Tydzień Świadomości Niewydolności Serca

Najważniejsze doniesienia z VII Łódzkich Warsztatów Niewydolności Serca

Prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski z I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego podsumowuje najważniejsze doniesienia z ostatniej VII edycji Łódzkich Warsztatów Niewydolności Serca, które odbyły się pod koniec lutego 2021 r. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
2021-03-05 10:01

Innowacyjne leczenie farmakologiczne niewydolności serca - zalecenia i korzyści kliniczne

O wskazaniach i korzyściach klinicznych z leczenia farmakologicznego niewydolności serca w kontekście zapowiedzi resortu zdrowia o możliwej refundacji terapii rozmawiamy z prof. IK dr hab. n. med. Przemysławem Leszkiem, Kierownikiem Kliniki Niewydolności Serca i Transplantacji Narodowego Instytutu Kardiologii, przewodniczącym Sekcji Niewydolności Serca PTK oraz dr hab. n. med. Agnieszką Pawlak, Kierownik Pododdziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA.
2021-03-03 11:14

Czy pacjenci z niewydolnością serca powinni się zaszczepić przeciw Covid-19?

O wytycznych dotyczących szczepień przeciw koronawirusowi dla pacjentów z niewydolnością serca rozmawiamy z prof. IK dr hab. n. med. Przemysławem Leszkiem, Kierownikiem Kliniki Niewydolności Serca i Transplantacji Narodowego Instytutu Kardiologii, przewodniczącym Sekcji Niewydolności Serca PTK oraz dr hab. n. med. Agnieszką Pawlak, Kierownik Pododdziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu.
2021-02-25 09:54

Światowy Dzień AIDS 1 grudnia

Na świecie żyje blisko 38 mln osób zakażonych HIV. To liczba zbliżona do liczebności populacji Polski. Codziennie około 6 tys. mieszkańców naszego globu zakaża się HIV, a około 4,5 tys. umiera z przyczyn związanych z HIV/AIDS.  Co roku 1 grudnia świat jednoczy się, aby okazać wsparcie osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS. Symbolem tego dnia jest Czerwona Kokardka.
2020-12-01 11:07

Aktualna lista powiatów z obostrzeniami w czasie pandemii (27.08.20)

W czwartek 27 sieprnia b.r. Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił aktualną listę powiatów, w których od piątku będą obowiązywały ograniczenia w związku z zakwalifikowaniem ich do "żółtej" i "czerwonej" strefy. Krakow trafił do strefy żółtej.
2020-08-27 15:16

dr Paweł Rubiś: Masz obniżoną tolerancję wysiłku - to może być początek niewydolności serca!

dr hab. n. med. Paweł Rubiś, z Oddziału Klinicznego Chorób Serca i Naczyń CMUJ, Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II, opowiada kiedy powinniśmy zgłosić się do lekarza, jakie objawy mogą świadczyć o niewydolności serca.  Dowiedz się jak ich nie przegapić i kiedy konieczna jest konsultacja z lekarzem.
2020-07-22 11:41

Agnieszka Wołczenko: na otrzymanie pełnej diagnozy i pełnego leczenia NS czeka się nawet kilka miesięcy

Agnieszka Wołczenko, Prezes Stowarzenia EcoSerce mówi o codziennych problemach chorych na niewydolność serca w Polsce, dzialaniach i apelach podejmowanych przez organizacje pacjentów oraz potrzebie poprawy dostepu do właściwej diagnostyki i leczenia NS.
2020-07-20 10:39

prof. Małgorzata Lelonek - o potrzebie ograniczenia hospitalizacji z powodu NS

"Niewydolność serca jest pierwszą przyczyną hospitalizacji u pacjentów starszych powyżej 60 roku życia" - komentuje dla MedicalPress prof. dr hab. n. med. Małgorzata Lelonek, Kierownik Zakładu Kardiologii Nieinwazyjnej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Więcej o tym jak zapobiegać hospitalizacjom z powodu niewydolności serca oraz o korzyściach z tym związanych w wywiadzie redakcji z prof. Lelonek.
2020-07-17 10:54

Prof. Przemysław Leszek o losach KONS w trakcie pandemii

Prof. Przemysław Leszek, Przewodniczący Sekcji Niewydolności Serca, Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, Kierownik Kliniki Niewydolności Serca i Transplantologii Narodowego Instytutu Kardiologii mówi o realizacji programu kompleksowej, koordynowanej opieki nad osobami z niewydolnością serca w trakcie pandemii koronawirusa.
2020-07-15 12:42

Flozyny - nadzieja dla pacjentów z niewydolnością serca

W rozmowie z redakcją MedicalPress, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, Kierownik Pooddziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii CSK MSWiA, przedstawiciel Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, podkreśla jak ważne jest udostępnienie pacjentom z niewydolnością serca skutecznego leczenia z zastosowaniem flozyn, które zapobiega ostrym incydentom sercowo-naczyniowym i poprawia stan zdrowia oraz wydolność chorych.
2020-07-14 15:10

Rola pielęgniarki kardiologicznej w optymalnej opiece nad pacjentem

O roli pielęgniarki kardiologicznej w optymalnej opiece i koordynacji leczenia pacjenta z chorobami sercowo-naczyniowymi rozmawiamy z pielęgniarką, Marią Łyżwą-Pączek z Pododdziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii Inwazyjnej CSK MSWiA.
2020-07-09 11:16

prof. Agnieszka Pawlak - leczenie niewydolności serca powinno być zgodne ze standardami klinicznymi

W rozmowie z redakcją MedicalPress, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Pawlak, Kierownik Pooddziału Niewydolności Serca Kliniki Kardiologii CSK MSWiA, przedstawiciel Sekcji Niewydolności Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, mówi o tym czy niewydolność serca jest leczona optymalnie w Polsce oraz jak powinien wygladać standard terapii tej choroby, który pozwoli na poprawę rokowań pacjentów i znacząco wydłuży ich życie oraz sprawność.
2020-07-08 10:25
Partnerzy: