Wydarzenia z

marca 2022

9 wyników

XVI Kongres TOP MEDICAL TRENDS

Kongres odbędzie się w dniach 25-27 marca 2022 roku w Poznaniu.
2022-03-25 09:00:00

POLSKO-NIEMIECKA KONFERENCJA HEALTHCARE 4.0 – Technologie medyczne w służbie profilaktyki i wczesnej diagnostyki

POLSKO-NIEMIECKA KONFERENCJA HEALTHCARE 4.0 – Technologie medyczne w służbie profilaktyki i wczesnej diagnostyki

W poprzedniej edycji mówiliśmy o tym, jak nowoczesne technologie zmieniają proces leczenia i jak zmieniają się oczekiwania pacjentów. W trakcie rozmów padło stwierdzenie, że polski system opieki zdrowotnej jest nastawiony na „sick care”, czyli leczenie chorób, podczas gdy powinniśmy go przestawić na „health care”, czyli dbanie o zdrowie, czyli profilaktykę i jak najwcześniejsze wykrywanie zmian chorobowych.

W tym roku właśnie na tym temacie chcemy się skupić. Interesuje nas, jak nowe technologie i inne zmiany pomagają w profilaktyce i wczesnej diagnostyce. Aby nowe rozwiązania medyczne mogły powstawać i działać oraz byśmy byli w stanie lepiej prognozować nie tylko rozwój stanu zdrowia poszczególnych pacjentów, ale całych populacji, potrzebne są DANE. Zapytamy ekspertów, jak w Polsce  i w Niemczech wygląda zarządzanie danymi medycznymi, kto ma do nich dostęp, na jakich zasadach i czy są planowane zamiany w tym zakresie.

Naszym zadaniem jest dostarczenie inspiracji i konkretnej wiedzy nt. rezultatów badań naukowych oraz zachodzących zmian rynkowych, społecznych i prawnych. Przede wszystkim jednak to wydarzenie ma być platformą nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

Dla kogo jest ta konferencja?

 • Branża medyczna: technologie medyczne, sprzęt, materiały i narzędzia medyczne.
 • Branża farmaceutyczna i producenci suplementów
 • Diagnostyka, badania genetyczne i inne, biotech, R&D
 • Kliniki, szpitale i opieka zdrowotna
 • Poddostawcy i kooperanci branży medfarma: firmy ubezpieczeniowe, firmy przewozowe (ADR), itp.

W programie m.in: 

10.10 - Stan zdrowia europejczyków po pnademii - Beata Rosiak, TU Inter Polska

10.25 - „Taniej zapobiegać niż leczyć”, co dług zdrowotny oznacza dla finansów państwa i dla społeczeństwa? - rozmowa z prof. Andrzejem Falem 

10.45 – Technologie medyczne w służbie profilaktyki i wczesnej diagnostyki – dr Maciej Kawecki

11.00 – DEBATA EKSPERTÓW - dr Tomasz Prystacki, prof. Jarosław Ferdorowski, Paweł Kuśmierowski

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia. Zarejestruj się już teraz bezpłatnie! 

LINK: https://eventory.cc/event/healthcare-4-0-online

2022-03-23 10:00:00

Zdalny monitoring pacjentów z niewydolnością serca - webinar

Sekcja Niewydolności Serca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na webinar dla pacjentów i ich opiekunów pt. ZDALNY MONITORING PACJENTÓW Z NIEWYDOLNOŚCIĄ SERCA, który odbędzie się 22 marca o godz. 19:00 na naszym kanale Facebook.

Niewydolność serca to choroba przewlekła, która wymaga systematycznej kontroli. Z pomocą przychodzą nowoczesne technologię, które umożliwiają monitoring najważniejszych parametrów pacjenta na odległość, w czasie rzeczywistym, alarmując lekarza o występujących nieprawidłowościach, co umożliwia szybką interwencję medyczną. Zdalny telemonitoring ma szczególne znaczenie dla pacjentów, u których implantowano stymulator lub kardiowerter-defibrylator serca.

