85 Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego 22-23 kwietnia Opole

Opublikowane 06 kwietnia 2022
85 Wiosenna Konferencja Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego 22-23 kwietnia Opole
Polskie Towarzystwo Kardiologiczne podjęło decyzję o organizacji 85. Wiosennej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego & XIV Konferencji „Kardiologii Polskiej” w formule stacjonarnej, po dwóch edycjach w formule online. Konferencja odbędzie się 22-23 kwietnia 2022 r. w Opolu. Wydarzenie poświęcone jest omówieniu wytycznych Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego (ESC – European Society of Cardiology) jednak w programie tegorocznej konferencji nie zabraknie innych nowości.
Konferencja to coroczne spotkanie środowiska kardiologicznego, które koncentruje się na aktualnych problemach związanych z leczeniem chorób sercowo-naczyniowych. Program naukowy 85. Wiosennej Konferencji PTK & XIV Konferencji „Kardiologii Polskiej” został stworzony przez wybitnych specjalistów w dziedzinie kardiologii. Tradycyjnie w programie zaplanowano dokładne omówienie wytycznych ESC ogłoszonych w 2021 roku, w czterech zakresach kardiologii: prewencja, wady zastawkowe, niewydolność serca, stymulacja serca.


Oprócz sesji naukowych organizatorzy zadbali o uwzględnienie w programie sesji o charakterze warsztatowym, czyli formuły zdobywania praktycznej wiedzy.

- Warsztaty zwykle cieszą się dużą popularnością, dlatego nie mogło ich zabraknąć. W tym roku przewidzieliśmy ich aż pięć. Od rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej w diagnostyce kardiologicznej, poprzez telemonitoring i przezskórne wspomaganie krążenia, aż po warsztaty prowadzone przez prawnika dotyczące omówienia udziału lekarza jako uczestnika postępowania sądowego – podkreśla prof. dr hab. n. med. Marek Gierlotka, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 85. Wiosennej Konferencji Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego & XIV Konferencji „Kardiologii Polskiej”.


Konferencja to również okazja do podzielenia się sukcesami Kardiologii Polskiej. Kardiologia Polska to oficjalne czasopismo naukowe Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, które jest wydawane od ponad 60 lat. W zeszłym roku czasopismo uzyskało wartość współczynnika oddziaływania (Impact Factor) 3,108. W tegorocznym programie konferencji przewidziano dodatkową sesję poświęconą Kardiologii Polskiej.

- Dotychczas konwencja konferencji obejmowała jedną sesji Kardiologii Polski, w tym roku zadecydowaliśmy o dodatkowej sesji poświęconej najważniejszym stanowiskom polskich ekspertów opublikowanych w Kardiologii Polskiej - poinformowała prof. dr hab. n. med. Anetta Undas, redaktor naczelna „Kardiologia Polska”.


Nowością również będzie sesja studenckich kół naukowych i kardiologii dotycząca wytycznych w przypadkach klinicznych: niewydolności serca, wad zastawkowych, prewencji i elektroterapii. Organizatorami są „SKN Cardios” przy Klinice Kardiologii Uniwersytetu Opolskiego i SKN przy I Katedrze i Klinice Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.


- Polskie Towarzystwo Kardiologiczne pomimo różnych kryzysów - pandemii koronawirusa, narastającym długu zdrowotnym czy konflikcie wojennym w Ukrainie nie ustaje w wysiłkach na rzecz edukacji i popularyzowania wiedzy w dziedzinie kardiologii wśród kadry medycznej. Propozycje tegorocznej konferencji wychodzą naprzeciw oczekiwaniom środowiska i rok rocznie dostarczają uczestnikom specjalistycznej wiedzy -
dodaje prof. dr hab. n. med. Przemysław Mitkowski, prezes Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.


Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych kardiologią - kardiologów i kardiochirurgów, internistów, lekarzy rodzinnych, rezydentów medycyny, oraz studentów medycyny – dla tych ostatnich udział w konferencji jest bezpłatny.


Zachęcamy do rejestracji:

https://wiosennakp.ptkardio.pl


Medicalpress jest patronem medialnym wydarzenia.