Wydarzenia z dnia

24 listopada 2023

2 wyników

OpenCardio Conference - Acute pulmonary embolism: challenges and perspectives.  Ostra Zatorowość płucna: perspektywy i  wyzwania (24-25.11.23)

Mamy ogromną przyjemność zaprosić na sympozjum  „OpenCardio Conference - Acute pulmonary embolism: challenges and perspectives.  Ostra Zatorowość płucna: perspektywy i  wyzwania - konferencja Opencardio” zorganizowane przez Klinikę Chorób Wewnętrznych i Kardiologii  Z Centrum Diagnostyki i Leczenia Żylnej Choroby Zakrzepowo-Zatorowej Warszawskiego  Uniwersytetu Medycznego  w dniach 24-25 listopada 2023 r. w Warszawie  w ramach  projektu Polski Cyfrowej  OpenCardio. 

Od opublikowania przed czterema laty ostatnich wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego dotyczących zatorowości płucnej  mamy do czynienia z ogromnym postępem w jej  diagnostyce i leczeniu.  W tym czasie opublikowano ważne europejskie i polskie  eksperckie  dokumenty  dotyczące interwencyjnego leczenia ostrej zatorowości płucnej, balonowych plastyk zakrzepowo zatorowego nadciśnienia płucnego i optymalnej opieki  po przebytej zatorowości.  Listopadowe sympozjum skupi się właśnie  na najnowszych osiągnięciach naukowych i współczesnych wyzwaniach diagnostyki i leczenia ostrej zatorowości płucnej oraz jej następstw.

Jesteśmy przekonani, że sympozjum które zgromadzi europejskich i polskich liderów badań nad  żylną chorobą zakrzepowo zatorową,  będzie doskonałą okazją nie tylko do ożywionych dyskusji naukowych, ale także do nawiązywania kolejnych kontaktów oraz planowania  współpracy.  Sympozjum  uzyskało patronat Jego Magnificencji Rektora  Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego prof. Z Gacionga i   Sekcji Krążenia Płucnego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
2023-11-24 09:07:00

6 Forum Nowoczesnej Diabetologii

6 Forum Nowoczesnej Diabetologii to wyjątkowe przedsięwzięcie, które cyklicznie gromadzi w jednym miejscu największe autorytety środowiska diabetologicznego, lekarzy praktyków oraz firmy, startupy i instytuty realizujące zaawansowane technologicznie prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami, służącymi ostatecznie codziennej pracy lekarzy i zdrowiu pacjentów. Wydarzenie jest nie tylko okazją do prezentacji nowości, ale także do dyskusji na temat innowacyjnych produktów i usług, które są lub będą wykorzystywane w praktyce.

Podczas tegorocznego Forum diabetolodzy i członkowie zespołów terapeutycznych ponownie w ramach cyklicznego programu edukacyjnego będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami wspierającymi samokontrolę i leczenie pacjentów z cukrzycą.

Organizatorami 6. Forum Nowoczesnej Diabetologii są: Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, DiabeTech.life oraz Grupa casusBTL.
2023-11-24 09:00:00