Zdrowie - Wspólna Sprawa

Zdrowie - Wspólna Sprawa to cykl debat eksperckich organizowanych przez redakcję MedicalPress wraz z kluczowymi ekspertami klinicznymi, ochrony zdrowia, ekonomii, decydentami oraz przedstawicielami środowiska pacjentów.

Celem debat jest wspólne poszukanie konkretnych rozwiazań poprawy sytuacji w danym obszarze zdrowotnym oraz stworzenie listy postulatów i rekomendacji, które będą przekazywane najważniejszym instytucjom i decydentom w kraju.




Zdrowie - Wspólna Sprawa

Prof. Piotr Rutkowski o dostępie do leczenie czerniaka w Polsce

Prof. dr n. med. Piotr Rutkowski, Kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków, Narodowego Instytutu Onkologii prezentuje aktualnie dostępne metody leczenia czerniaka w Polsce oraz mówi o potrzebie poszerzenia i aktualizacji programów lekowych oraz zmian w RDTL.
2020-08-06 13:43

Prof. Adam Maciejczyk: Lekarz powinien mieć bardziej elastyczną możliwość doboru leków w programach lekowych

Prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii, podczas debaty redakcji MedicalPress przekonywał, że lekarz powinien mieć bardziej elastyczną możliwość doboru leków dla pacjenta. Programy lekowe powinny też być aktualizowane zgodnie z aktualną wiedzą medyczną.
2020-08-05 13:40

Rak jajnika - jak wygląda dostępność do leczenia w Polsce

Prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologi mówi o potrzebie poprawy dostępności do leczenia i badań molekularnych dla chorych na raka jajnika w Polsce.
2020-08-01 11:58

Aktualne trendy w leczeniu raka piersi

Prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Dyrektor Dolnośląskiego Centrum Onkologii, przedstawia aktualne trendy w leczeniu raka piersi, bazujące na doniesieniach naukowych po kongresie ASCO 2020.
2020-07-29 12:10

Przełom w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca

Prof. dr hab. n. med. Rodryg Ramlau, Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu prezentuje najnowsze doniesienia dotyczące przełomowych terapii w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca (NDRP) już na wstępnym etapie leczenia choroby dzięki zastosowaniu immunoterapii w połączeniu z chemioterapią.
2020-07-29 11:46

Koronawirus a leczenie chorych na raka płuca

Prof. dr hab. n. med. Rodryg Ramlau, Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu mówi o sytuacji w zakresie leczenia pacjentów z rakiem płuca w Polsce w dobie koronawirusa.
 
2020-07-29 11:36

dr Iwona Skoneczna - wielu chorych na zaawansowanego raka prostaty w Polsce nie otrzyma optymalnego leczenia

Dr n. med. Iwona Skoneczna, onkolog ze Szpitala Grochowskiego im. dr n. med. Rafała Masztaka oraz Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie Państwowy Instytut Badawczy przedstawia sytuację w zakresie dostępu do standardów terapeutycznych u chorych na raka prostaty. Obejrzyj wywiad, aby dowiedzieć się jak wygląda dostęp do leczenia nowotworu prostaty w Polsce i jakie potrzeby w zakresie terapii nadal pozostają niezaspokojone.
2020-07-16 13:09

Kluczem do dostępu do innowacyjnych terapii jest właściwa, wczesna diagnostyka i aktualizacja standardów terapeutycznych - relacja z debaty

Grono wybitnych ekspertów i przedstawicieli pacjentów w trakcie debaty „Podsumowanie doniesień po ASCO 2020 z perspektywy pacjentów i klinicystów” nie tylko zaprezentowało kluczowe badania z Kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – ASCO 2020, ale także oceniło czy polski system ochrony zdrowia nadąża za standardami leczenia nowotworów oraz jakich zmian wymaga organizacja opieki onkologicznej w naszym kraju.

2020-07-08 17:34

Podsumowanie doniesień po ASCO 2020 z perspektywy pacjentów i klinicystów - zaproszenie na debatę online 8.07.20

W imieniu redakcji MedicalPress oraz Partnerów zapraszamy do oglądania pierwszej debaty z cyklu "Zdrowie - Wspólna Sprawa" poświęconej najwazniejszym doniesieniom z tegorocznego kongresu Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej – ASCO 2020. Celem dyskusji jest także, omówienie standardów leczenia onkologicznego w wybranych jednostkach chorobowych oraz rekomendacji dla polskiego systemu opieki zdrowotnej w zakresie dostępu do przełomowych, innowacyjnych terapii nowotworów.
2020-07-03 13:59