Wydarzenia z

grudnia 2022

7 wyników

Radioterapia śródoperacyjna – czy światowy standard będzie dostępny w Polsce?

Fundacja TO SIĘ LECZY zaprasza do udziału w konferencji prasowej pt. „Radioterapia śródoperacyjna – czy światowy standard będzie dostępny w Polsce?”, która odbędzie się 16 grudnia 2022 r. o godz. 10:30 w Centrum Prasowym PAP, przy ul. Brackiej 6/8.Radioterapia śródoperacyjna (IORT) jako metoda leczenia skojarzonego jest stosowana na całym świecie już od ponad trzech dekad, przede wszystkim w leczeniu raka piersi, trzustki, odbytnicy i mięsaków, jednak w Polsce nadal dostęp do niej pozostaje znikomy. Dlaczego tak się dzieje? O tym jak wygląda standard leczenia IORT i jakie niesie korzyści dla pacjentów porozmawiamy z wybitnymi ekspertami i przedstawicielami środowiska pacjentów:
 • prof. Felipe A. Calvo, Kierownik Clínica Universidad de Navarra, współautor największych badań klinicznych poświęconych IORT, Hiszpania,
 • prof. Dawid Murawa, Past Prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Kierownik Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej, Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze,
 • dr Bartosz Urbański, Członek Zarządu, International Society of Intraoperative Radiation Therapy (ISIORT), Oddział Radioterapii i Onkologii Ginekologicznej, Wielkopolskie Centrum Onkologii,
 • Aleksandra Wilk, Fundacja TO SIĘ LECZY,
 • Małgorzata Rosa, Stowarzyszenia Amazonki Warszawa-Centrum, 
 • Szymon Chrostowski, Prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie,
 • Marek Kustosz, Prezes Fundacji TO SIĘ LECZY.
Podczas spotkania odbędzie się premiera raportu Radioterapia śródoperacyjna – perspektywa kliniczna, pacjencka i systemowa
Wystąpienie prof. Felipe A. Calvo będzie tłumaczone na język polski.

Udział stacjonarny w konferencji wymaga wcześniejszego zgłoszenia.
Rejestracja dla dziennikarzy i przedstawicieli środowiska medycznego/farmaceutycznego:
Konferencja będzie także transmitowana online na stronie:
https://pap-mediaroom.pl/ oraz debata.infostrefa.tv

Więcej informacji:
Marek Kustosz
kontakt@tosieleczy.pl
tel. 600 377 770
2022-12-16 10:30:00

Finał akcji Serca dla Serc - spotkanie prasowe

Fundacja TO SIĘ LECZY wraz z prof. Maciejem Banachem, prezesem Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego oraz Pracodawcami RP zaprasza na spotkanie prasowe z okazji FINAŁU AKCJI CHARYTATYWNEJ SERCA DLA SERC na rzecz pacjentów kardiologicznych w Ukrainie – 14 grudnia 2022 r. o godz. 12:30 w siedzibie Centrum Społeczności Romskich przy ul. 287/9.

Agenda spotkania:

Cześć I. Podsumowanie akcji charytatywnej

 • prof. Olena Mitchenko, Kierownik Departamentu Dyslipidemii, Narodowego Instytutu Kardiologii w Kijowie
 • prof. Maciej Banach, Prezes Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego
 • Rafał Baniak, Prezes Zarządu, Pracodawcy RP
 • Marek Kustosz, Prezes Fundacji TO SIĘ LECZY

Część II. Patrycja Markowska i Dawid Karpiuk wykonają utwór “Na zakończenie dnia”

W ramach akcji charytatywnej #SercadlaSerc zorganizowanej przez Fundację TO SIĘ LECZY na rzecz pacjentów kardiologicznych w Ukrainie udało się zebrać kwotę ponad 100 000 zł, która została przekazana na zakup najpotrzebniejszego sprzętu medycznego dla Oddziału Dyspilidemii Narodowego Instytutu Kardiologii w Kijowie.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom indywidualnym i instytucjonalnym, w szczególności Pracodawcom RP, którzy przekazali darowiznę na ten cel w kwocie 75 000 zł. Indywidualni darczyńcy wpłacili ponad 27 000 zł za pośrednictwem zbiórki na SiePomaga.pl, w tym zbiórki zorganizowanej przez Patrycję Markowską.

