Tydzień Świadomości Niewydolności Serca

Agnieszka Wołczenko: na otrzymanie pełnej diagnozy i pełnego leczenia NS czeka się nawet kilka miesięcy

Agnieszka Wołczenko, Prezes Stowarzenia EcoSerce mówi o codziennych problemach chorych na niewydolność serca w Polsce, dzialaniach i apelach podejmowanych przez organizacje pacjentów oraz potrzebie poprawy dostepu do właściwej diagnostyki i leczenia NS.
2020-07-20 10:39

prof. Małgorzata Lelonek - o potrzebie ograniczenia hospitalizacji z powodu NS

"Niewydolność serca jest pierwszą przyczyną hospitalizacji u pacjentów starszych powyżej 60 roku życia" - komentuje dla MedicalPress prof. dr hab. n. med. Małgorzata Lelonek, Kierownik Zakładu Kardiologii Nieinwazyjnej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Więcej o tym jak zapobiegać hospitalizacjom z powodu niewydolności serca oraz o korzyściach z tym związanych w wywiadzie redakcji z prof. Lelonek.
2020-07-17 10:54

Prof. Przemysław Leszek o losach KONS w trakcie pandemii

Prof. Przemysław Leszek, Przewodniczący Sekcji Niewydolności Serca, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownik Kliniki Niewydolności Serca i Transplantologii Narodowego Instytutu Kardiologii mówi o realizacji programu kompleksowej, koordynowanej opieki nad osobami z niewydolnością serca w trakcie pandemii koronawirusa.
2020-07-15 12:42

Flozyny - nadzieja dla pacjentów z niewydolnością serca

W rozmowie z redakcją MedicalPress, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, Kierownik Pooddziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii CSK MSWiA, przedstawiciel Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, podkreśla jak ważne jest udostępnienie pacjentom z niewydolnością serca skutecznego leczenia z zastosowaniem flozyn, które zapobiega ostrym incydentom sercowo-naczyniowym i poprawia stan zdrowia oraz wydolność chorych.
2020-07-14 15:10

Rola pielęgniarki kardiologicznej w optymalnej opiece nad pacjentem

O roli pielęgniarki kardiologicznej w optymalnej opiece i koordynacji leczenia pacjenta z chorobami sercowo-naczyniowymi rozmawiamy z pielęgniarką, Marią Łyżwą-Pączek z Pododdziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA.
2020-07-09 11:16

prof. Agnieszka Pawlak - leczenie niewydolności serca powinno być zgodne ze standardami klinicznymi

W rozmowie z redakcją MedicalPress, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, Kierownik Pooddziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii CSK MSWiA, przedstawiciel Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, mówi o tym czy niewydolność serca jest leczona optymalnie w Polsce oraz jak powinien wygladać standard terapii tej choroby, który pozwoli na poprawę rokowań pacjentów i znacząco wydłuży ich życie oraz sprawność.
2020-07-08 10:25

Prof. Agnieszka Pawlak: mamy alarmujący wzrost zachorowań na niewydolność serca

Prof. dr. n. med. Agnieszka Pawlak, Kierownik Pooddziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii CSK MSWiA wskazuje na alarmujący trend wzrastającej zachorowalności na niewydolność serca w Polsce, który trzeba zatrzymać. O tym jak zahamować ten negatywny trend prof. Pawlak opowiada w wywiadzie dla MedicalPress.
2020-07-03 09:06

Prof. Przemysław Leszek - jak poprawić sytuację polskich chorych na niewydolność serca

Prof. Przemysław Leszek, Przewodniczący Sekcji Niewydolności Serca, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownik Kliniki Niewydolności Serca i Transplantologii Narodowego Instytutu Kardiologii omawia priorytetowe działania i elementy, które pozwalają ograniczyć skalę niewydolności serca w Polsce oraz poprawić rokowania chorych.
2020-07-02 10:53

Prof. Przemysław Leszek: do niewydolności serca prowadzi większość chorób kardiologicznych

O tym czym jest niewydolność serca i dlaczego doświadczamy tak znacznego wzrostu zachorowań na tę jednostke chorobową rozmawiamy z prof. dr. hab. n. med. Przemysławem Leszkiem, Przewodniczącym Sekcji Niewydolności Serca, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownikiem Kliniki Niewydolności Serca i Transplantologii Narodowego Instytutu Kardiologii.
2020-07-01 15:14

7 Elementów Niewydolności Serca – ich znajomość może uratować życie!

24 czerwca na konferencji prasowej eksperci Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wraz z przedstawicielami pacjentów rozmawiali o niewydolności serca (NS) – realnej narastającej epidemii XXI wieku. Na przestrzeni ostatnich 10 lat zaobserwowano wzrost liczby chorych o prawie 15%. 
2020-06-24 17:07

Konferencja prasowa 7 Elementów Niewydolności Serca - 24 czerwca 2020 r.

W imieniu Sekcji Niewydolności Serca PTK serdecznie zapraszamy na konferencję prasową on-line "7 Elementów Niewydolności Serca" 24 czerwca o godz. 10:00. Od lat rośnie ilość zachorowań na niewydolność serca, można śmiało stwierdzić, ze stanęliśmy w obliczu realnej epidemii tej choroby. Czas zacząć wprowadzać realne zmiany, zarówno w świadomości Polaków jak i zmiany systemowe. O tych wątkach porozmawiają wybitni klinicyści i przedstawiciele środowiska medycznego.
2020-06-18 11:11

Tydzień Świadomości Niewydolności Serca powinien trwać cały rok!

Za nami tegoroczny Tydzień Świadomości Niewydolności Serca. Jego przesłanie jest i będzie jednak nadal aktualne. Im większa świadomość społeczeństwa na temat prewencji, objawów, postępowania w leczeniu, monitorowaniu i kontroli niewydolności serca, tym większa szansa na zmniejszenie skali zjawiska i jego negatywnych skutków, w tym przedwczesnych zgonów, częstych hospitalizacji i niskiej jakości życia, która wyklucza z życia zawodowego, rodzinnego i społecznego.

2020-06-12 10:25
Partnerzy: