Wydarzenia z

listopada 2023

4 wyników

6 Forum Nowoczesnej Diabetologii

6 Forum Nowoczesnej Diabetologii to wyjątkowe przedsięwzięcie, które cyklicznie gromadzi w jednym miejscu największe autorytety środowiska diabetologicznego, lekarzy praktyków oraz firmy, startupy i instytuty realizujące zaawansowane technologicznie prace nad najnowocześniejszymi rozwiązaniami, służącymi ostatecznie codziennej pracy lekarzy i zdrowiu pacjentów. Wydarzenie jest nie tylko okazją do prezentacji nowości, ale także do dyskusji na temat innowacyjnych produktów i usług, które są lub będą wykorzystywane w praktyce.

Podczas tegorocznego Forum diabetolodzy i członkowie zespołów terapeutycznych ponownie w ramach cyklicznego programu edukacyjnego będą mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami wspierającymi samokontrolę i leczenie pacjentów z cukrzycą.

Organizatorami 6. Forum Nowoczesnej Diabetologii są: Katedra i Klinika Chorób Wewnętrznych i Diabetologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, DiabeTech.life oraz Grupa casusBTL.
2023-11-24 09:00:00

XVII Konferencja Polskiej Grupy Raka Płuca

Szanowni Państwo,

Zapraszam do udziału w XVII Konferencji organizowanej przez Polską Grupę Raka Płuca we współpracy z International Association for the Study of Lung Cancer – IASLC.

W tym roku konferencja odbędzie się w dniach 23-25.11.2023 w DoubleTree by Hilton w Warszawie i zostanie poprzedzona warsztatami.

Doroczne spotkanie Polskiej Grupy Raka Płuca zawsze było i jest platformą wymiany doświadczeń uczestników wszystkich specjalności, w których kręgu zainteresowania znajduje się diagnostyka i leczenie nowotworów płuca i obszaru klatki piersiowej. Jest to również niepowtarzalna okazja do wspólnego przedyskutowania poruszanych problemów.

Zapewniam Państwa, że tegoroczny program konferencji spełni Państwa oczekiwania wobec diagnostyki i leczenia raka płuca. Spotkanie zapewne będzie też świetną okazją do aktywnego udziału i rozmów z wykładowcami, którzy na co dzień są świetnymi praktykami i mają odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie prezentowanej tematyki.

Do zobaczenia w listopadzie.

W imieniu Zarządu Polskiej Grupy Raka Płuca
Prof. dr hab. n. med. Dariusz M. Kowalski
Prezes Polskiej Grupy Raka Płuca

Strona konferencji: http://rakpluca2023.pl/

Program konferencji: https://rakpluca2023.pl/?page_id=1000

2023-11-23 09:00:00

I Wielkopolski Kongres Psychiatrii - 18 listopada 2023 (Poznań)

 
Zapraszamy na I Wielkopolski Kongres Psychiatrii, który odbędzie się 18 listopada w Poznaniu oraz w formule online.
 
 
Kongres ten, organizowany w formule hybrydowej - stacjonarnie w Poznaniu oraz online - jest inicjatywą o wyjątkowym charakterze. Kierownikiem naukowym wydarzenia jest ceniony autorytet, prof. dr hab. n. med. Filip Rybakowski. Jego zaangażowanie gwarantuje wysoki poziom merytoryczny i aktualność poruszanych tematów.
 
Program I Wielkopolskiego Kongresu Psychiatrii jest niezwykle zróżnicowany i przemyślany, skupiając się na aktualnych i istotnych zagadnieniach. Kongres będzie podzielony na cztery sesje tematyczne:
 
  1. Schizofrenia
To jedna z najbardziej złożonych i fascynujących dziedzin psychiatrii. Współczesne spojrzenie na tę chorobę jest niezwykle istotne dla dalszego postępu w leczeniu oraz zrozumieniu mechanizmów jej powstawania.
W tej sesji swoje wykłady wygłoszą: prof. dr hab. n. med. Janusz Rybakowski, prof. dr hab. n. med. Dominik Strzelecki oraz prof. dr hab. n. med. Agata Szulc.
 
  1. ADHD
W tej sesji eksperci omówią wyzwania związane z diagnozowaniem i leczeniem ADHD u dorosłych pacjentów, skupiając się na dostosowanych podejściach diagnostycznych, terapeutycznych i farmakologicznych.
Swoje wykłady potwierdzili: prof. dr hab. n. med. Tomasz Wolańczyk oraz dr n. med. Tomasz M. Gondek.
 