Prosimy o akredytację w celu udziału w spotkaniu: kontakt@tosieleczy.pl

Więcej informacji udziela: Marek Kustosz, prezes Fundacji, tel. 600 377 770

2022-12-14 12:30:00

Konferencja Polish Telehealth Alliance 2022

Zapraszamy na konferencję Polish Telehealth Alliance 2022, na którym najważniejsze podmioty działające na rynku telemedycznym wraz z przedstawicielami administracji publicznej postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie jak skutecznie wdrażać telemedycynę w Systemie Ochrony Zdrowia.

Wydarzenie będzie miało miejsce 12 grudnia 2022 roku w Warszawie na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Ramowy program wydarzenia oraz rejestracja dostępna jest tutaj: 
https://telehealthalliance.pl/ 
2022-12-12 09:00:00

14. edycja MEDmeetsTECH

Serdecznie zapraszamy na 14. edycję MEDmeetsTECH - 8 grudnia 2022 r., która po raz trzeci odbędzie się w formule hybrydowej - zarówno stacjonarnie, w Warszawie jak i online. 
Tematem przewodnim konferencji będzie #Blockchain.

Sprawdź program ramowy wydarzenia i zarejestruj się!

Tylko do 7 października bilety EARLY BIRDS!

Pracujesz nad ciekawym projektem w branży medtech?
Zgłoś się do sesji: prezentacje startupów!

 

W sesja TRENDY będziecie mogli usłyszeć m.in.
najmłodszego w historii Polski profesora tytularnego:
prof. dr hab. n. med. Mateusza K. Hołdę.
Profesor jest założycielem i kierownikiem zespołu naukowego Heart Embryology and Anatomy Research Team (HEART) przy Katedrze Anatomii UJ CM. Zajmuje się badaniami morfologii układu sercowo-naczyniowego i technikami obrazowania architektury mięśnia sercowego.

 

Z sesji BLOCKCHAIN dowiesz się jakie są obecnie trendy w rozwijaniu i wykorzystywaniu tej technologii oraz zrozumiesz aspekty prawne użycia jej w opiece zdrowotnej. Dzięki konkretnym przypadkom wykorzystania Blockchaina przez startup’y oraz największe technologiczne firmy zdobędziesz wiedzę, jak można praktycznie ją wdrożyć.

2022-12-08 09:00:00

Kongres Zdrowia Publicznego (8-9 grudnia 2022 r.)

W dniach 8-9 grudnia br. po raz dziewiąty odbędzie się Kongres Zdrowia Publicznego, w całości poświęcony zagadnieniom zdrowia publicznego w Polsce. Rzeczywistość ostatnich trzech lat skłania do analizy sytuacji, w jakiej znajduje się system ochrony zdrowia. Pandemia COVID-19 pokazała, że niektóre rozwiązania - dotąd niemożliwe do wdrożenia - stały się realne.

Organizatorzy:

Instytut Ochrony Zdrowia,

Warszawski Uniwersytet Medyczny,

Katedra Zdrowia Publicznego i Środowiskowego, Wydział Nauk o Zdrowiu WUM,

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy,

Polskie Stowarzyszenie Naukowe Zagrożenia Cywilizacyjne i Zdrowie Publiczne.

Patronat honorowy: prof. Zbigniew Gaciong, JM Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

W debatach z udziałem ekspertów chcemy poruszyć kwestie związane z kryzysem uchodźczym oraz związanym z nim nadzorem epidemiologicznym, zadaniami lekarza POZ, nowymi rozwiązaniami w obszarze e-zdrowia, prawem farmaceutycznym, profilaktyką pierwotną oraz rolą opieki farmaceutycznej w systemie ochrony zdrowia.

Nie zabraknie też dyskusji nt. chorób cywilizacyjnych (kardiologia, onkologia, diabetologia), wpływu pandemii na zdrowie populacji, długu zdrowotnego, nowych wyzwań terapeutycznych oraz komunikacji w zdrowiu publicznym.

