Wydarzenia z dnia

31 marca 2023

2 wyników

Bezpieczeństwo i jakość w ochronie zdrowia. II Konferencja Rzecznika Praw Pacjenta i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku - 31 marca 2023 r.

Zapraszamy do uczestnictwa w drugiej konferencji poświęconej tematowi bezpieczeństwa pacjenta i jakości w ochronie zdrowia, podczas której omówimy m.in. główne założenia procedowanej ustawy o jakości oraz wynikające z niej wyzwania dla podmiotów leczniczych.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wydarzenie będzie miało charakter wykładowo-dyskusyjny, a jego agenda zakłada podział na 4 panele. Podczas pierwszego z nich rozmawiać będziemy na temat obecnego stanu bezpieczeństwa pacjentów w Polsce, w kontekście wprowadzanych przepisów o jakości. Wśród uczestników swój udział potwierdzili m.in. minister zdrowia dr Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak i rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego JM prof. dr hab. Marcin Gruchała.

W dalszej części konferencji porozmawiamy o komunikacji w ochronie zdrowia i jej ważnej roli w procesie diagnozy i leczenia oraz wpływie na bezpieczeństwo. Przedstawimy  opierając się na przykładach  definicję zdarzeń niepożądanych,będziemy także rozmawiać o edukacji. Wykładowcami oraz uczestnikami dyskusji będą przedstawiciele świata nauki, strony publicznej, organizacji pacjentów, medycy, prawnicy i przedstawiciele podmiotów leczniczych.

Konferencja odbędzie się 31 marca 2023 r. w godz. 9.3016.30 w auli im. prof. Zdzisława Kieturakisa mieszczącej się na terenie UCK w Gdańsku (I p. budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej), ul. Smoluchowskiego 17.

Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądania bezpośredniej relacji z wydarzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych RPP oraz UCK Gdańsk. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, prosimy o nadsyłanie zgłoszeń za pośrednictwem załączonego formularza online.

Agenda
Agenda.pdf 0.13MB
2023-03-31 09:00:00

X Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Kontrowersje w nowotworach neuroendokrynnych”

X Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Kontrowersje w nowotworach neuroendokrynnych” organizowana przez Polską Sieć Guzów Neuroendokrynnych odbędzie się w dniach 31 marca – 1 kwietnia w Katowicach. Przewodniczącą Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła.

Konferencja ta będzie przestrzenią do wymiany myśli i doświadczeń polskich i zagranicznych ekspertów zajmujących się problematyką nowotworów neuroendokrynnych (NEN) układu pokarmowego i płuc.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy pojawiły się nowe, polskie zalecenia postepowania w tych nowotworach. Korzystając z bogatego doświadczenia ośrodków leczących chorych z NEN na Konferencji zostaną podjęte rozmowy o wdrażaniu tychże zaleceń, także mając na względzie codzienną praktykę kliniczną.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Centrum Konferencyjnego Muzeum Śląskiego. Więcej informacji na stronie Konferencji:
https://endokrynologia-katowice.pl/


Wydarzenie pod patronatem redakcji Medicalpress.
2023-03-31 09:00:00