  1. Depresja i lęk
Sesja ta koncentruje się na dwóch powszechnych zaburzeniach psychicznych, jakimi są depresja i lęk. Podczas wykładów oraz panelu dyskusyjnego eksperci wypowiedzą się na temat nowoczesnych podejść diagnozowania i wspierania pacjentów z zaburzeniami nastroju.
Moderatorem dyskusji będzie prof. dr hab. n. med. Filip Rybakowski, a wykłady w sesji poprowadzą: prof. dr hab. n. med. Dominika Dudek oraz prof. Bernhard Baune (MD, PhD, MPH, MBA, FRANZCP).
 
  1. Choroby cywilizacyjne i substancje psychoaktywne
Ta sesja przyjrzy się chorobom cywilizacyjnym oraz substancjom psychoaktywnym w kontekście ich wpływu na psychikę. W obecnych czasach coraz istotniejsze staje się zrozumienie zależności między tymi czynnikami a zdrowiem psychicznym.
Swoje wykłady wygłoszą: prof. dr hab. n. med. Marcin Wojnar, prof. dr hab. n. med. Joanna Rymaszewska oraz prof. dr hab. n. med. Paweł Bogdański.
 
Niezaprzeczalnym walorem Kongresu jest uczestnictwo wybitnych prelegentów - cenionych polskich psychiatrów oraz wyjątkowego gościa specjalnego, prof. Bernharda Baune z Uniwersytetu w Münster. Jego międzynarodowe doświadczenie w dziedzinie psychiatrii wprowadzi cenne spojrzenie na zagadnienia poruszane podczas kongresu.
 
I Wielkopolski Kongres Psychiatrii to bez wątpienia wydarzenie, które zapowiada się nie tylko jako doskonała okazja do naukowej refleksji, ale także jako przestrzeń do nawiązania kontaktów i wymiany doświadczeń z innymi profesjonalistami.
 
 
Skorzystaj z wakacyjnej promocji na wejściówki - Early Bird tylko do 31 sierpnia!
 
Wydarzenie pod patronatem Medicalpress.
2023-11-18 09:00:00

Kardiologia Prewencyjna 2023 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy

Kardiologia Prewencyjna 2023- wytyczne, wątpliwości, gorące tematy” odbędzie się w dniach 17-18.XI. 2023 r., Kraków.

XVI Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2023 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, to największa i najciekawsza w Polsce konferencja dotycząca profilaktyki chorób serca i naczyń.


Cykl konferencji „Kardiologia Prewencyjna” to multidyscyplinarne spotkania o ugruntowanej renomie, na które zapraszamy nie tylko kardiologów, ale również internistów, lekarzy rodzinnych oraz profesjonalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

Wzorem poprzednich lat, do udziału w konferencji, zaprosiliśmy najlepszych polskich wykładowców i najwybitniejszych, cieszących się międzynarodowym uznaniem, ekspertów.

Wśród wielu ciekawych sesji i debat szczególnie interesująco zapowiadają się te poruszające następujące tematy:
• Przyczyny zgonów Polaków w 2022 i 2023 r.
• Leczenie pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, hipercholesterolemią i cukrzycą
• Zapobieganie i leczenie otyłości
• Choroba niedokrwienna serca
• Niewydolność serca
• Rehabilitacja kardiologiczna
• Najnowsze wytyczne i stanowiska ekspertów
• Trudne, dyskusyjne i kontrowersyjne decyzje kliniczne
• Wyniki najważniejszych polskich badań nad czynnikami ryzyka i ich konsekwencjami

Tegoroczna Konferencja będzie trwała dwa dni, od piątku 17 listopada do soboty 18 listopada 2023 r. Wykładowcy i uczestnicy spotkają się na żywo w Krakowie, a dodatkowo sesje edukacyjne, satelitarne oraz sesje sekcji PTK będą transmitowane w Internecie.

Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej konferencji, będzie organizowany już po raz 10. Poranny Bieg po Plantach Krakowskich, czyli inicjatywa zwracająca uwagę na znaczenie aktywności fizycznej w profilaktyce chorób serca i naczyń.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie konferencji: www.kardiologiaprewencyjna.eu oraz na portalu Facebook Rejestracja na konferencję

Do zobaczenia w Krakowie!
2023-11-17 09:00:00