Wydarzenia z dnia

12 maja 2022

3 wyników

13 edycja MEDmeetsTECH

13. edycja MEDmeetsTECH odbędzie się 12 maja 2022 r., która po raz drugi odbędzie się w formule hybrydowej - zarówno stacjonarnie, w Warszawie jak i online. 

Tematem przewodnim konferencji będzie w szczególności sztuczna inteligencja #AI w obszarze medtech, a także #AR oraz #VR.

Ramowy program wydarzenia oraz rejestracja już niebawem!
2022-05-12 09:00:00

Konferencja MEDmeetsTECH #13

12 maja br. w Warszawie już po raz trzynasty odbędzie się konferencja MEDmeetsTECH. Uczestnicy wiosennej odsłony wydarzenia będą dyskutować m.in. o kierunkach rozwoju obszaru Artificial Intelligence (AI), Virtual Reality (VR) Augumented Reality (AR) oraz nowych technologiach w telemedycynie. Na ten dzień zaplanowano również debatę oraz prezentację najciekawszych startupów MEDTECH.

MEDmeetsTECH to wydarzenie łączące świat medycyny, startupów i biznesu. Po raz drugi odbędzie się ono w formule hybrydowej – zarówno stacjonarnie jak i online. Hasłem przewodnim spotkania będzie obszar #Artificial Intelligence. Jej wiosenna odsłona będzie okazją do tego, aby osoby tworzące ekosystem dla działalności medycznych startupów w Polsce mogły uczyć się od siebie nawzajem inteligentnego podejścia do technologii w opiece zdrowotnej. Chodzi m.in. o wynalazców, przedstawicieli świata medycznego, inwestorów, liderów biznesu, reprezentantów instytucji publicznych i prywatnych oraz studentów.

Zgodnie z założeniami przyjętymi przez organizatorów, konferencja zostanie podzielona na kilka sesji tematycznych. Spotkanie rozpocznie sesja: „Trendy”, w trakcie której prelegenci omówią zagadnienia związane z przyszłością branży MEDTECH. Dowiemy się z niej m.in. na jakim etapie znajduje się obecnie nasz kraj i w którym kierunku zmierzają prace związane ze stosowaniem sztucznej inteligencji w obszarze ochrony zdrowia, a także w jaki sposób technologia zmienia obraz współczesnej medycyny.

Z kolei podczas sesji: „Rynkowy know-how” pojawi się wiele ciekawych zagadnień dotyczących m.in. tworzenia aplikacji do rehabilitacji z wykorzystaniem inteligentnej odzieży, stosowania rozwiązań typu HOLO, AI, VR czy metaverse oraz budowania ekosystemów firm i ich produktów. Każde z wystąpień wzbogacą rynkowe case studies przedstawiające praktyczną stronę prezentowanych rozwiązań.

Na ten dzień zaplanowano również debatę pt.: Sztuczna inteligencja w ochronie zdrowia: szansa czy zagrożenie? – w której udział wezmą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Agencji Badań Medycznych oraz Polskiej Federacji Szpitali. Spotkanie zakończą prezentacje najciekawszych startupów.

Prowadzisz medyczny startup i chcesz zaprezentować swoje osiągnięcia w obszarze sztucznej inteligencji?

Wejdź na www.medmeetstech.com i zgłoś się do programu!
2022-05-12 09:00:00

Styl życia kobiet w ciąży – VII Warszawskie Dni Promocji Zdrowia 12-13 maja 2022r.

Siódma edycja Warszawskich Dni Promocji Zdrowia odbędzie się już 12 - 13 maja bieżącego roku. Tegoroczna konferencja odbędzie się pod hasłem przewodnim: „Styl życia kobiet w ciąży”. Organizatorem wydarzenia jest Studenckie Koło Naukowe Zdrowia Publicznego - Sekcja Promocji Zdrowia przy wsparciu Fundacji Obywatele Zdrowo Zaangażowani.

Udział w VII WDPZ jest bezpłatny. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na Facebook’u.Partonat nad wydarzeniem objęła marka Pueria.

Po szczegóły zapraszamy na stronę:
wdpz.wum.edu.pl
2022-05-12 09:00:00