Wydarzenia z

listopada 2024

7 wyników

Forum Pacjenta z Wysokim Cholesterolem: „Pacjent z wysokim cholesterolem – sprawna diagnostyka i kompleksowa opieka gwarancją długiego życia!”

Spotkanie z pacjentami i ekspertami nt. diagnostyki i leczenia hipercholesterolemii w Polsce i warunków sukcesu terapii. Rozmowa w oparciu o wyniki ankiety przeprowadzonej wśród pacjentów oraz nowej strony internetowej dla pacjentów. (75′)

29 listopada 2024 r., godz. 17:45 – 19:15

DoubleTree by Hilton w Łodzi przy ul. Łąkowej 29.

Rejestracja jest bezpłatna.

Prelegenci:

  • Małgorzata Myśliwiec - specjalista pediatrii, endokrynologii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej, Kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Konsultant Wojewódzki w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej
  • Izabella Uchmanowicz – dziekan Wydziału Pielęgniarstwa UM we Wrocławiu, Kierownik Katedry Pielęgniarstwa i Położnictwa Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, prezydent Association of Cardiovascular Nursing and Allied Professions.
  • Dr Katarzyna Łokieć– dietetyk, Zakład Propedeutyki Chorób Cywilizacyjnych, Katedra Pielęgniarstwa Klinicznego, Wydział Nauk o Zdrowiu, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Członek Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Dietetyków, PTL
  • Tomasz Łaszcz– pacjent, członek Grupy Wsparcia „Wysoki Cholesterol – to się leczy”
  • Jarosław Pinkas - specjalista w zakresie zdrowia publicznego, medycyny rodzinnej, dyrektor-dziekane Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP, były inspektor sanitarny oraz konsultant krajowy ds. zdrowia publicznego
  • Maciej Banach – kardiolog, przewodniczący Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego
  • Dr Janusz Krupa– lekarz rodzinny, prezes Instytutu Człowieka Świadomego
  • Marek Kustosz– prezes Fundacji „To się Leczy”, PTL
2024-11-29 17:45:00

XIV Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego

Kongres odbędzie się w dniach 29.11. – 1.12.2024. W tym roku odbędzie się tylko w formacie onsite w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi przy ul. Łąkowej 29.

Udział w Kongresie będzie darmowy dla członków Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, natomiast dla pozostałych chętnych koszt udziału w wydarzeniu wiąże się z opłatą 300 zł. Zachęcamy do aktywnego włączenia się w życie Towarzystwa i członkostwa w nim!
Jak co roku zależy nam na przekazaniu najnowszej wiedzy na temat zaburzeń lipidowych, ich skutecznej i szybkiej diagnostyki, leczenia, programów lekowych, nowych leków, terapii eksperymentalnych, sesji przypadków klinicznych z codziennej praktyki klinicznej przedstawianych przez certyfikowanych lekarzy lipidologów PTL i wiele więcej.

W roli wykładowców zobaczymy najbardziej znane i szanowane Postaci Światowej i Polskiej Lipidologii, a całość Kongresu nadzorować będzie Prezes PTL – prof. dr hab. Maciej Banach. W tym roku planujemy po raz pierwszy ogłosić najnowsze wytyczne PTL oraz 12 innych Towarzystw Naukowych, które w druku ukażą się na początku 2025 r.

W związku z tym serdecznie zapraszamy Państwa do udziału!
2024-11-29 09:00:00

XV Konferencja Naukowa „EKG wczoraj, dziś i jutro”

