Wydarzenia z dnia

19 marca 2023

1 wyników

V Szkoleniowa Konferencja Kardiologiczna dla Studentów „Więcej Niż Zawał”

Szkoleniowa Konferencja Kardiologiczna dla Studentów „Więcej Niż Zawał” odbędzie się 19 marca 2023 roku w formie stacjonarnej.

Organizatorami Konferencji są dwa kardiologiczne studenckie koła naukowe Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego – Studenckie Koło Naukowe przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM oraz Studenckie Koło Naukowe ZATOR przy Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WUM.

Głównymi tematami tegorocznej V edycji Konferencji są postępy w diagnostyce i leczeniu niewydolności serca, wrodzonych wad serca oraz chorób rzadkich z zajęciem serca. Wśród naszych prelegentów znajdują się wybitni specjaliści zarówno z naszej Uczelni, jak i z zaprzyjaźnionych ośrodków, którzy podzielą się z nami aktualną wiedzą. Jak co roku, pragniemy zorganizować warsztaty echokardiograficzne, warsztaty interpretacji EKG, a także warsztaty z zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych w Centrum Symulacji Medycznych, by wybrani uczestnicy mogli przećwiczyć swoją wiedzę teoretyczną w praktyce.

„Więcej Niż Zawał” to Konferencja skierowana do studentów oraz młodych lekarzy z całej Polski, podczas której nacisk kładziony jest przede wszystkim na wiedzę praktyczną. Mamy nadzieję, że tematy poruszane podczas Konferencji pomogą udoskonalić umiejętności diagnostyczne, a przede wszystkim w przystępny sposób przybliżą najnowsze doniesienia z dziedziny kardiologii.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2CzQ7y7jU
2023-03-19 09:00:00