Wydarzenia z

listopada 2022

6 wyników

Rak prostaty - rola i znaczenie radioterapii w kompleksowym leczeniu onkologicznym

Zapraszamy do udziału w konferencji online z okazji Miesiąca Świadomości Męskich Nowotworów (Movember) pt. "Rak prostaty - rola i znaczenie radioterapii w kompleksowym leczeniu onkologicznym", która odbędzie się 28 listopada o godz. 11:00.

W debacie udział wezmą m.in.:
  • Dr Alison Tree, onkolog kliniczny z The Royal Marsden w Londynie, specjalista radioterapii urologicznej
  • Dr Jerzy Gryglewicz, ekspert ochrony zdrowia
  • Tadeusz Włodarczyk, prezes Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „GLADIATOR”
  • Szymon Chrostowski, prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie
Moderator: Marek Kustosz, redaktor naczelny serwisu Medicalpress.pl

Wystąpienie dr Alison Tree będzie tłumaczone na język polski.

Zarejestrowane osoby, otrzymają bezpośredni link do wydarzenia oraz dodatkowe materiały edukacyjne i podsumowanie wniosków z debaty.

Rejestracja POD LINKIEM
2022-11-28 11:00:00

XIII KONFERENCJA NAUKOWA „EKG WCZORAJ, DZIŚ I JUTRO”

Szanowni Państwo,
Nastała jesień, a więc jak co roku, spotykamy się w ostatnią sobotę listopada żeby zgłębiać tajniki EKG. Pomogą nam w tym wykładowcy – eksperci z dziedziny elektrokardiologii, którym serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia. Niektórych spotkaliście Państwo już na wcześniejszych  konferencjach, inni przyjadą do nas po raz pierwszy. Poprzednie dwie edycje konferencji „EKG wczoraj, dziś i jutro” , z powodu obostrzeń pandemicznych odbywały się w trybie zdalnym i hybrydowym. W tym roku spotykamy się wszyscy w Auli 1000 Centrum  Kliniczno -Dydaktycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na ul. Pomorskiej 251. Będzie dużo okazji do dyskusji, rozmów, wymiany poglądów „na żywo” zamiast na ekranie komputera. Mam wrażenie, że wszyscy bardzo już za takimi spotkaniami tęsknimy. Program naukowy jest bogaty i ciekawy. W tym roku po raz pierwszy znalazły się w nim warsztaty holterowskie bowiem elektrokardiografia to nie tylko spoczynkowe zapisy standardowego 12-odprowadzeniowego EKG ale również rejestracje przedłużone, które wzbogacają możliwości diagnostyczne lecz  przysparzają  też wielu wyzwań przy  interpretacji.

Nasza konferencja odbywa się tuż po dwóch ważnych kongresach: sierpniowym -Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego  i wrześniowym –  Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Pragniemy wykorzystać okazję spotkania z Państwem i przekazać garść nowości kardiologicznych. Będzie im poświęcona jedna sesja, podobnie jak to było w  roku ubiegłym.

Dziękujemy sponsorom konferencji, którzy w tych trudnych czasach, pomimo problemów ekonomicznych zdecydowali się wziąć udział w naszym przedsięwzięciu. Zachęcamy Państwa do wykorzystania przerw między sesjami naukowymi między innymi na odwiedzanie stoisk  firm wspierających konferencję.

Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane elektrokardiologią do udziału w XIII konferencji „EKG wczoraj, dziś i jutro”. Ta trzynastka przyniesie nam szczęście, konferencja będzie udana i na długo pozostanie w pamięci jako okazja do zdobycia nowej wiedzy i inspiracja do wykorzystania jej w codziennej pracy. Solennie to obiecujemy i niecierpliwie czekamy na spotkanie  z Państwem 26 listopada.

Przewodnicząca Konferencji
Prof. dr hab. med. Małgorzata Kurpesa
 
Kierownik Katedry Kardiologii UM w Łodzi
Prof. dr hab. med. Jarosław D. Kasprzak
2022-11-26 09:00:00

Konferencja OPIEKA DŁUGOTERMINOWA W POLSCE - DZISIAJ I JUTRO

Zarząd Koalicji "Na pomoc niesamodzielnym" serdecznie zaprasza do udziału w 4. edycji ogólnopolskiej konferencji "OPIEKA DŁUGOTERMINOWA W POLSCE - DZISIAJ I JUTRO"
"DEMOGRAFICZNA SREBRNA ERA. CO DALEJ Z OPIEKĄ DŁUGOTERMINOWĄ?"

Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 listopada 2022 roku w hotelu Novotel Warszawa Centrum (ul. Marszałkowska 94/98). Podobnie jak w roku ubiegłym będzie miała formułę hybrydową - uczestnicy sami będą mogli zadecydować jaka forma obecności będzie dla nich odpowiednia: stacjonarna płatna wg obowiązującego cennika czy online bezpłatna. Na naszej stronie, każda osoba zainteresowana tematyką konferencji, po zarejestrowaniu się, będzie mogła brać w niej czynny udział. Na stronie będą dostępne "na żywo" wszystkie debaty, a także ich nagrania po zakończeniu. 

Tegoroczna konferencja będzie stanowić kontynuację publicznej debaty na temat aktualnego stanu i przyszłości opieki długoterminowej w Polsce, którą rozpoczęliśmy konferencją stacjonarną już w listopadzie 2019 roku.
W ciągu dwóch dni planujemy organizację sześciu interaktywnych debat tematycznych (3 debaty dziennie) z udziałem ekspertów.