Szanowni Państwo,
 
EKG należy do podstawowych metod diagnostycznych i tak to już jest, że nikogo nie pozostawia obojętnym. Jedni lubią EKG i z pasją przystępują do interpretacji nawet najbardziej skomplikowanych zapisów. Inni natomiast nie przepadają za EKG i starają się unikać jego opisywania czując, że posiadana w tym zakresie wiedza jest bardzo niewystarczająca. Oczywiście to drugie podejście do elektrokardiogramu nie jest właściwe bowiem każdy lekarz, a w szczególności kardiolog, internista czy lekarz rodzinny nie zdoła prawidłowo diagnozować ani leczyć swoich chorych jeśli nie będzie umiał ocenić zapisów EKG. Dlatego organizujemy co roku naszą konferencję „EKG wczoraj, dziś i jutro”. Staramy się „oswoić” elektrokardiogram i przy pomocy ekspertów-wykładowców przekazać medykom i przyszłym medykom jak najwięcej wiedzy i umiejętności, dzięki którym ocena EKG nie będzie sprawiała w codziennej praktyce dużych problemów. W tym roku również zaprosiliśmy wybitnych znawców elektrokardiologii, którzy podzielą się z Państwem swoją wiedzą. Zaczniemy od prezentacji elektrokardiogramów w kontekstach przypadków klinicznych prezentowanych przez lekarzy pracujących na co dzień w oddziałach szpitalnych o różnych profilach. Pokażemy też EKG w kontekście aktualnych wytycznych oraz szczegółowo omówimy zapisy stymulatorowe, które często sprawiają Państwu sporo trudności. Ponieważ konferencja nasza odbywa się w krótkim czasie po zakończeniu najważniejszych kongresów kardiologicznych, to jedna z sesji będzie dotyczyła aktualnej wiedzy na tych kongresach przekazywanej. W przerwach między sesjami będzie można zapoznać się z ofertą sponsorów wspierających konferencję, a ponieważ będzie to jubileuszowa edycja to przygotowaliśmy z tej okazji dla uczestników kilka niespodzianek. To już XV Konferencja „EKG wczoraj dziś i jutro” Ta „piętnastka” może być bardzo dobrym ukoronowaniem cyklu i pretekstem do jego zakończenia ale może być też nowym początkiem dla kolejnych edycji. To od Państwa zależy, którą drogą pójdziemy. Jeśli licznie przybędziecie 23 listopada to dacie nam sygnał, że projekt „EKG wczoraj dziś i jutro” jest doceniany i potrzebny, a więc należy go kontynuować. Tak więc serdecznie zapraszamy na naszą jubileuszową konferencję

Do zobaczenia w przedostatnią sobotę listopada !

Przewodnicząca Konferencji
Prof. dr hab. med. Małgorzata Kurpesa

Kierownik Katedry Kardiologii UM w Łodzi
Prof. dr hab. med. Jarosław D. Kasprzak
2024-11-23 09:00:00

Premiera dokumentu kierunkowego MISJA RAK PŁUCA - konferencja prasowa

Polska Grupa Raka Płuca wraz z Partnerami zaprasza na konferencję prasową
“Misja Rak Płuca 2024 – 2034.
Kierunki zmian w opiece nad pacjentami z nowotworami płuca”
z premierą dokumentu kierunkowego

21 listopada 2024 r. godz. 11:30

Stacjonarnie:
Hotel Double Tree by Hilton ul. Skalnicowa 21, Warszawa

Transmisja online: https://www.youtube.com/@polskagruparakapluca

W konferencji udział wezmą m.in.:

  • prof. Rodryg Ramlau
  • prof. Dariusz Kowalski
  • prof. Tadeusz Orłowski
  • prof. Renata Langfort
  • prof. Paweł Krawczyk
  • prof. Joanna Didkowska
  • Sygnatariusze Misji Rak Płuca
  • Przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia
  • Aleksandra Wilk
  • Moderacja: Marek Kustosz, redaktor naczelny Medicalpress

Zgłoszenia na udziału stacjonarnego:
sekretariat@polgrp.org.pl
tel. 600 377 770

2024-11-21 11:30:00

Konferencja Kobiety w Onkologii

Zapraszamy serdecznie na Konferencję "Kobiety w Onkologii", która odbędzie się 16.11.2024 w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie. To niezwykła okazja, by spotkać się w gronie kobiet, które na co dzień zmieniają oblicze medycyny i nauki, wnosząc nieoceniony wkład w walkę z nowotworami.
Rola kobiet w onkologii jest nieoceniona – jako badaczki, lekarki, pielęgniarki i liderki inspirują do innowacyjnych rozwiązań, które mają bezpośredni wpływ na życie pacjentów. Każda z niezwykłych kobiet wnosi do tej dziedziny unikalne doświadczenia i perspektywy, które napędzają postęp w medycynie.
To konferencja stworzona po to, by wspólnie wymieniać się wiedzą, inspirować się nawzajem oraz rozwijać potencjał, który mamy – siłę, pasję i determinację do dalszej walki o zdrowie pacjentów.

