Redakcja
Redakcja MedicalPress
Wszystkie artykuły autora
Sąd ostro o antyszczepionkowcach: działanie szkodliwe społecznie i antyzdrowotne
Łódzki sąd lekarski zawiesił lekarza, który kwestionował konieczność szczepień - donosi PAP/ Rynek Zdrowia. Wyrok jest nieprawomocny. Obrona będzie się od niego odwoływać.
Najaktywniejsi posłowie mijającej kadencji
Sejm opublikował najbardziej aktywnych posłów mijającej kadencji. Tylko jeden z nich uczestniczył w pracach Sejmowej Komisji Zdrowia. Czy w nowej kadencji posłowie będą bardziej działac na rzecz poprawy bezpieczeństwa zdrowotnego Polaków, czy też skończy się na obietnicach przedwyborczych?
Smog. Najgorzej w małych miastach
Za Portalem Samorządowym publikujemy wyniki raportu Polskiego Alarmu Smogowego. Wynika z niego, że w Polsce najbardziej zanieczyszczone są miasta małe i średniej wielkości.
Światowy Dzień Udaru
Tylko szybka reakcja może uratować komuś życie. Na świecie co 6 sekund umiera osoba z powodu udaru mózgu. Jedna na 6 osób dozna udaru mózgu w swoim życiu.
W Polsce 80 000 osób każdego roku cierpi z jego powodu. 29 października obchodzony jest Światowy Dzień Udaru Mózgu – to właściwy moment, aby mówić zarówno o objawach choroby, jak i metodach jej zapobiegania i leczenia.
W Polsce 80 000 osób każdego roku cierpi z jego powodu. 29 października obchodzony jest Światowy Dzień Udaru Mózgu – to właściwy moment, aby mówić zarówno o objawach choroby, jak i metodach jej zapobiegania i leczenia.
Nowy plan posiedzenia Rady Przerzystości
Szpiczak, cukrzyca, szczepienia ochronne. Wiemy już, o czym będzie dyskutować Rada Przerzystości AOTMiT 4 listopada.
„Refundacyjna gafa” w cukrzycy?
Nowe leki przeciwcukrzycowe refundowane będą jedynie dla bardzo wąskiej grupy pacjentów. Lekarze zarzucają odpowiedzialnym za nowe wskazania refundacyjne brak logiki. Czy słusznie? – pyta dr n. med. Marek Derkacz, MBA na łamach Medexpress. Publikujemy cały artykuł i prosimy Prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków o komentarz.
Polacy nie wiedzą o istnieniu fizjoterapii - wynika z badania Kantar dla KIF
Połowa Polaków (50,1 proc.) nigdy nie korzystała z usług fizjoterapeutów, a blisko 5 proc. (4,8 proc.) społeczeństwa nic nie wie o fizjoterapii – wynika z badania Kantar dla Krajowej Izby Fizjoterapeutów.
Zmiana czasu na zimowy: uważajmy na sezonową depresję!
Czy istnieje coś takiego jak depresja jesienna? Zgodnie z międzynarodową klasyfikacją chorób – nie. Ale są osoby, które, najczęściej z końcem lata i wakacji, przy gorszej pogodzie i krótszych dniach, doznają zaburzeń depresyjnych. Jeśli to nawracający problem, warto się skonsultować ze specjalistą - namawia Serwis Zdrowie (zdrowie.pap.pl).
Dlaczego biedni są grubi?
Biedni narażeni są na otyłość o połowę częściej niż bogaci. Korelacja między niskim dochodem a nadwagą szczególnie dotyka kobiet. Mechanizmy socjoekonomiczne są równie istotnym czynnikiem otyłości co metabolizm – pisze publicysta ekonomiczny Piotr Wójcik na łamach Krytyki Politycznej. Publikujemy fragmenty artykułu.
Każdy ma prawo do dobrego umierania
Przed nami listopadowe święta – Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Dni, w których wspominamy naszych bliskich zmarłych. Dla części z nas, pozostających w żałobie, to trudny czas. Szczególnie kiedy mamy świadomość, że nie potrafiliśmy wystarczająco dobrze zaopiekować się naszym bliskim w jego ostatnim etapie życia, nie zdążyliśmy się pożegnać, porozmawiać o najważniejszych sprawach, wybaczyć sobie wzajemnie - pisze NGO.pl. Poniżej publikujemy felieton w całości.
Czas znieść bariery w dostępie do żywienia dojelitowego w warunkach domowych
Ponad 11 mln zł w skali roku – taką kwotę według analizy kliniczno-ekonomicznej, przygotowanej przez Instytut Arcana, może zaoszczędzić Narodowy Fundusz Zdrowia w przypadku zniesienia limitów w dostępie do świadczenia żywienia dojelitowego w warunkach domowych.
Hohlmeier: klimat priorytetem budżetu UE na rok 2020
Budżet UE na 2020 r. powinien zawierać większe dofinansowanie dla działań klimatycznych i inwestycji w zrównoważone technologie, mówi sprawozdawczyni PE ds. budżetu Monika Hohlmeier. Parlament przegłosował swoje stanowisko w sprawie przyszłorocznego budżetu podczas sesji plenarnej w Strasburgu 23 października. Teraz rozpocznie rozmowy z Radą, z nadzieją na osiągnięcie porozumienia w sprawie przyszłorocznego budżetu do końca listopada.