Wydarzenia z

kwietnia 2022

9 wyników

Fizjoterapia jako pierwsza linia leczenia NTM - webinar

Stowarzyszenie Uroconti zaprasza na webinar Akademii UroConti ONLINE pt. „Fizjoterapia jako pierwsza linia leczenia NTM”

Webinar odbędzie się 26 kwietnia 2022 (wtorek) w godz. 10:00 – 11:30.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat fizjoterapii jako pierwszej linii leczenia nietrzymania moczu i zadać pytania na żywo: mgr Kindze Relidze-Popiołek (fizjoterapeutka uroginekologiczna) i mgr Małgorzacie Symołon (fizjoterapeutka uroginekologiczna) to dołącz do naszego webinaru.

Udział w webinarze jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Zapisy dostępne są do dnia 26 kwietnia do godz. 9:45.

2022-04-26 10:00:00

Kongres Naukowy Horyzonty w Psychiatrii

23-go kwietnia 2022r. w hotelu Warsaw Plaza odbędzie się I edycja międzynarodowego, stacjonarnego kongresu naukowego do lekarzy psychiatrów- Horyzonty w Psychiatrii. Kierownictwo naukowe nad projektem objął prof. dr hab. n. med. Filip Rybakowski.

Swój udział potwierdzili wykładowcy z Francji, Belgii, Turcji oraz Polski.

Dla zainteresowanych, organizatorzy przewidzieli również możliwość dołączenia do transmisji online wykładów.

Kongres skierowany jest dla lekarzy psychiatrów, chcących zgłębić swoją wiedzę w zakresie najnowszych doniesień naukowych oraz badań, mogących mieć wpływ na stosowane terapie a w konsekwencji samopoczucie i zdrowie pacjentów. Wydarzenie bogate będzie także w dyskusje,  wymianę poglądów i dobrych praktyk z wykładowcami zza granicy.

Głównymi obszarami tematycznymi, które zostaną poruszone podczas wydarzenia będą: ADHD u osób dorosłych, Spektrum autyzmu u osób dorosłych, Osobowość borderline oraz Depresja.

Wykłady wygłoszą między innymi: 

 • dr hab. n. med. Filip Rybakowski
 • dr hab. n. med. Agata Szulc
 • dr hab. n. med. Agnieszka Słopień
 • dr n. med. Kajetana Foryciarz
 • dr n. med. Anna Mosiołek
 • dr med. Tomasz Gondek
 • dr n. med. Anna Potyrcha
 • dr n. med. Anna Szczegielniak
 • Ozge Kilic (Turcja, EPA ECPC chair)
 • Thomas Gargot (Francja)
 • Livia De Picker (Belgia, EPA Committee on Education)

 

Wszystkie szczegóły wydarzenia dostępne są pod adresem: https://www.horyzontywmedycynie.pl/

2022-04-24 09:00:00

Międzynarodowa Konferencja „Horyzonty w Psychiatrii”

23-go kwietnia 2022r. w hotelu Warsaw Plaza odbędzie się I edycja Międzynarodowej Stacjonarnej Konferencji „Horyzonty w psychiatrii”.

Organizatorem wydarzenia jest agencja pharmamarketingowa NEO-VINCI oraz Instytut Doskonalenia Klinicznego.
Kierownictwo naukowe nad wydarzeniem objął prof. dr hab. n. med. Filip Rybakowski.
 
Wszystkie szczegóły wydarzenia dostępne są pod adresem: https://www.horyzontywmedycynie.pl/
 
Głównymi obszarami tematycznymi, które zostaną poruszone podczas wydarzenia będą: ADHD u osób dorosłych, Spektrum autyzmu u osób dorosłych, Osobowość borderline oraz Depresja.
 
Wykłady wygłoszą eksperci z Polski oraz zagranicy, między innymi:
 • Filip Rybakowski
 • Ozge Kilic (Turcja)
 • Agnieszka Słopień
 • Agata Szulc
 • Thomas Gargot (Francja)
 • hab. Anna Mosiołek
 • n. med. Tomasz Gondek
 • Livia de Picker (Belgia)
 
Wejdź na https://www.badaniedlalekarzy.com/ wypełnij ankietę i odbierz 20% zniżki na zakup biletu stacjonarnego - tylko do końca marca!
2022-04-23 09:00:00

Centrum Wsparcia Badań Klinicznych – szansa dla pacjenta (webinar)

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na webinar pt. “Centrum Wsparcia Badań Klinicznych – szansa dla pacjenta”, który odbędzie się 20 kwietnia 2022 r. o godz. 20:00.

Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi należy do Polskiej Sieci Badań Klinicznych – wspiera badaczy w projektowaniu badań klinicznych oraz pozyskiwaniu środków na ich prowadzenie, m.in. z Agencji Badań Medycznych. Celem działania CWBK jest także zwiększenie liczby badań klinicznych dostępnych dla pacjentów. Posiada w swojej strukturze Ośrodek Badań Klinicznych Wczesnych Faz.
Wielu pacjentów onkologicznych znajduje się w sytuacji, kiedy wykorzystało już wszystkie możliwe ścieżki leczenia refundowanego, bądź nie mogło z niego skorzystać ze względu na nie spełnienie kryterium kwalifikacji. Co wtedy? O możliwościach skorzystania z badań klinicznych dowiecie się podczas naszego webinaru.