W programie przewidujemy m.in.:

· Kryzys uchodźczy – wpływ na stan zdrowia populacji, dostosowanie systemu do nowej grupy pacjentów,

· Epidemiologia chorób zakaźnych w obliczu zmian cywilizacyjnych i geopolitycznych,

· Opieka farmaceutyczna – jak wykorzystać potencjał aptek i farmaceutów na rzecz usprawnienia systemu opieki zdrowotnej,

· Psychiatria i neurologia – wyzwania terapeutyczne i społeczne,

· Profilaktyka pierwotna – bezpieczeństwo, stabilność finansowania oraz dostęp do szczepień ochronnych,

· Pacjenci z chorobami rzadkimi wyzwaniem dla systemu ochrony zdrowia,

· Komunikacja w zdrowiu publicznym – jak skutecznie edukować i motywować do zachowań prozdrowotnych?

Miejsce: Warszawski Uniwersytet Medyczny, ul. Księcia Trojdena 2A, Aula B

Rejestracja: możliwa tutaj.

2022-12-08 09:00:00

XII Kongres Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego 2-4 grudnia 2022

Szanowni Państwo,
mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w tegorocznym Kongresie Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, który odbędzie się w formie hybrydowej – tak, by zapewnić Państwu możliwość bezpośredniego kontaktu z naszymi wykładowcami. Dla wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w wydarzeniu stacjonarnym przygotowaliśmy prawie 200 miejsc w kompleksie hotelowym DoubleTree by Hilton, a całe wydarzenie transmitowane będzie na naszej stronie. Rejestracja opiera się o zasadę kto pierwszy ten lepszy.
Kongres to dziesiątki merytorycznych wykładów, ogromna ilość wiedzy, wybitni eksperci oraz najnowsze dane medyczne. Całe 3 dni sesji wykładowych wraz z panelami dyskusyjnymi na żywo będą dostępne bez opłat wstępnych oraz w pełni #online w dniach 2-4 grudnia.
Serdecznie zapraszamy do darmowej rejestracji na naszej stronie:
https://kongres2022.ptlipid.pl/
2022-12-02 09:00:00

Dostępność i dialog – okrągły stół z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych organizuje w dniu 1 grudnia 2022 r. spotkanie w formule okrągłego stołu, którego celem jest integracja środowiska wspierającego i zrzeszającego osoby niepełnosprawne, pracodawców oraz instytucji zajmujących się ochroną praw osób niepełnoprawnych oraz kształtowaniem przyjaznego otoczenia społecznego, gospodarczego, politycznego i kulturalnego dla osób z niepełnosprawnościami w Polsce.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Pan Paweł Wdówik, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.
Partnerami wydarzenia są: Pracodawcy RP, Federacja Stowarzyszeń Amazonki, Stowarzyszenie „Zostań w Polsce”, CSI Projekty.
Patroni medialni wydarzenia: Co w Zdrowiu, Magazyn Integracja, Medicalpress.pl, Niepelnosprawni.pl

Formuła okrągłego stołu ma wspierać konstruktywny dialog służący zmapowaniu problemów oraz wyzwań związanych z aktywizacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych oraz wypracowanie kluczowych postulatów rozwiązań w atmosferze otwartości i dialogu. W trakcie spotkania pragniemy także wskazać dobre praktyki i sprawdzone rozwiązania (ogólnopolskie i lokalne), które realnie wspierają powrót do pracy zawodowej i integrację osób niepełnosprawnych w społeczeństwie.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele największych organizacji zrzeszających osoby niepełnosprawne i ich bliskich, organizacji pacjentów, zrzeszeń związków pracodawców i izb gospodarczych oraz instytucji publicznych, w tym Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia oraz PFRON.

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych (KSON) - inicjator spotkania to parasolowa organizacja pożytku publicznego, która działa na rzecz osób niepełnosprawnych nieprzerwanie od ponad 20 lat. Misją Sejmiku jest aktywizacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych fizycznie jak i intelektualnie, ochrona prawa do równości szans, rehabilitacja oraz kompleksowe rozwiązywanie problemów tych osób poprzez podjęcie szeregu działań przy współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego, partnerami społecznymi i instytucjonalnymi.

Okrągły stół odbędzie się 1 grudnia b.r. w godzinach 10:00 – 12:00 w siedzibie Pracodawców RP przy ul. Berneńskiej 8 w Warszawie.

Transmisja online będzie dostępna pod linkiem: https://youtu.be/uog2phHGO0c        
2022-12-01 10:00:00