O najnowszych możliwościach zdalnego monitoringu pacjenta z NS, ich wykorzystaniu w praktyce oraz korzyściach dla pacjenta opowie gość naszego webinaru prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski z Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Centralnego Szpitala Klinicznego. Profesor Grabowski, to wybitny kardiolog, samodzielny operator zabiegów implantacji: stymulatorów serca, kardiowerterów-defibrylatorów, stymulatorów resynchronizujących, usuwania elektrod oraz innowacyjnych urządzeń takich jak: rejestratory arytmii, stymulatory bezelektrodowe, defibrylatory podskórne, CCM. Diagnozuje i kontroluje pacjentów osobiście oraz za pomocą zdalnego monitorowania.
Webinar jest bezpłatny.
Będzie możliwość zadawania pytań na żywo.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2WnbAHrWw
2022-03-22 19:00:00

Debata Onco-roundtable 2022

W imieniu Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Instytutu INNOWO i firmy Philips zapraszamy na debatę „Onco-roundtable 2022”  poświęconą optymalizacji procesów diagnostyczno-terapeutycznych w onkologii.

Pierwsze w tym roku spotkanie odbędzie się 22 marca 2022 o godz. 14.00 w formie hybrydowej.
Rejestracja poniższym linkiem

Celem spotkań jest dyskusja w międzynarodowym  gronie ekspertów nad skutecznymi, praktycznymi rozwiązaniami  dla poprawy diagnostyki i terapii w onkologii.
2022-03-22 14:00:00

Ratować czy czekać - konferencja prasowa Polskiego Towarzystwa Alergologicznego

PTA zaprasza na spotkanie, które odbędzie się 15 marca br. o godz. 11:00, w Centrum Prasowym Newseria ul. Chmielna 73, budynek Varso 2, I piętro, przestrzeń GARAGE.

W gronie decydentów, ekspertów, przedstawicieli organizacji pacjenckich oraz oświaty porozmawiamy o: 
 • możliwościach zachowania pracownika oświaty (przedszkola, szkoły) w przypadku wystąpienia wstrząsu anafilaktycznego lub ataku astmy u dziecka i ewentualnych konsekwencjach - stan prawny i faktyczny (na ten moment brak wdrożonych jasnych wytycznych dla nauczycieli)
 • dostępie leków ratujących życie (adrenalina, salbutamol) w placówkach oświaty, 
 • nowych wytycznych przygotowanych przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne na zlecenie Ministerstwa Zdrowia.
2022-03-15 11:00:00

IV edycja Szkoleniowej Konferencji Kardiologicznej dla Studentów „Więcej Niż Zawał”

IV edycja Szkoleniowej Konferencji Kardiologicznej dla Studentów „Więcej Niż Zawał”
Konferencja odbędzie się 12.03.2022 w auli A i B Centrum Dydaktycznego WUM. Udział w konferencji jest bezpłatny.

Wydarzenie organizowane jest przez:
-SKN przy I Katedrze i Klinice Kardiologii WUM
-SKN ZATOR przy Klinice Chorób Wewnętrznych i Kardiologii WUM
-SKN Kardiologii Dziecięcej DSK UCK WUM

Wśród naszych prelegentów znajdą się wybitni specjaliści, którzy podzielą się z nami aktualną wiedzą w zakresie postępów w diagnostyce kardiologicznej, leczeniu wrodzonych i nabytych wad serca, żylnej choroby zakrzepowo zatorowej oraz elektrofizjologii i elektroterapii.
2022-03-12 09:00:00

Rola żywienia w chorobie nowotworowej – informacje praktyczne (webinar)

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na webinar pt. “Rola żywienia w chorobie nowotworowej – informacje praktyczne”, który odbędzie się 9 marca 2022 roku na naszym kanale na Facebook.

Żywienie jest jednym z istotnych elementów procesu diagnostyczno- terapeutycznego chorego. Właściwy sposób odżywiania może ograniczyć ryzyko wystąpienia powikłań w okresie leczenia operacyjnego, zminimalizować skutki uboczne chemioterapii czy radioterapii oraz pozytywnie stymulować układ odpornościowy i naturalne siły obronne organizmu do walki z nowotworem.

Gościem specjalnym będzie Klaudia Łęgowska, zajmująca się dietetyką kliniczną i onkologiczną. Absolwentka kierunku „dietetyka kliniczna” Collegium Medicum w Bydgoszczy, uczestniczka „Akademii Leczenia Żywieniowego” Polskiego Towarzystwa Żywienia Dojelitowego, Pozajelitowego i Metabolizmu w Krakowie. Prowadzi kanał Onkodiet na Instagramie.

