Wydarzenia z dnia

30 września 2022

1 wyników

Algorytmy Postępowania w Nowotworach Układu Krwiotwórczego i Nie Tylko

„Algorytmy Postępowania w Nowotworach Układu Krwiotwórczego i Nie Tylko" | 30 września - 1 października 2022 roku, Katowice

Na przełomie września i października w Katowicach odbędzie się Konferencja „Algorytmy Postępowania w Nowotworach Układu Krwiotwórczego i Nie Tylko". Zapraszamy do rejestracji na to wydarzenie. Podczas konferencji zostaną między innymi omówione kwestie zespołów mielodysplastycznych i ostrej białaczki szpikowej, nowotworów mieloproliferacyjnych, a także nowotworów limfoidalnych. Odrębna sesja wykładowa zostanie poświęcona powikłaniom po allogenicznej transplantacji komórek macierzystych.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy

Ostatnie kilka lat to ogromny przełom w diagnostyce i leczeniu schorzeń układu krwiotwórczego. Nasi pacjenci mają coraz szerszy dostęp do nowoczesnych technologii. Aktualnie dysponujemy wieloma lekami ukierunkowanymi na określone zaburzenia molekularne czy ścieżki sygnałowe. Jesteśmy świadkami szybkiego rozwoju immunoterapii. Jednak przed nami pozostaje wiele wyzwań. Codziennie ukazuje się wiele doniesień i publikacji prezentujących nowe osiągnięcia naukowe. W tym gąszczu informacji konieczne jest przejrzyste i uproszczone sformułowanie sposobów postępowania w określonych jednostkach chorobowych. I temu właśnie służy Konferencja, która odbędzie się w dniach 30.09-01.10.2022 w Katowicach. Miejscem spotkania naukowego będzie Hotel Vienna House Easy zlokalizowany w samym centrum Katowic, blisko dworca kolejowego oraz głównych atrakcji miasta. Do wygłoszenia wykładów zostali zaproszeni uznani eksperci w dziedzinie hematologii i transplantologii szpiku, autorzy wielu publikacji, którzy niejednokrotnie uczestniczyli w formułowaniu zaleceń postępowania w chorobach układu krwiotwórczego. W planie konferencji będzie także miejsce na wykłady prezentujące najnowsze osiągnięcia terapeutyczne w wybranych jednostkach chorobowych. Mam nadzieję, że znajdzie się również czas na wymianę doświadczeń oraz nawiązanie nowych i utrwalenie już istniejących kontaktów.

Zapraszam do Katowic.

prof. dr hab. n. med. Grzegorz Helbig

 
2022-09-30 09:00:00