolności Serca PTK, Adiunkt Kliniki Chorób Serca i Naczyń Instytutu Kardiologii UJ, Krakowski Szpital Specjalistyczny im. św. Jana Pawła II w Krakowie.
- Dominika Dudek, Prezes Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
- Dr Agnieszka Gorgoń-Komor, Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Kardiologii, Senacka Komisja Zdrowia,
- Dr Aleksander Biesiada, Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej
- Mgr Anna Idziak, Edukator Centrum Edukacji i Wsparcia Pacjenta z Niewydolnością Serca „Kardiolinia”
- Tomasz Łaszcz, Pacjent, Koordynator Grupy Wsparcie „Niewydolność serca – to się leczy”
Marek Kustosz, prezes Fundacji TO SIĘ LECZY - moderator
Konferencjia„Lublin International Students' Surgical Congress LISSC 2025"
LISSC to międzynarodowa konferencja skierowana do studentów i młodych lekarzy pasjonujących się i wiążących swoją przyszłość zawodową z szeroko pojętymi specjalizacjami zabiegowymi. Poprzednia edycja -LISSC 2024- zgromadziła wielu specjalistów z kraju i z zagranicy. Swoje wykłady wygłosili m.in. prof. dr hab. n. med. Tomasz Skoczylas, prof. dr hab. n. med. Tomasz Banasiewicz, prof. dr n. med. Kamil Baczewski, Dr. Konrad Wasylewski. Celem konferencji jest pogłębienie wiedzy z zakresu chirurgii ogólnej i jej specjalistycznych dziedzin oraz rozwijanie umiejętności praktycznych studentów i młodych lekarzy z kraju oraz z zagranicy.
W ramach konferencji przewidywany jest udział 300 uczestników w sesjach naukowych oraz 250 uczestników warsztatów praktycznych. Głównym językiem konferencji jest język angielski. Wydarzenie ma charakter edukacyjno-szkoleniowy, stawiający na doskonalenie umiejętności praktycznych pod okiem ekspertów oraz stanowi możliwość zaprezentowania swoich prac opartych na aktualnych, ciekawych przypadkach klinicznych, z którymi studenci zetknęli się podczas pracy w kołach naukowych.