Podczas spotkania ekspertka poruszy między innymi takie tematy jak:

– niedożywienie, kacheksja i utrata masy ciała
– fortyfikacja czyli wzmacnianiu posiłków
– żywienie medyczne (m.in. nutridrinki)
– nawodnienie podczas leczenia
– dietoterapia w nudnościach i wymiotach

Zachęcamy wszystkich do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas webinaru.

Link do wydarzenia:
https://fb.me/e/4E1Z2AsRU

2022-03-09 20:00:00

VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC, 3-4 marca 2022 r.)

Przed nami VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC, 3-4 marca 2022 r.). Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego.

Programy wielu sesji tegorocznego Kongresu, z oczywistych powodów, nadal uwzględniać będą zagadnienia dotyczące różnych aspektów epidemii COVID-19 i jej wpływu na system opieki zdrowotnej.

Podczas tegorocznej edycji HCC szczególną uwagę pragniemy zwrócić na rozwój nowych technologii medycznych – zarówno lekowych, jak i nielekowych – a także innowacyjnych rozwiązań, między innymi w zakresie cyfryzacji sektora medycznego oraz organizacji i zarządzania podmiotami leczniczymi.

Nie zmienia się jednak główna idea Kongresu, która – zgodnie z nazwą wydarzenia – obejmie kluczowe dla systemu ochrony zdrowia wyzwania, zarówno terapeutyczne, jak i organizacyjno-finansowe oraz technologiczne.

Podczas VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych tradycyjnie już nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Poznamy laureatów:

 • Piątej edycji Konkursu Zdrowy Samorząd
 • IV Konkursu Start-Up-Med
 • Piątej edycji Nagrody Animus Fortis (Mężny Duch).

Do czynnego udziału w VI Kongresie Wyzwań Zdrowotnych zaproszeni zostaną wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych – w tym zrzeszających pacjentów – oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

Dzięki transmisjom online, kongresowe debaty, wykłady i prezentacje dostępne będą zarówno na stronie internetowej wydarzenia hccongress.pl, jak i portalach Grupy PTWP, m.in.: rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl i infodent24.pl. 

Przypomnijmy, że od 14 do 16 czerwca 2021 r. trwał VI Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Na jego program złożyło się ponad 40 sesji, debat, wykładów i prezentacji. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem – zarejestrowało się 2142 gości. W dyskusjach podczas VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych wzięło udział ponad 200 prelegentów.

2022-03-04 09:00:00

VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC, 3-4 marca 2022 r.)

Przed nami VII Kongres Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress – HCC, 3-4 marca 2022 r.). Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego.

Programy wielu sesji tegorocznego Kongresu, z oczywistych powodów, nadal uwzględniać będą zagadnienia dotyczące różnych aspektów epidemii COVID-19 i jej wpływu na system opieki zdrowotnej.

Podczas tegorocznej edycji HCC szczególną uwagę pragniemy zwrócić na rozwój nowych technologii medycznych – zarówno lekowych, jak i nielekowych – a także innowacyjnych rozwiązań, między innymi w zakresie cyfryzacji sektora medycznego oraz organizacji i zarządzania podmiotami leczniczymi.

Nie zmienia się jednak główna idea Kongresu, która – zgodnie z nazwą wydarzenia – obejmie kluczowe dla systemu ochrony zdrowia wyzwania, zarówno terapeutyczne, jak i organizacyjno-finansowe oraz technologiczne.

Podczas VII Kongresu Wyzwań Zdrowotnych tradycyjnie już nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Poznamy laureatów:

 • Piątej edycji Konkursu Zdrowy Samorząd
 • IV Konkursu Start-Up-Med
 • Piątej edycji Nagrody Animus Fortis (Mężny Duch).

Do czynnego udziału w VI Kongresie Wyzwań Zdrowotnych zaproszeni zostaną wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych – w tym zrzeszających pacjentów – oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

Dzięki transmisjom online, kongresowe debaty, wykłady i prezentacje dostępne będą zarówno na stronie internetowej wydarzenia hccongress.pl, jak i portalach Grupy PTWP, m.in.: rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl i infodent24.pl. 

Przypomnijmy, że od 14 do 16 czerwca 2021 r. trwał VI Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Na jego program złożyło się ponad 40 sesji, debat, wykładów i prezentacji. Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem – zarejestrowało się 2142 gości. W dyskusjach podczas VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych wzięło udział ponad 200 prelegentów.

2022-03-03 09:00:00