Wydarzenia z

grudnia 2022

4 wyników

Konferencja Polish Telehealth Alliance 2022

Zapraszamy na konferencję Polish Telehealth Alliance 2022, na którym najważniejsze podmioty działające na rynku telemedycznym wraz z przedstawicielami administracji publicznej postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie jak skutecznie wdrażać telemedycynę w Systemie Ochrony Zdrowia.

Wydarzenie będzie miało miejsce 12 grudnia 2022 roku w Warszawie na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Ramowy program wydarzenia oraz rejestracja dostępna jest tutaj: 
https://telehealthalliance.pl/ 
2022-12-12 09:00:00

14. edycja MEDmeetsTECH

Serdecznie zapraszamy na 14. edycję MEDmeetsTECH - 8 grudnia 2022 r., która po raz trzeci odbędzie się w formule hybrydowej - zarówno stacjonarnie, w Warszawie jak i online. 
Tematem przewodnim konferencji będzie #Blockchain.

Sprawdź program ramowy wydarzenia i zarejestruj się!

Tylko do 7 października bilety EARLY BIRDS!

Pracujesz nad ciekawym projektem w branży medtech?
Zgłoś się do sesji: prezentacje startupów!

 

W sesja TRENDY będziecie mogli usłyszeć m.in.
najmłodszego w historii Polski profesora tytularnego:
prof. dr hab. n. med. Mateusza K. Hołdę.
Profesor jest założycielem i kierownikiem zespołu naukowego Heart Embryology and Anatomy Research Team (HEART) przy Katedrze Anatomii UJ CM. Zajmuje się badaniami morfologii układu sercowo-naczyniowego i technikami obrazowania architektury mięśnia sercowego.

 

Z sesji BLOCKCHAIN dowiesz się jakie są obecnie trendy w rozwijaniu i wykorzystywaniu tej technologii oraz zrozumiesz aspekty prawne użycia jej w opiece zdrowotnej. Dzięki konkretnym przypadkom wykorzystania Blockchaina przez startup’y oraz największe technologiczne firmy zdobędziesz wiedzę, jak można praktycznie ją wdrożyć.

2022-12-08 09:00:00

XII Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego 2-4 grudnia 2022

Szanowni Państwo,
mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tegorocznym Kongresie Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, który odbędzie się w formie hybrydowej – tak, by zapewnić Państwu możliwość bezpośredniego kontaktu z naszymi wykładowcami. Dla wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu stacjonarnym przygotowaliśmy prawie 200 miejsc w kompleksie hotelowym DoubleTree by Hilton, a całe wydarzenie transmitowane będzie na naszej stronie. Rejestracja opiera się o zasadę kto pierwszy ten lepszy.
Kongres to dziesiątki merytorycznych wykładów, ogromna ilość wiedzy, wybitni eksperci oraz najnowsze dane medyczne. Całe 3 dni sesji wykładowych wraz z panelami dyskusyjnymi na żywo będą dostępne bez opłat wstępnych oraz w pełni #online w dniach 2-4 grudnia.
Serdecznie zapraszamy do darmowej rejestracji na naszej stronie:
https://kongres2022.ptlipid.pl/
2022-12-02 09:00:00

Dostępność i dialog – okrągły stół z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych organizuje w dniu 1 grudnia 2022 r. spotkanie w formule okrągłego stołu, którego celem jest integracja środowiska wspierającego i zrzeszającego osoby niepełnosprawne, pracodawców oraz instytucji zajmujących się ochroną praw osób niepełnoprawnych oraz kształtowaniem przyjaznego otoczenia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Paweł Wdówik, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Partnerami wydarzenia są: Pracodawcy RP, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Stowarzyszenie „Zostań w Polsce”, CSI Projekty.
Patroni medialni wydarzenia: Co w Zdrowiu, Magazyn Integracja, Medicalpress.pl, Niepelnosprawni.pl

Formuła okrągłego stołu ma wspierać konstruktywny dialog służący zmapowaniu problemów oraz wyzwań związanych z aktywizacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz wypracowanie kluczowych postulatów rozwiązań w atmosferze otwartości i dialogu. W trakcie spotkania pragniemy także wskazać dobre praktyki i sprawdzone rozwiązania (ogólnopolskie i lokalne), które realnie wspierają powrót do pracy zawodowej i integrację osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele największych organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne i ich bliskich, organizacji pacjentów, zrzeszeń związków pracodawców i izb gospodarczych oraz instytucji publicznych, w tym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia oraz PFRON.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (KSON) - inicjator spotkania to parasolowa organizacja pożytku publicznego, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych nieprzerwanie od ponad 20 lat. Misją Sejmiku jest aktywizacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych fizycznie jak i intelektualnie, ochrona prawa do równości szans, rehabilitacja oraz kompleksowe rozwiązywanie problemów tych osób poprzez podjęcie szeregu działań przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, partnerami społecznymi i instytucjonalnymi.

Okrągły stół odbędzie się 1 grudnia b.r. w godzinach 10:00 – 12:00 w siedzibie Pracodawców RP przy ul. Berneńskiej 8 w Warszawie.

Transmisja online będzie dostępna pod linkiem: https://youtu.be/uog2phHGO0c        
2022-12-01 10:00:00