Wydarzenia z dnia

22 marca 2022

2 wyników

Zdalny monitoring pacjentów z niewydolnością serca - webinar

Sekcja Niewydolności Serca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na webinar dla pacjentów i ich opiekunów pt. ZDALNY MONITORING PACJENTÓW Z NIEWYDOLNOŚCIĄ SERCA, który odbędzie się 22 marca o godz. 19:00 na naszym kanale Facebook.

Niewydolność serca to choroba przewlekła, która wymaga systematycznej kontroli. Z pomocą przychodzą nowoczesne technologię, które umożliwiają monitoring najważniejszych parametrów pacjenta na odległość, w czasie rzeczywistym, alarmując lekarza o występujących nieprawidłowościach, co umożliwia szybką interwencję medyczną. Zdalny telemonitoring ma szczególne znaczenie dla pacjentów, u których implantowano stymulator lub kardiowerter-defibrylator serca.

O najnowszych możliwościach zdalnego monitoringu pacjenta z NS, ich wykorzystaniu w praktyce oraz korzyściach dla pacjenta opowie gość naszego webinaru prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski z Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Centralnego Szpitala Klinicznego. Profesor Grabowski, to wybitny kardiolog, samodzielny operator zabiegów implantacji: stymulatorów serca, kardiowerterów-defibrylatorów, stymulatorów resynchronizujących, usuwania elektrod oraz innowacyjnych urządzeń takich jak: rejestratory arytmii, stymulatory bezelektrodowe, defibrylatory podskórne, CCM. Diagnozuje i kontroluje pacjentów osobiście oraz za pomocą zdalnego monitorowania.
Webinar jest bezpłatny.
Będzie możliwość zadawania pytań na żywo.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2WnbAHrWw
2022-03-22 19:00:00

Debata Onco-roundtable 2022

W imieniu Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej, Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Instytutu INNOWO i firmy Philips zapraszamy na debatę „Onco-roundtable 2022”  poświęconą optymalizacji procesów diagnostyczno-terapeutycznych w onkologii.

Pierwsze w tym roku spotkanie odbędzie się 22 marca 2022 o godz. 14.00 w formie hybrydowej.
Rejestracja poniższym linkiem

Celem spotkań jest dyskusja w międzynarodowym  gronie ekspertów nad skutecznymi, praktycznymi rozwiązaniami  dla poprawy diagnostyki i terapii w onkologii.
2022-03-22 14:00:00