Wydarzenia z dnia

29 września 2022

1 wyników

ILE WAŻY SZCZĘŚCIE – o leczeniu otyłości z psychologiem

Sekcja Otyłość – TO SIĘ LECZY Fundacji zaprasza na webinar pt. “ILE WAŻY SZCZĘŚCIE – o leczeniu otyłości z psychologiem”, który odbędzie się 29 września 2022 r. o godz. 19:00.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2NmTda4uI

Gościem specjalnym będzie Agnieszka Węgiel – psycholożka specjalizująca się w psychologii odchudzania.
Współpracuje obecnie ze Szpitalem Uniwersyteckim oraz Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, gdzie leczeni są pacjenci z powodu otyłości. Jako pierwszy specjalista z Polski ukończyła program specjalizacyjny z zakresu nauk bariatrycznych i uzyskała Certyfikat Amerykańskiego Towarzystwa Doradców/ Ekspertów Bariatrycznych (American Association of Bariatric Counselors).

Agnieszka Węgiel tak pisze o sobie:
Pasjonuje mnie wszystko to, co dzieje się na linii – mózg – umysł – żołądek – jelita, a przede wszystkim to, co powoduje, że odchudzanie coraz częściej jest mało skuteczne. A każda kolejna dieta prowadzi do nadwagi i w konsekwencji do otyłości. Psychologia odchudzania to termin wymyślony przeze mnie, zgłębiam tajniki procesów umysłowych, które odpowiadają za efektywność odchudzania lub za ich porażkę. Pracuję na procesach związanych z motywacją, nawykami, przekonaniami, regulacją emocji, wpływem stresu, obrazem ciała, zaburzeniami odżywiania.
Układam relacje z jedzeniem. Nieprawidłowe relacje z jedzeniem są przeszkodą na drodze do szczupłej sylwetki, a żeby je przywrócić do stanu, który będzie Ci sprzyjał potrzebujesz dowiedzieć się do czego wykorzystujesz jedzenie. Nie układam diet – układam relacje z jedzeniem i ze sobą.

Chcesz dowiedzieć się:
· dlaczego każda Twoja dieta kończyła się jo-jo,
· dlaczego tracisz motywację i zapał i w końcu ulegasz zachciankom,
· dlaczego tak trudno jest schudnąć, a pozostanie szczupłą wydaje się niemożliwe,
Zastanawiasz się:
· czy da się być szczupłym i jeść ulubione potrawy,
· czy da się być szczupłym bez katowania się na siłowni,
· czy jest dla Ciebie szansa, skoro uwielbiasz jeść i nienawidzisz ćwiczyć, a do tego kochasz słodycze.
Weź sprawy w swoje ręce, pozwól sobie pomóc i przywróć równowagę w życiu i na talerzu.
Otyłość – TO SIĘ LECZY!

Podczas webinaru Agnieszka Węgiel będzie odpowiadała na Wasze pytania, dlatego zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniu na żywo!

Prowadzący:
>> Marek Kustosz prezes Fundacji To Się Leczy, prezes Instytutu Człowieka Świadomego, inicjator kampanii W Nowym Kształcie
>> Dorota Zygmunt Koordynator Grupy Wsparcia Otyłość To Się Leczy, Ambasadorka Kampanii #wnowymkształcie, pacjentka bariatryczna
2022-09-29 19:00:00