Wydarzenia z dnia

25 maja 2022

3 wyników

Radioterapia u dzieci chorych onkologicznie - webinar

Fundacja Iskierka zaprasza w najbliższą środę 25 maja 2022 roku o g. 18.00 na webinar o radioterapii portalu ONKORODZICE. Gościem Ewy Majewskiej będzie dr n. med. Marzanna Chojnacka Koordynator Centrum Radioterapii Nowotworów Wieku Dziecięcego w NIO-PIB w Warszawie.
 
Radioterapia jest jedną z trzech głównych metod leczenia nowotworów u dzieci obok chemioterapii i chirurgii. Sama terapia jest oszczędzająca i bezbolesna, jednak trwa dosyć długo i może powodować różne skutki uboczne. Informacja dla rodziców o tym, że dziecko musi przejść radioterapię bywa stresująca, pojawiają się obawy o powikłania i pytania o skuteczność tej metody. Wtedy najlepiej zapytać specjalistę i poprosić o wyjaśnienie wszelkich wątpliwości – co właśnie planujemy na najbliższym spotkaniu. 
2022-05-25 18:00:00

"Żywienie medyczne w opiece długoterminowej" - webinar

Webinar odbędzie się w środę 25 maja w godz. 14:00 - 15:20.

Goście: dr n. o zdr. Michał Chrobot, Kierownik Działu Kontraktowania, Rozliczeń i Statystyki Medycznej w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach oraz dr n. med. Jakub Mojkowski ze Stołecznego Centrum Opiekuńczo-Leczniczego w Warszawie będą na żywo odpowiadać na pytania zadawane przez internautów.

Webinar poprowadzi Małgorzata Durka, Pełnomocnik Zarządu Koalicji ds. społecznego zabezpieczenia osób niesamodzielnych.

Udział w webinarze jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji. Zapisy dostępne do środy 25 maja do godz. 13:45.

LINK DO REJESTRACJI

2022-05-25 14:00:00

Komunikacja w medycynie i dobre relacje z pacjentami – teoria, praktyka, dydaktyka

„Komunikacja w medycynie i dobre relacje z pacjentami – teoria, praktyka, dydaktyka”
Warszawski Uniwersytet Medyczny
Warszawa 25 maja 2022, godz. 9.00
 
Głównym celem konferencji jest zaprezentowanie Strategii „Dobre relacje personelu medycznego z pacjentami” opracowanej przez zespół ekspertów z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Akademii Komunikacji Medycznej oraz Polskiego Towarzystwa Komunikacji Medycznej.
 
Chcemy, aby Strategia stała się „mapą drogową” zawierającą rekomendacje konkretnych działań niezbędnych do podjęcia przez wszystkich uczestników procesu leczenia (decydentów, kadrę zarządzającą, personel medyczny oraz pacjentów), umożliwiających osiągnięcie dobrych relacji personelu z pacjentami. Przygotowując strategię poszukaliśmy między innymi odpowiedzi na pytania:
„Czy brak czasu lekarza jest rzeczywistą barierą utrudniającą okazanie pacjentowi zainteresowania, poznania jego oczekiwań i możliwości?”
„Co wszyscy uczestnicy procesu leczenia powinni zrobić, aby w czasie, który personel medyczny i pacjenci mają do swojej dyspozycji możliwe było zbudowanie relacji opartej na zrozumieniu i zaufaniu?”
„Jak sprostać wyzwaniom w zakresie kształcenia kompetencji komunikacyjnych studentów kierunków medycznych i personelu medycznego?”
„Jakie warunki muszą być spełnione, żeby badanie opinii pacjentów służyło poprawie relacji w gabinetach i na oddziałach szpitalnych?”
 
Prezentacji Strategii będą towarzyszyć dyskusje dotyczące dwóch kwestii: praktycznych działań, które mogą być podjęte w celu poprawy jakości opieki zdrowotnej w Polsce oraz realiów i wyzwań w zakresie kształcenia kompetencji komunikacyjnych studentów kierunków medycznych i personelu medycznego. W konferencji wezmą udział przedstawiciele Narodowego Funduszu Zdrowia, Rzecznika Praw Pacjentów, Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Naczelnej Izby Lekarskiej, organizacji pacjenckich, kadra zarządzająca podmiotami medycznymi.
Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w wydarzeniu stacjonarnie, zapraszamy do udziału zdalnego (na platformie Zoom). Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w konferencji uprzejmie prosimy o zarejestrowanie się poprzez formularz rejestracyjny, który dostępny jest na stronie: https://komunikacjawmedycynie.wum.edu.pl/content/formularz-rejestracyjny.

 

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji. Prosimy pisać na adres komunikacjamedyczna@wum.edu.pl.

 

2022-05-25 09:00:00