Wydarzenia z dnia

30 maja 2022

1 wyników

Inhibitory SGLT2 (flozyny):przełom w leczeniu PChN - webinar

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Osób Dializowanych zaprasza na webinar "Inhibitory SGLT2 (flozyny):przełom w leczeniu PChN", który odbędzie się w poniedziałek, 30.05.22 o 18:00.

Flozyny mają swoje zastosowane również u pacjentów z cukrzycą i niewydolnością serca, dlatego może będą Państwo zainteresowani spotkaniem. Więcej szczegółów poniżej.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/332001392414282

12% społeczeństwa jest zagrożonych Przewlekłą Chorobą Nerek (PChN) i naszym celem jest uświadomienie Polakom, jak ważna jest profilaktyka oraz zastosowanie wszelkich działań związanych z nefroprotekcją.
___________________________

 24 maja Minister Zdrowia Miłkowski zapowiedział, że od 1 lipca pacjenci z PChN zyskają dostęp do refundowanej terapii lekami nefroprotekcyjnymi- flozynami. To moment, na który my-pacjenci i lekarze czekaliśmy od lat!

W związku z tym zapraszamy wszystkich poszukujących rzetelnych informacji na webinar poświęcony nowym terapiom lekowym. Postaramy się także odpowiedzieć na Wasze pytania i rozwiać wszelkie wątpliwości.
___________________________

Spotkanie będzie podzielone na dwie części:

Przewlekła choroba nerek oczami pacjenta

Swoją historią podzieli się z nami Agata, która od 25 lat zmaga się z cukrzyca i chorobą nerek. W swojej długiej drodze przeszła dwa przeszczepy. Obecnie jest pacjentką dializowaną. Jest niesamowicie inspirującą osobą i jak sama o sobie mówi: „Pozytywnie podchodzę do życia. W 2021 r. bawiłam się na weselu mojego syna. Jestem szczęśliwa i cieszę się z każdego dnia. Pomaga mi bardzo duże wsparcie w rodzinie, w mężu, rodzicach i siostrze. Wiara w Boga też jest ważna w moim życiu, bo daje nadzieję.”
___________________________

 Prof. dr hab. med. Tomasz Stompór opowie o:

 skali epidemicznej i ryzyku związanym z PChN, na którą narażone jest 4,7 mln Polaków

 leczeniu i postępach, jakie dokonały się na tym polu (w tym o flozynach, które stosowane są również u pacjentów z cukrzycą i niewydolnością serca, mają także zastosowanie w nefrologii.)
___________________________

2022-05-30 18:00:00