Wydarzenia z dnia

17 listopada 2023

2 wyników

48 Ogólnopolskie Dni Endoskopowe

Konferencja odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2023 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Spodziewamy się 800 lekarzy z dziedziny gastroenterologii, hepatologii, onkologii i interny oraz 500 pielęgniarek z całej Polski. W gronie wykładowców jak co roku znajdą się specjaliści – eksperci z całego kraju. Ogólnopolskie Dni Endoskopowe, organizowane od kilkudziesięciu lat, trwale wpisały się w kalendarz prestiżowych wydarzeń naukowych środowiska medycznego. Każda z kolejnych edycji gromadzi coraz więcej aktywnych uczestników, zarówno lekarzy jak i pielęgniarek. Program obejmuje dwa dni merytoryczne w ramach Ogólnopolskich Dni Endoskopowych oraz jeden dzień w ramach Ogólnopolskiej Sesji Pielęgniarek i Asystentów Endoskopowych.


W czasie trwania Konferencji przewidziana jest wystawa producentów sprzętu endoskopowego, środków do dekontaminacji endoskopów i akcesoriów endoskopowych oraz firm farmaceutycznych produkujących leki stosowane w chorobach przewodu pokarmowego.
2023-11-17 09:00:00

Kardiologia Prewencyjna 2023 - wytyczne, wątpliwości, gorące tematy

Kardiologia Prewencyjna 2023- wytyczne, wątpliwości, gorące tematy” odbędzie się w dniach 17-18.XI. 2023 r., Kraków.

XVI Konferencja Naukowa Sekcji Prewencji i Epidemiologii Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego „Kardiologia Prewencyjna 2023 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, to największa i najciekawsza w Polsce konferencja dotycząca profilaktyki chorób serca i naczyń.


Cykl konferencji „Kardiologia Prewencyjna” to multidyscyplinarne spotkania o ugruntowanej renomie, na które zapraszamy nie tylko kardiologów, ale również internistów, lekarzy rodzinnych oraz profesjonalistów z innych dziedzin medycyny i nauk o zdrowiu.

Wzorem poprzednich lat, do udziału w konferencji, zaprosiliśmy najlepszych polskich wykładowców i najwybitniejszych, cieszących się międzynarodowym uznaniem, ekspertów.

Wśród wielu ciekawych sesji i debat szczególnie interesująco zapowiadają się te poruszające następujące tematy:
• Przyczyny zgonów Polaków w 2022 i 2023 r.
• Leczenie pacjentów z nadciśnieniem tętniczym, hipercholesterolemią i cukrzycą
• Zapobieganie i leczenie otyłości
• Choroba niedokrwienna serca
• Niewydolność serca
• Rehabilitacja kardiologiczna
• Najnowsze wytyczne i stanowiska ekspertów
• Trudne, dyskusyjne i kontrowersyjne decyzje kliniczne
• Wyniki najważniejszych polskich badań nad czynnikami ryzyka i ich konsekwencjami

Tegoroczna Konferencja będzie trwała dwa dni, od piątku 17 listopada do soboty 18 listopada 2023 r. Wykładowcy i uczestnicy spotkają się na żywo w Krakowie, a dodatkowo sesje edukacyjne, satelitarne oraz sesje sekcji PTK będą transmitowane w Internecie.

Wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej konferencji, będzie organizowany już po raz 10. Poranny Bieg po Plantach Krakowskich, czyli inicjatywa zwracająca uwagę na znaczenie aktywności fizycznej w profilaktyce chorób serca i naczyń.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie konferencji: www.kardiologiaprewencyjna.eu oraz na portalu Facebook Rejestracja na konferencję

Do zobaczenia w Krakowie!
2023-11-17 09:00:00