Gościem specjalnym będzie Pani mgr Katarzyna Błaziak – Koordynator ośrodka badawczego biorąca udział w badaniach klinicznych od 10 lat. Absolwentka studiów podyplomowych Farmacja Medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, obecnie uczestnik studiów Niekomercyjne Badania Kliniczne organizowanych przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Serdecznie zachęcamy do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas webinaru.

Link do wydarzenia:
https://fb.me/e/5vWnIkcsO
2022-04-20 20:00:00

XXVI Warsztaty Kardiologii Interwencyjnej w Warszawie

WCCI czyli Warsaw Course on Cardiovascular Interventions jest jedną z najważniejszych konferencji organizowanych w Warszawie pod auspicjami Asocjacji Interwencji Sercowo-Naczyniowych (AISN) Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Gromadzi ona kardiologów, kardiologów interwencyjnych, kardiochirurgów i specjalistów z całego świata. Multimedialne prezentacje, symultaniczne konferencje oraz interaktywne warsztaty praktyczne organizowane przez Fundację Wspierania Kardiologii Interwencyjnej odbywają się pod patronatem Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA oraz Kliniki Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii w Warszawie.

W tym roku WCCI zaplanowane zostało w dniach 20-22 kwietna br. w formule hybrydowej. Ze względu na sytuację epidemiologiczną Polski kwestia dotycząca liczby osób onsite zostanie doszczegółowiona do początku marca bieżącego roku.

W tym roku tematami przewodnimi są: rewaskularyzacja tętnic wieńcowych ze szczególnym uwzględnieniem: wielonaczyniowej choroby wieńcowej (z i bez zajęcia pnia lewej tętnicy wieńcowej), problemu bifurkacji wieńcowych oraz przezskórnego leczenia chorób strukturalnych serca (w tym interwencje na zastawce aortalnej, mitralnej oraz trójdzielnej). W programie znajdą się interesujące sesje, dotyczące inwazyjnej diagnostyki obrazowej oraz czynnościowej. W programie Warsztatów znajdziecie również sesje poświęcone interwencjom na tętnicach szyjnych oraz obwodowych. Jak zwykle nie zabraknie sesji z pogranicza intensywnej terapii kardiologicznej i kardiologii inwazyjnej. Po raz kolejny zapraszamy do uczestnictwa w tak dobrze odbieranych mini-warsztatach: WAR-CHIP (poświęcone kompleksowym zabiegom najwyższego ryzyka) oraz WAR-CTO (przeznaczone dla operatorów zainteresowanych szkoleniem w zabiegach rekanalizacji przewlekłych okluzji wieńcowych).

Tradycyjnie, w trakcie Warsztatów zaplanowane są transmisje na żywo z renomowanych ośrodków w Polsce i zagranicą. Zaplanowane zostały także prezentacje w formacie „live-in-a box”. Jak zwykle program WCCI uzupełnią sesje satelitarne sponsorów Warsztatów.

Serdecznie zapraszamy do rejestracji! Opłaty i regulamin dostępne w formularzu rejestracyjnym.
2022-04-20 09:00:00

Przeszczep szpiku i medyczny cud - terapia CAR-T w leczeniu białaczek

Fundacja Iskierka zaprasza na webinar w najbliższy czwartek, 14 kwietnia, o 18.00.

Gościem Ewy Majewskiej będzie Prof. Krzysztof Kałwak - specjalista transplantologii klinicznej, immunologii klinicznej, pediatrii, onkologii i hematologii dziecięcej. Kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

2022-04-14 18:00:00

Zdrowe nerki to dłuższe życie - webinar

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych zaprasza na webinar „Zdrowe nerki to dłuższe życie” , który odbędzie się 11 kwietnia o godz. 17:00 na ZOOMie, ale będzie także transmitowany w relacji na żywo na Fb. 

https://www.facebook.com/events/862241771837563/

Nazwa webinaru „Zdrowe nerki to dłuższe życie” nie jest przypadkowa.Przewlekła Choroba Nerek (PChN) skraca życie nawet o 30% 4,5 mln Polaków jest narażona na PChN. Szacuje się, że każdego roku z powodu nie wykrycia PChN umiera około 80 tys. osób! Dlatego tak ważna jest  EDUKACJA  PROFILAKTYKA. Zrobienie prostego badania,wykrycie choroby oraz wprowadzenie leków nefroprotekcyjnych na wczesnym jej etapie może opóźnić rozwój choroby o kilkanaście lat, a nawet uratować życie.

Plan spotkania:

Przewlekła Choroba Nerek oczami pacjenta

Swoją historią podzieli się Agata, która już od kilku lat wspiera OSOD. Mimo problemów, które postawiło przed nią życie – w 2002 roku przeszła zawał a w 2016 trafiła na dializy- zaraża wszystkich pozytywną energią i pokazuje jak cieszyć się każdym dniem. -. Swoją największa pasję odkryła po przeszczepie nerki, a jest nią jazda na rowerze. Trzy lata z rzędu uczestniczyła wyprawach rowerowych o dystansie 1000 km. Opowie nam jak zachować spokój ducha, jak jest dla niej ważny sport oraz jak chronić nerki, aby służyły nam jak najdłużej.
__________________________________________

Jak dbać o nerki?

Prof. dr hab. Beata Naumnik konsultant wojewódzki d/s nefrologii
Kierownik I Kliniki Nefrologii i Transplantologii z Ośrodkiem Dializ Uniwersytet Medyczny w Białymstoku wygłosi wykład dotyczący m.in działań nefroprotekcyjnych, diagnostyki, stylu życia oraz możliwości prowadzonych nowoczesnych terapii we wczesnych chorobach nerek.
__________________________________________

Dieta i styl życia dla zdrowia nerek

dr n. o zdr. Marta Dąbrowska-Bender Dietetyk wygłosi prezentacje o tym co szkodzi a co służy naszym nerką.
__________________________________________

Na spotkaniu dowiesz się m.in.:

 Jakie są dobre praktyki dla nerek

 Czym jest PChN

 Kto znajduje się w grupie ryzyka zachorowania

 Jak zbadać nerki?

 Jakie są objawy zachorowania

 Jak opóźnić rozwój choroby

 Jaką dietę stosować dla zdrowia nerek

 Czy styl życia ma wpływ na pracę naszych nerek

 

2022-04-11 17:00:00

Mutacja w genie RET – leczenie raka płuca z perspektywy pacjenta

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na kolejny webinar pt. “Mutacja w genie RET – leczenie z perspektywy pacjenta”, który obędzie się 6 kwietnia 2022 r. o godz. 20:00.

Co roku diagnozę niedrobnokomórkowego raka płuca z mutacją RET słyszy nawet 37,5 tysiąca chorych.
Zmiany genu RET, takie jak fuzje i mutacje, są kluczowymi czynnikami wywołującymi choroby w wielu typach raka, między innymi w niedrobnokomórkowym raku płuca (NDRP). Mutację RET diagnozuje się najczęściej u osób, które w wywiadzie nie miały historii palenia wyrobów tytoniowych oraz są młodsze niż przeciętny wiek pacjenta, u którego diagnozuje się raka płuca. Pacjenci z RET-dodatnim zaawansowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca, od niedawna, otrzymali nadzieję na leczenie. Komisja Europejska zatwierdziła bowiem Pralsetynib – pierwszy i jedyny na rynku precyzyjny lek, zatwierdzony w Unii Europejskiej do leczenia pierwszego rzutu osób z zaawansowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca z dodatnim wynikiem fuzji RET.

Gościem specjalnym spotkania będzie Pan Jacek Ziąber – pacjent z gruczołowym, niedrobnokomórkowym rakiem płuca w 4 stadium zaawansowania. Podczas webinaru poznamy historię jego diagnostyki i leczenia, w trakcie którego wykryto rzadką mutację RET. Dowiemy się jak wygląda codzienne życie i plany na przyszłość Pana Jacka.

Serdecznie zachęcamy do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas webinaru.

Link do wydarzenia:
https://fb.me/e/1FOA8t2gn
2022-04-06 20:00:00

Dieta i leczenie wysokiego cholesterolu - webinar

Sekcja Hipercholesterolemii Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na kolejny webinar poświęcony roli diety we wsparciu leczenia zaburzeń lipidowych takich jak hipercholesterolemia oraz aktualnym zaleceniom w terapii podwyższonego cholesterolu – DIETA I LECZENIE WYSOKIEGO CHOLESTEROLU, który odbędzie się 5 kwietnia 2022 roku o godz. 18:00.

Gośćmi specjalnymi będą:
▪️ dr inż. Katarzyna Okręglicka

Zakład Medycyny Społecznej i Zdrowia Publicznego, Warszawski Uniwersytet Medyczny
▪️ prof. dr hab. n. med. Maciej Banach
Prezes Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, sekretarz Europejskiego Towarzystwa Miażdżycowego

Eksperci opowiedzą jak skutecznie opanować wysoki poziom cholesterolu, aby zapobiegać jego groźnym powikłaniom, jaka jest rola odpowiedniej diety (zarówno w zapobieganiu, jak i obniżaniu cholesterolu), jakie są zasady zdrowej diety w redukcji cholesterolu, kiedy należy włączyć leczenie farmakologiczne, jak ocenić efekty terapii.

Goście odpowiedzą także na Wasze pytania na żywo w czasie webinaru.

LINK DO WYDARZENIA: https://fb.me/e/1xhuL7Sg1
2022-04-05 18:00:00