Spotkanie informacyjne dla potencjalnych wykonawców Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu

Opublikowane 10 czerwca 2022
Spotkanie informacyjne dla potencjalnych wykonawców Szpitala Onkologicznego we Wrocławiu
Zarząd Województwa Dolnośląskiego oraz dyrekcja Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu zaprasza na zebranie informacyjne dla wykonawców zainteresowanych udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Budowę Szpitala Onkologicznego  we Wrocławiu” w dniu 14 czerwca b.r.
Spotkanie informacyjne zostało zorganizowane, aby przybliżyć potencjalnym wykonawcom uwarunkowania, w jakich przebiegać będzie realizacja inwestycji, ale również w drodze dialogu udzielić wyjaśnień i przyjąć wszelkie uwagi, które mogą wpłynąć na efektywność realizacji zadania.
Spotkanie online odbędzie się: 14 czerwca 2022 r. o godz. 11:00
Przetarg nieograniczony na budowę Nowego Szpitala Onkologicznego
Obecnie trwa przetarg nieograniczony na budowę Nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu – największej w historii regionu inwestycji w zdrowie Dolnoślązaków. Mając na uwadze zainteresowanie potencjalnych wykonawców realizacją budowy nowego szpitala, podjęło decyzję o wydłużeniu terminu składania ofert przez wykonawców. Pierwotny termin składania ofert w postępowaniu przetargowym wydłużono z 10 czerwca 2022 r. do 29 lipca 2022 r. Budowa Szpitala ma zostać zrealizowana w terminie 51 miesięcy od daty zawarcia umowy z Wykonawcą.

W pierwszym przetargu na wybór Generalnego Wykonawcy budowy Nowego Szpitala Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologicznego we Wrocławiu wpłynęła jedna oferta od firmy PORR SA na kwotę ponad 1,42 mld złotych. Do składania ofert zostali zaproszeni wykonawcy wyłonieni w pierwszym etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, z którymi prowadzony był dialog konkurencyjny – STRABAG, SINOHYDRO, WARBUD, VAMED POLSKA oraz PORR. Jedyna złożona oferta była dwukrotnie wyższa od szacowanej wartości inwestycji, zapisanej w Wieloletnim Programie Inwestycyjnym, wynoszącej ponad 720 mln zł i współfinansowanej przez samorząd województwa oraz rząd. Ze względu na wysokość kwoty jedynej złożonej oferty przetarg nie został rozstrzygnięty. Podjęta została decyzja o ogłoszeniu nowego przetargu w szerszej formule, aby możliwe było poznanie ofert od wielu wykonawców.
 
Wykonawcy wycofali złożone odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wykonawców zainteresowanych udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na „Budowę Szpitala Onkologicznego  we Wrocławiu” Zamawiający uwzględnił znaczną część oczekiwań wynikających z treści złożonych odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej. W wyniku tego wycofano wniesione odwołania do KIO. Obecnie nie ma sporów co do treści dokumentacji postępowania. Aktualnie udzielane są odpowiedzi na pytania wykonawców, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Zamawiający przewiduje też umożliwienie wizji lokalnej.

Walory inwestycyjne
Szpital Onkologiczno-Pulmonologiczno-Hematologiczny we Wrocławiu, który zostanie wybudowany w nowoczesnym obiekcie, będzie skupiał w jednej lokalizacji wielospecjalistyczne funkcjonalności i zakresy lecznictwa realizowane dotychczas przez trzy placówki medyczne prowadzone przez samorząd województwa – Dolnośląskie Centrum Onkologii (DCO), Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc (DCChP) oraz Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych z Krajowym Bankiem Dawców Szpiku (DCTK z KBDSz).
  • Dla inwestycji został już wykonany plan funkcjonalno-użytkowy, czyli szczegółowa dokumentacja zawierająca koncepcję medyczną, architektoniczną i funkcjonalną obiektu,
  • Zaawansowany jest proces uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach (przewidywany termin uzyskania decyzji lipiec 2022),
  • Projekt został kompleksowo zrealizowany w BIM (Building Information Modeling – modelowanie informacji o budynku, technologia informatyczna pozwalająca na stworzenie wielowymiarowego, cyfrowego modelu obiektu, pozwalająca efektywnie projektować, realizować proces inwestycyjny),
  • Wykonane zostało rozpoznanie geotechniczne wraz z uzyskaną decyzją geologiczno-inżynierską,
  • Weryfikacja projektu w formie koreferatu,
  • Uzyskane zostały także warunki techniczne w zakresie podłączenia wszystkich mediów (woda, ciepło, gaz). W ramach prac projektowych przeprowadzono rozmowy z dostawcami sprzętów i nowoczesnych rozwiązań w dziedzinie szpitalnictwa.
  • W miejscu budowy inwestycji w zachodniej części Wrocławia przeprowadzono prace pod względem archeologicznym i saperskim.

źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego