Wydarzenia z

marca 2023

11 wyników

Bezpieczeństwo i jakość w ochronie zdrowia. II Konferencja Rzecznika Praw Pacjenta i Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku - 31 marca 2023 r.

Zapraszamy do uczestnictwa w drugiej konferencji poświęconej tematowi bezpieczeństwa pacjenta i jakości w ochronie zdrowia, podczas której omówimy m.in. główne założenia procedowanej ustawy o jakości oraz wynikające z niej wyzwania dla podmiotów leczniczych.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wydarzenie będzie miało charakter wykładowo-dyskusyjny, a jego agenda zakłada podział na 4 panele. Podczas pierwszego z nich rozmawiać będziemy na temat obecnego stanu bezpieczeństwa pacjentów w Polsce, w kontekście wprowadzanych przepisów o jakości. Wśród uczestników swój udział potwierdzili m.in. minister zdrowia dr Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Filip Nowak i rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego JM prof. dr hab. Marcin Gruchała.

W dalszej części konferencji porozmawiamy o komunikacji w ochronie zdrowia i jej ważnej roli w procesie diagnozy i leczenia oraz wpływie na bezpieczeństwo. Przedstawimy  opierając się na przykładach  definicję zdarzeń niepożądanych,będziemy także rozmawiać o edukacji. Wykładowcami oraz uczestnikami dyskusji będą przedstawiciele świata nauki, strony publicznej, organizacji pacjentów, medycy, prawnicy i przedstawiciele podmiotów leczniczych.

Konferencja odbędzie się 31 marca 2023 r. w godz. 9.3016.30 w auli im. prof. Zdzisława Kieturakisa mieszczącej się na terenie UCK w Gdańsku (I p. budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej), ul. Smoluchowskiego 17.

Wszystkich chętnych zapraszamy do oglądania bezpośredniej relacji z wydarzenia za pośrednictwem mediów społecznościowych RPP oraz UCK Gdańsk. Osoby, które chciałyby uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, prosimy o nadsyłanie zgłoszeń za pośrednictwem załączonego formularza online.

Agenda
Agenda.pdf 0.13MB
2023-03-31 09:00:00

X Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Kontrowersje w nowotworach neuroendokrynnych”

X Jubileuszowa edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Kontrowersje w nowotworach neuroendokrynnych” organizowana przez Polską Sieć Guzów Neuroendokrynnych odbędzie się w dniach 31 marca – 1 kwietnia w Katowicach. Przewodniczącą Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. n. med. Beata Kos-Kudła.

Konferencja ta będzie przestrzenią do wymiany myśli i doświadczeń polskich i zagranicznych ekspertów zajmujących się problematyką nowotworów neuroendokrynnych (NEN) układu pokarmowego i płuc.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy pojawiły się nowe, polskie zalecenia postepowania w tych nowotworach. Korzystając z bogatego doświadczenia ośrodków leczących chorych z NEN na Konferencji zostaną podjęte rozmowy o wdrażaniu tychże zaleceń, także mając na względzie codzienną praktykę kliniczną.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Centrum Konferencyjnego Muzeum Śląskiego. Więcej informacji na stronie Konferencji:
https://endokrynologia-katowice.pl/


Wydarzenie pod patronatem redakcji Medicalpress.
2023-03-31 09:00:00

XIV Polish ESRA Zonal Symposium

Wydarzenie, nad którym patronat objęło Europejskie Towarzystwo Anestezji Regionalnej wraca do formy stacjonarnej. Sympozjum zbierze w Katowicach wszystkich zainteresowanych anestezją regionalną i terapią bólu.

W dniach 31 marca – 1 kwietnia 2023 roku w Hotelu Vienna House Easy w Katowicach odbędzie się XIV Polish ESRA Zonal Symposium, którego Przewodniczącą Komitetu Naukowego jest prof. dr hab. n. med. Hanna Misiołek. Ambasadorka Konferencji i Kongresów w Polsce, kierowniczka Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii Katedry Anestezjologii i Medycyny Ratunkowej w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W Konferencji uczestniczyć będzie blisko 400 osób, a wykładowcami są specjaliści z kraju i zagranicy. Będzie to już czternaste sympozjum międzynarodowego cyklu spotkań środowiska anestezjologii. Organizatorami merytorycznymi spotkania są Polskie Stowarzyszenie Znieczulenia Regionalnego i Terapii Bólu, Sekcja Znieczulenia Regionalnego PTAiIT, Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Zabrzu SUM.

Tematyka sympozjum będzie dotyczyć zagadnień z zakresu znieczuleń regionalnych oraz terapii bólu. Program obejmować będzie wykłady oraz warsztaty prowadzone przez licznych gości zagranicznych oraz wykładowców z Polski o uznanym dorobku naukowym i doświadczeniu praktycznym. Patronat naukowy i merytoryczny nad Konferencją sprawuje European Society of Regional Anaesthesia, z jego Prezydentem na czele - Profesorem Thomasem Volkiem, wybitnym autorytetem w anestezji regionalnej, który przyjął zaproszenie do wzięcia udziału w Konferencji i wygłoszenia wykładu.

Więcej informacji na stronie: https://znieczulenie-regionalne.pl/.

Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa na XIV Polish ESRA Zonal Symposium.

 

2023-03-30 09:00:00

2nd Expert Meeting Pulmonary Hypertension i Children (PHC)

Szanowni Państwo!
W związku z ogłoszeniem w 2022 roku przez Europejskie Towarzystwo Kardiologiczne i Europejskie Towarzystwo Oddechowe najnowszych wytycznych dotyczących postępowania w nadciśnieniu płucnym, pojawia się pytanie jakie jest ich przełożenie na populację dzieci z nadciśnienie płucnym.

W 2019 roku w Gdańsku miała miejsce pierwsza konferencja „Pulmonary Hypertension in children (PHC)” Wydarzenie to miało zapoczątkować cykl konferencji odbywających się pod patronatem Sekcji Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, niestety sytuacja epidemiologiczna w kraju zmieniła Nasze plany.

Z przyjemnością informujemy, że 2nd Expert Meeting Pulmonary Hypertension i Children (PHC), z udziałem ekspertów z Polski i z zagranicy odbędzie się 25 marca 2023 roku, w formie hybrydowej w Gdańsku.

Mając na uwadze fakt, iż Państwa firma od wielu lat działa w branży medycznej, zapraszamy Państwa do udziału w charakterze Sponsora.

Z wyrazami szacunku

Dr hab. n. med. Joanna Kwiatkowska,
Prof. dr hab. n. med. Jacek Kusa
Prof. dr hab. n. med. Grzegorz Kopeć
2023-03-25 10:00:00

VIII Warszawskie Dni Promocji Zdrowia

Ósma edycja Warszawskich Dni Promocji Zdrowia odbędzie się już 22 marca bieżącego roku na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym (Aula A WUM, ul. Trojdena 2a). Tegoroczna konferencja odbędzie się pod hasłem przewodnim "W rzeczywistości postpandemicznej”. Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe Zdrowia Publicznego – Sekcja Promocji Zdrowia przy wsparciu Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani.

Konferencja jest poświęcona tematyce reorganizacji systemu ochrony zdrowia w rzeczywistości postpandemicznej. Podczas wydarzenia odbędzie się szereg paneli eksperckich z udziałem specjalistów reprezentujących decydentów, dziennikarzy, naukowców oraz ekspertów ochrony zdrowia.

 

2023-03-22 10:00:00

V Szkoleniowa Konferencja Kardiologiczna dla Studentów „Więcej Niż Zawał”

Szkoleniowa Konferencja Kardiologiczna dla Studentów „Więcej Niż Zawał” odbędzie się 19 marca 2023 roku w formie stacjonarnej.

Organizatorami Konferencji są dwa kardiologiczne studenckie koła naukowe Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM oraz Studenckie Koło Naukowe ZATOR przy Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WUM.

Głównymi tematami tegorocznej V edycji Konferencji są postępy w diagnostyce i leczeniu niewydolności serca, wrodzonych wad serca oraz chorób rzadkich z zajęciem serca. Wśród naszych prelegentów znajdują się wybitni specjaliści zarówno z naszej Uczelni, jak i z zaprzyjaźnionych ośrodków, którzy podzielą się z nami aktualną wiedzą. Jak co roku, pragniemy zorganizować warsztaty echokardiograficzne, warsztaty interpretacji EKG, a także warsztaty z zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych w Centrum Symulacji Medycznych, by wybrani uczestnicy mogli przećwiczyć swoją wiedzę teoretyczną w praktyce.

„Więcej Niż Zawał” to Konferencja skierowana do studentów oraz młodych lekarzy z całej Polski, podczas której nacisk kładziony jest przede wszystkim na wiedzę praktyczną. Mamy nadzieję, że tematy poruszane podczas Konferencji pomogą udoskonalić umiejętności diagnostyczne, a przede wszystkim w przystępny sposób przybliżą najnowsze doniesienia z dziedziny kardiologii.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2CzQ7y7jU
2023-03-19 09:00:00

86 Wiosenna Konferencja PTK i XV Jubileuszowa Konferencja „Kardiologii Polskiej”

W dniach 17-18 marca 2023 roku Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu będzie miejscem debat i wymiany myśli w obliczu współczesnych problemów związanych z szeroko pojętymi dziedzinami kardiologii. Wśród tematów można znaleźć, między innymi, sesje poświęcone kardiologii eksperymentalnej, elektrokardiologii oraz kardiologii dziecięcej.