Niech to spotkanie stanie się platformą nie tylko do rozmów o nowych terapiach i odkryciach, ale także o roli, jaką, kobiety, mogą odgrywać w kształtowaniu przyszłości onkologii. 

Dołącz do nas i razem budujmy lepszą przyszłość onkologii!
2024-11-16 09:00:00

Kardiologia Prewencyjna 2024

Szanowni Państwo!

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do wzięcia udziału w XVII Konferencji Naukowej Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2024 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, która odbędzie się w Krakowie, w dniach 15-16 listopada 2024 r.

Kolejny już raz podejmiemy wielowątkową dyskusję nad najważniejszymi wyzwaniami współczesnej kardiologii prewencyjnej. Przed nami, podobnie jak w latach poprzednich, znakomite wystąpienia światowej klasy ekspertów i inspirujące dyskusje w kuluarach. Wydarzenie, które od lat cieszy się ogromną popularnością, zgromadzi przedstawicieli wielu środowisk, odgrywających kluczową rolę w poprawie zdrowia sercowo-naczyniowego społeczeństwa.

Program tegorocznej Konferencji będzie obfitował w wykłady, debaty oraz sesje naukowe, które dostarczą uczestnikom najnowszej wiedzy i narzędzi wykorzystywanych w codziennej praktyce. Nie zabraknie doniesień oryginalnych, sesji omawiających wyniki najnowszych polskich i międzynarodowych badań, jak również sesji dydaktycznych, prezentujących aktualne wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego i innych Towarzystw Naukowych oraz stanowiska ekspertów Asocjacji i Sekcji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. Tradycyjnie w programie przewidziano sesje poświęcone najważniejszym kontrowersjom w kardiologii prewencyjnej, panele interdyscyplinarne oraz sesje w formule pro-contra. Zapewniamy, że każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie. Debaty w gronie autorytetów wielu dziedzin zapewnią wymianę poglądów w obszarze kompleksowego podejścia do profilaktyki, diagnostyki, leczenia, innowacji i zarządzania chorobami serca.

Konferencja tradycyjnie odbędzie się w Krakowie – mieście o niezwykłej kulturze i dziedzictwie oraz wyjątkowej tradycji naukowej, które od wieków odgrywa istotną rolę w kształtowaniu polskiej i światowej nauki, co gwarantuje wspaniałą atmosferę i najwyższy poziom merytoryczny wydarzenia.

Już w listopadzie serce kardiologii ponownie zabije w Krakowie!
Nie może Państwa zabraknąć podczas „Kardiologii Prewencyjnej 2024” - serdecznie zapraszamy!


Prof. dr hab. n. med. Piotr Jankowski
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Pająk
Dr hab. n. med. Daniel Śliż
Dr hab. n. o zdr. Monika Burzyńska

Prof. dr hab. n. med. Karol Kamiński
Dr hab. n. med. Krzysztof Chlebus
Dr hab. n. o zdr. Agnieszka Młynarska
2024-11-15 09:00:00

II Beskidzka Akademia Kardiologii i Innowacji Medycznych 6-8 listopada 2024

Podczas tegorocznej edycji konferencji, będziemy koncentrować się na standardach diagnostyki i leczenia, ale zgodnie z duchem konferencji - zawsze patrząc w kierunku innowacji.

W tym roku zaproponujemy m.in. sesje naukowe pt.: Kardioonkologia, Diagnostyka obrazowa serca i naczyń, Trudne przypadki w praktyce kardiologa czy Innowacje w leczeniu wad strukturalnych serca. Oprócz tego jeden dzień konferencji wypełnimy praktycznymi warsztatami z zakresu Holtera EKG czy Obrazowania serca i tętnic wieńcowych w oparciu o TK dla kardiologów.

2024-11-06 09:00:00