Serdecznie zachęcamy do udziału stacjonarnego w konferencji i skorzystania z promocyjnych cen (liczba miejsc ograniczona).

Wspólnie z Hotelem Novotel Warszawa Centrum, w którym odbędzie się część stacjonarna konferencji przygotowaliśmy specjalny formularz rezerwacyjny, który uprawnia do rezerwacji noclegu po preferencyjnych stawkach. Aby skorzystać z promocyjnej rezerwacji należy wypełnić formularz i przesłać na adres: H3383-RE5@accor.com

Promocja trwa do dnia 14.10.2022 roku.
Serdecznie zapraszamy,
Zarząd Koalicji
2022-11-24 09:00:00

Konferencja Kardiologia Prewencyjna 2022 - Kraków, 18-19.11.2022r.

Cykl konferencji „Kardiologia Prewencyjna” to multidyscyplinarne spotkania o ugruntowanej renomie, na które zapraszamy nie tylko kardiologów, ale także internistów i lekarzy rodzinnych. Wykładowcami będą najlepsi polscy eksperci. W czasie tegorocznej Konferencji omówione zostaną najnowsze doniesienia z zakresu szeroko rozumianej kardiologii prewencyjnej. W programie Konferencji znajdą się również prezentacje najnowszych wyników dużych polskich projektów badawczych i innych doniesień naukowych z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych. Ponadto, w sposób przystępny i praktyczny zostaną podsumowane najnowsze zmiany w diagnostyce i leczeniu chorób układu krążenia. Planujemy omówienie ostatnio ogłoszonych wytycznych.
 
Tegoroczna Konferencja będzie trwała dwa dni, od piątku 18 listopada do soboty 19 listopada 2022 r. Prelegenci i uczestnicy spotkają się na żywo w Krakowie, a dodatkowo sesje edukacyjne, satelitarne oraz sesje sekcji PTK będą transmitowane w Internecie.

Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej konferencji będzie organizowany już po raz 9. Poranny Bieg po Plantach Krakowskich, zaplanowany na 19.11.2022 r.
 
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie konferencji:
https://www.kardiologiaprewencyjna.eu/


Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w konferencji.
2022-11-19 09:00:00

V Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2022 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”

Szanowni Państwo!
Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w jubileuszowej, XV Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2022 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”.

Link: https://2022.kardiologiaprewencyjna.eu/ 

Cykl konferencji „Kardiologia Prewencyjna” to spotkania multidyscyplinarne, na które zapraszamy nie tylko kardiologów, ale także internistów i lekarzy rodzinnych oraz profesjonalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

Podobnie jak w latach poprzednich udział w Konferencji zapowiedzieli najlepsi wykładowcy i najwybitniejsi polscy eksperci. Tegoroczna Konferencja będzie obfitować w wiele oryginalnych doniesień naukowych, ważnych wykładów, a także ciekawych debat. Wykładowcy w sposób przystępny i praktyczny podsumują najnowsze zmiany w wytycznych diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia.

Pozwalamy sobie wyrazić nadzieję, że atrakcyjny program oraz atmosfera miasta o niezwykłej historii i bogatej tradycji, jakim jest Kraków, będzie sprzyjać obradom. Mamy także nadzieję, że tegoroczna Konferencja, wzorem poprzednich organizowanych przez naszą Sekcję, okaże się sukcesem i miejscem twórczej wymiany poglądów.

Prof. dr hab. Piotr Jankowski
Prof. dr hab. Andrzej Pająk
Prof. dr hab. Grzegorz Kopeć
Dr hab. n. o zdr. Agnieszka Młynarska, prof. SUM
Prof. dr hab. Karol Kamiński
Prof. dr hab. Tomasz Zdrojewski
2022-11-18 09:00:00

XVI Konferencja Polskie Grupy Raka Płuca

Zapraszam do udziału w XVI Konferencji organizowanej przez Polską Grupę Raka Płuca w współpracy z International Association for the Study of Lung Cancer – IASLC.

W tym roku konferencja odbędzie się w dniach 17-19.11.2022 w Renaissance Warsaw Airport Hotel w Warszawie i poprzedzona zostanie Warsztatami.

Doroczna konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca była i jest platformą porozumienia i spotkań uczestników wszystkich specjalności, w których kręgu zainteresowania znajduje się diagnostyka i leczenie nowotworów płuca i obszaru klatki piersiowej. Również w tym roku mamy możliwość spotkać się wszyscy: torakochirurdzy, pulmonolodzy, onkolodzy kliniczni, radioterapeuci, diagności molekularni i laboratoryjni, patomorfolodzy, radiolodzy, rehabilitanci i wszyscy inni, których nie wymieniłem.

Zapewniam Państwa, że ze względu na olbrzymi postęp jaki dokonuje się w leczeniu nowotworów płuca i klatki piersiowej, tegoroczny program Konferencji zaspokoi oczekiwania wobec najnowszej wiedzy, a zaproszeni wybitni Wykładowcy przekażą Państwu wszystkie nowości wobec diagnostyki i leczenia raka płuca.
Do zobaczenia w listopadzie. 

W imieniu Zarządu Polskiej Grupy Raka Płuca
Prof. dr hab. n. med. Dariusz M. Kowalski
Prezes Polskiej Grupy Raka Płuca
2022-11-17 09:00:00