Wydarzenia z dnia

31 maja 2022

2 wyników

Rola i miejsce koordynatora w onkologii – potrzeby pacjentów (webinar)

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na webinar pt. “Rola i miejsce koordynatora w onkologii – potrzeby pacjentów”, który odbędzie się 31 maja 2022 r. o godz. 20:00.

Pacjenci na początku swojej choroby czują się zagubieni – potrzebują realnego wsparcia przez cały okres diagnostyczno – terapeutyczny. Czy obecna rola koordynatora onkologicznego spełnia swoją rolę?

Między innymi na ten temat porozmawiamy z naszym gościem specjalnym – dr n. o zdrowiu Elizą Działach, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Koordynatorów Onkologicznych.

Pani Doktor jest koordynatorem opieki onkologicznej, doktorem w dyscyplinie nauk o zdrowiu, logopedą, wykładowcą akademickim. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego- specjalista w zakresie zdrowia publicznego. Uczestnik wielu konferencji i szkoleń w tematyce zdrowia publicznego, onkologii, logopedii, psychoonkologii. Autor licznych publikacji i doniesień zjazdowych z zakresu zdrowia publicznego.

Serdecznie zachęcamy do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas webinaru.

Link do wydarzenia:
https://fb.me/e/1LwsKoAVI

2022-05-31 20:00:00

Konferencja "Światowy Dzień Bez Tytoniu. Pacjenci z rakiem płuca – nie oceniaj – pomóż!"

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY wraz z Fundacją Wygrajmy Zdrowie zapraszają na konferencję online Światowy Dzień Bez Tytoniu. Pacjenci z rakiem płuca – nie oceniaj – pomóż!, która odbędzie się 31 maja 2022 r., w godz. 10:00-11:30. Patronat nad konferencją objęła Polska Grupa Raka Płuca.

W konferencji udział wezmą:
• prof. dr hab. n. med. Dariusz M. Kowalski, prezes Polskiej Grupy Raka Płuca, Narodowy Instytut Onkologii – Państwowy Instytut Badawczy
• prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Gerontokardiologii, Szpital Kliniczny im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie
• Magdalena Cedzyńska, Kierownik Poradni Pomocy Palącym, Narodowy Instytut Onkologii – Państwowy Instytut Badawczy
• Beata Pachońska, psychoonkolog, Pracownia Psychologii Praktycznej
• Aleksandra Wilk, koordynator Sekcji Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY
• Szymon Chrostowski, prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie
Moderacja: Marek Kustosz, wiceprezes Fundacji TO SIĘ LECZY

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną najnowsze wyniki badania opinii wśród polskich pacjentów z rakiem płuca dotyczące stygmatyzacji chorych, głównie związanej z historią palenia papierosów. Powiemy także, czy pacjentom po diagnozie udaje się zerwać z nałogiem, jakiego wsparcia potrzebują i jaki wpływ ma stygmatyzacja chorych na decyzje terapeutyczne. Będzie to także okazja do dyskusji na temat roli wczesnej diagnostyki raka płuca oraz właściwie prowadzonej diagnostyki pogłębionej.

Zapraszamy dziennikarzy, przedstawicieli organizacji pacjentów, pacjentów i ich bliskich oraz wszystkich zainteresowanych zdrowie do oglądania.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/1w15RAWjN

2022-05-31 10:00:00