Wydarzenia z

grudnia 2024

3 wyników

TOP ONCOLOGICAL TRENDS 2024

Z przyjemnością zapraszamy do uczestnictwa w Top Oncological Trends 2024 – unikalnej konferencji edukacyjnej Polskiego Towarzystwa Onkologicznego podsumowującej w Krakowie w dniach 13-14 grudnia bieżący rok w onkologii. Spotkanie charakteryzuje kompleksowe i praktyczne podejście obejmujące prawidłowe ścieżki chorych na nowotwory, jak również rzadziej poruszane tematy, niezbędne dla młodych onkologów w trakcie szkolenia, jak i dla doświadczonych kolegów.

Mamy nadzieję, że takie resume z udziałem najlepszych wykładowców spotka się z Państwa życzliwym przyjęciem.


13-14 GRUDNIA 2024 r.
Hotel Holiday Inn w Krakowie

2024-12-13 10:30:00

Korzyści z terapii DAA u dzieci. Jak badanie PANDAA-PED wpłynęło na życie dzieci zakażonych HCV

Konferencja odbędzie się 9 grudnia 2024r.

STACJONARNIE:
Centrum Dydaktyczne
Uniwersytetu Warszawskiego,

Aula B, przy ul. Księcia Trojdena 2a, 
02-109 Warszawa

oraz ONLINE

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji.
 
Zapraszam na stronę wydarzenia: www.abm-pandaaped.pl 
2024-12-09 09:00:00

18 edycja MEDmeetsTECH

Już 5 grudnia, po raz czwarty w przestrzeni Centralnego Domu Technologii w Warszawie, z możliwością uczestniczenia online, odbędzie się 18 edycja MEDmeetsTECH – kultowej już konferencji łączącej medycynę i nowe technologie z biznesem. Po raz pierwszy w programie znajdą się aż dwa panele dyskusyjne – obydwa łączy wspólny temat badań klinicznych.

Konferencję otworzy sesja trendy, w której uczestnicy zapoznają się z najnowszymi doniesieniami ze świata medtech. Do tej sesji zaproszono aż 6 wybitnych ekspertów, którzy wygłoszą 4 prezentacje:
  • Linda Johnson z Uniwersytetu w Lundwraz z Przemysławem Tadlą z Medicalgorithmics, którzy zaprezentują wyniki badań DRAI Martini. Wyniki tychże badań zaprezentowane będą na europejskim, kardiologicznym kongresie ESC we wrześniu br. – i jednoznacznie potwierdzają, że AI znacząco poprawia jakość diagnozy, a w porównaniu z wynikami techników EKG, system DRAI popełnia aż 14 razy mniej błędów w wykrywaniu krytycznych arytmii serca
  • Marta Chalimoniuk-Nowak z dr hab. Piotrem Kalinowskim, którzy opowiedzą o wyzwaniach lidera AI w ochronie zdrowia
  • dr hab. n. ekon., prof. ALK Katarzyna Kolasa, która postara się odpowiedzieć na pytanie „Kiedy świat zdrowia będzie cyfrowy? – innowacja przez cyfryzację”
  • dr n. med. Dominik Stosik
W pierwszej tego dnia debacie pt. „Badania kliniczne  rynkowe potrzeby i operacyjne wyzwania”, zorganizowanej wspólnie z MEDONET, zaproszeni paneliści odpowiedzą na pytania Diany Żochowskiej. Wśród zaproszonych uczestników znaleźli się Agata Wiesiołek  Executive Director Recruitment & Clinical Innovation w firmie AstraZeneca, dr Anna Kacprzyk – Manager ds. Innowacji i Etyki Biznesu w INFARMA, Aleksandra Salawa – Dyrektor ds. Zaangażowania Pacjentów w Pratria oraz dr n. med. Michał Kwiatek – Hematolog, Badacz Główny z Aidport Clinical Trials Hospital.

W pierwszej, tematycznej sesji nawiązującej do urządzeń medycznych, na scenie MEDmeetsTECH wystąpią Adam Sobantka z tematem „Badania kliniczne innowacyjnych wyrobów medycznych”, Robert Gromada z prezentacją „Zastosowanie mikrofalowych technik diagnostycznych w monitorowaniu przewlekłych chorób”, a także Agata Mizera oraz Roksana Strubel.

Kolejnym punktem w programie będzie sesja startup, w której będą prezentować się najciekawsze, zakwalifikowane projekty startupowe. Po niej nastąpi przerwa lunchowa oraz czas na rozmowy kuluarowe. Zgłoszenia do sesji startup przyjmowane są do 4 listopada 2024 r.

Po przerwie będzie miał miejsce drugi panel dyskusyjny pt. „AI i cyfryzacja w projektach badań klinicznych – możliwości i wyzwania” zorganizowany wspólnie z DC Software. Wystąpią w nim Marlena Huskowska-Stróżek z Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Andrzej Kurek CEO DC Software, a także przedstawiciele Agencji Badań Medycznych oraz Stowarzyszenia na Rzecz Dobrej Praktyki Badań Klinicznych w Polsce. Moderatorem panelu będzie Rober Ługowski CEO CliniNote.

Kolejną, drugą sesją tematyczną będą zagadnienia związane z zastosowaniem rozszerzonej rzeczywistości w medycynie. Wystąpią w niej Bartłomiej Lubiatowski, który opowie o „Użyteczności AR w opiece zdrowotnej – czy i kiedy rozszerzona rzeczywistość ma sens w healthcare”, Adriana Złahoda-Huzior która zaprezentuje „Obrazowanie medyczne w nowym wymiarze – Rozszerzona rzeczywistości w praktyce klinicznej”, dr Przemysław Korzeniowski z wykładem „Cyfrowa transformacja medycyny: Synergia VR, AR, AI i robotyki.”, a także Grzegorz Bednarski oraz Piotr Baczyński.

Ostatnią sesją tematyczną będzie sztuczna inteligencja, w której uczestniczy usłyszą lek. Łukasza Durajskiego z prezentacją „Sztuczna inteligencja – szansa dla medycyny”, Mikołaja Stryję Wdrażanie rozwiązań opartych o sztuczną inteligencję do praktyki klinicznej: wymagania, wyzwania i metodologia”, a także dr n. med. Katarzynę Zych-Krekora z wykładem „Nowe perspektywy w ultrasonografii: Jak technologia zmienia prenatalną opiekę zdrowotną” oraz lek. Klaudię Gutowską która zaprezentuje „CDSS – przykłady wykorzystywania sztucznej inteligencji w medycynie”.

Podczas całego dnia konferencji nie zabraknie także okazji do networkingu. Organizator wydarzenia – Janusz Kowalski zaprasza do zaplanowania z MEDmeetsTECH całego dnia. Konferencja rozpocznie się już o godzinie 8:30 śniadaniem w Centralnym Domu Technologii przy ul. Kruczej 50 w Warszawie.

Program wydarzenia oraz rejestracja Early Birds – w pierwszym progu opłat do 31 sierpnia – dostępne są na
stronie internetowej wydarzenia.

Madicalpress jest patronem medialnym wydarzenia.
2024-12-07 09:00:00