86 Wiosenna Konferencja PTK i XV Jubileuszowa Konferencja „Kardiologii Polskiej”
mają na celu zaprezentowanie najnowszych wyników badań, a także stworzenie przestrzeni do dyskusji i wymiany doświadczeń w dziedzinie kardiologii i jej pochodnych.

Program naukowy 86. Wiosennej Konferencji PTK oraz Jubileuszowej XV Konferencji „Kardiologii Polskiej” przygotowany został przez wybitnych specjalistów polskiej kardiologii. Tradycyjnie, w oparciu o poprzednie edycje, znajduje się w nim omówienie najnowszych wytycznych ESC ogłoszonych w 2022 roku. Nowością w tym roku będzie próba odpowiedzi

na pytanie, jak je skutecznie zaimplementować do codziennej praktyki klinicznej w naszym kraju. Tematyka pozostałych sesji jest bardzo zróżnicowana i obejmie praktycznie wszystkie podspecjalności kardiologii, o co doskonale zadbał Komitet Naukowy Konferencji PTK.

Wiosenna Konferencja i Konferencja „Kardiologii Polskiej” zrzesza wszystkich zainteresowanych nowoczesną kardiologią, w tym obok kardiologów i kardiochirurgów również rezydentów medycyny, lekarzy rodzinnych, internistów, a także studentów medycyny.

Więcej informacji na stronie:
https://wiosennakp.ptkardio.pl/
2023-03-17 09:00:00

„Z sercem do Pacjenta” Klub Pacjenta w Bielsku-Białej z udziałem prof. ANDRZEJA BOCHENKA

Zapraszamy na „Klub Pacjenta” w Bielsku-Białej organizowany przez Fundację „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland przy współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Będzie to wyjątkowa okazja, by wziąć udział w bezpłatnych badaniach oraz wysłuchać wykładów specjalistów z zakresu zdrowia – w tym prof. dr. hab. n. med. Andrzeja Bochenka, wybitnego kardiochirurga, współzałożyciela Grupy American Heart of Poland, który wspólnie ze Zbigniewem Religą i Marianem Zembalą dokonał pierwszego w Polsce udanego przeszczepu serca. 

2023-03-15 15:00:00

Wyzwania i Standardy w Hematologii

14 Mar 2023 o 01:00 - 15 Mar 2023

konferencja online

Strona wydarzenia: 
https://www.wyzwania-hematologia.pl/

2023-03-14 16:30:00

Lublin International Students’ Surgical Congress LISSC 2023

Zaplanowana w dniach 14-16.04.2023 konferencja „Lublin International Students’ Surgical Congress LISSC 2023” to I Edycja Międzynarodowej Konferencji naukowo-szkoleniowej dla studentów i młodych lekarzy zrzeszająca pasjonatów oraz praktyków z zakresu szeroko pojętych dziedzin zabiegowych. Zakres specjalizacji branych pod uwagę zrzesza wszystkie specjalizacje zabiegowe, co podkreśla wielogatunkowość i rangę wydarzenia. Wydarzenie pod patronatem Medicalpress.

Plan konferencji zakłada 3 intensywne dni obejmujące: sesje naukowe, szeroką gamę warsztatów prowadzonych przez studentów oraz doświadczonych lekarzy i wiele innych ciekawych atrakcji. Ciekawym punktem konferencji będą rozmaite wykłady przeprowadzone przez wybitnych lekarzy z rozmaitych dziedzin zabiegowych. Konferencja organizowana jest przez Studenckie Koło Naukowe przy II Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Nowotworów Układu Pokarmowego wraz z Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

Więcej na: https://lissc2023.pl/ 
2023-03-14 10:00:00

VIII Kongres Wyzwań Zdrowotnych 9-10 marca 2023

Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC) to wyjątkowe w skali Europy forum interdyscyplinarnej dyskusji dotyczącej najważniejszych zagadnień dla systemów opieki zdrowotnej. W ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 2,5 tys. gości, z czego ponad tysiąc przyjęło zaproszenie do udziału stacjonarnego. Na agendę tegorocznego spotkania złoży się ponad 40 sesji, debat, wykładów i prezentacji. Wśród wybranych nurtów tematycznych HCC 2023 znalazły się między innymi: rynek farmaceutyczny; e- zdrowie i nowe technologie; zarządzanie i organizacja systemu; pacjenci: jak im pomóc?; diagnostyka; człowiek-medyk w centrum systemu ochrony zdrowia.

 
 
2023-03-09 09:00:00