Wydarzenia z

stycznia 2025

3 wyników

Konferecja "Dostępność 360. Praca, Przestrzeń, Cyfryzacja: Zintegrowana Wizja Przyszłości"

konferencja „Dostępność 360. Praca, Przestrzeń, Cyfryzacja: Zintegrowana Wizja Przyszłości”, odbędzie się 31 stycznia 2025 roku o godz. 10:00 w Arche Hotel Puławska Residence.

Spotkanie jest kontynuacją inicjatywy dialogu międzyśrodowiskowego na rzecz wsparcia integracji i aktywizacji zawodowej oraz społecznej osób z niepełnosprawnością, zapoczątkowanej 1 grudnia 2022 r. podczas spotkania okrągłego stołu z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, zrealizowanego pod patronatem Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Nadrzędnym celem spotkania, w którym udział wezmą przedstawiciele organizacji i instytucji wspierających OzN oraz środowiska przedsiębiorców jest pokazanie szerokich możliwości i perspektyw zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami, zarówno ruchowymi jak i intelektualnymi, w obecnych realiach gospodarczych i uwarunkowaniach prawno-społecznych. Będzie to także okazja do umocnienia stałej współpracy środowiska OzN z organizacjami pracodawców, instytucjami publicznymi i ośrodkami kultury, celem stworzenia zintegrowanej, przyjaznej przestrzeni dla osób wykluczonych. „Dostępność 360” to myśl, która przyświeca naszej organizacji, chcemy tworzyć dobre warunki życia w każdym wymiarze.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (KSON) - inicjator spotkania to parasolowa organizacja pożytku publicznego, która działa na rzecz OzN nieprzerwanie od ponad 20 lat. Misją Sejmiku jest aktywizacja społeczna i zawodowa osób z niepełnosprawnościami fizycznymi jak i intelektualnymi, ochrona prawa do równości szans, rehabilitacja oraz kompleksowe rozwiązywanie problemów tych osób, poprzez podjęcie szeregu działań przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, partnerami społecznymi i instytucjonalnymi.
2025-01-31 10:00:00

Choroby rzadkie w nefrologii dzieci i dorosłych

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji naukowej pt. „Choroby rzadkie w nefrologii dzieci i dorosłych”, organizowanej przez Ośrodek Diagnostyki i Leczenia Chorób Rzadkich w Nefrologii Dzieci i Dorosłych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego pod patronatem Centrum Doskonałości Chorób Rzadkich i Niezdiagnozowanych WUM oraz Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
 
Konferencja odbędzie się w dniu 30 stycznia 2025 roku w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym WUM im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego przy ul. Żwirki i Wigury 63A, Warszawa, w Sali Konferencyjnej na poziomie -1.
 
To unikalne wydarzenie poświęcone będzie rzadkim chorobom w nefrologii, zarówno u dzieci jak i dorosłych, z naciskiem na nowoczesną diagnostykę, leczenie oraz dzielenie się doświadczeniami klinicznymi.
 
W programie znajdą się wystąpienia wybitnych specjalistów oraz liczne inne sesje dotyczące rzadkich chorób, takich jak nefropatia IgA, zespół Piersona, choroba Fabry’ego, atypowy zespół hemolityczno-mocznicowy, pierwotna hiperoksaluria, zespół Gordona i innych.
 
Konferencja stanowi doskonałą okazję do wymiany wiedzy, zdobycia nowych umiejętności oraz nawiązania współpracy w interdyscyplinarnym środowisku nefrologów, genetyków, patologów oraz innych specjalistów.
 
Szczegółowy program dostępny jest już na stronie konferencji.
 
Nie może Państwa zabraknąć!
 
Z poważaniem,
Dr hab. n. med. Małgorzata Mizerska-Wasiak
Katedra i Klinika Pediatrii i Nefrologii WUM
Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego
 
Zapraszamy do udziału i rejestracji
 
2025-01-30 09:00:00

Rak pęcherza moczowego - jak poprawić rokowania pacjentów (debata ekspercka)

Polskie Towarzystwo Onkologiczne wraz z redakcją Medicalpress zaprasza na kolejną debatę ekspercką z cyklu "Onkologia - Wspólna Sprawa" poświęconą wyzwaniom w diagnostyce i leczeniu raka pęcherza moczowego oraz rekomendacjom usprawnień w ścieżce pacjenta, mających na celu poprawę rokowań chorych. Trasmisja na żywo odbędzie się 14 stycznia 2025 r. o godz. 15:00.
Uczestnicy dyskusji:
  • Prof. Piotr Rutkowski, Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Onkologicznego
  • Prof. Tomasz Drewa, Prezes Polskiego Towarzystwa Urologicznego
  • Prof. Piotr Wysocki, Kierownik Oddziału Onkologii, Szpital Uniwersytecki w Krakowie
  • Prof. Piotr Wojcieszek, Kierownik Zakładu Brachyterapii, Narodowy Instytut Onkologii - PIB, Oddział w Gliwicach
  • Dominik Dziurda, Farmaceuta, menadżer oraz ekspert rynku ochrony zdrowia w zakresie farmakoekonomiki, refundacji oraz oceny technologii medycznych (HTA), prezes Formedis HTA.
Moderator: Marek Kustosz, redaktor naczelny Medicalpress.

Zagadnienia i tematyka spotkania:
  • Skala problemu i epidemiologia nowotworów pęcherza moczowego (zachorowalność, zgony, przeżywalność, trendy i prognozy)
  • Czynniki ryzyka (behawioralne, genetyczne) i profilaktyka
  • Ścieżka pacjenta z podejrzeniem nowotworu (w tym diagnostyka wstępna i pogłębiona, współpraca urologa i onkologa, czas poszczególnych etapów)
  • Wczesne wykrycie nowotworu – warunki sprawnej diagnostyki
  • Jak leczymy nowotwory pęcherza moczowego - stan obecny vs wytyczne i oczekiwania środowiska klinicznego (leczenie radykalne, chirurgia i radioterapia, leczenie systemowe, program lekowy, nowe terapie)
  • Jak poprawić rokowania pacjenta z rakiem pęcherza moczowego – kluczowe elementy i rekomendacje ekspertów
Transmisja online:
2025-01-14 15:00:00