Wydarzenia z

września 2022

18 wyników

Algorytmy Postępowania w Nowotworach Układu Krwiotwórczego i Nie Tylko

„Algorytmy Postępowania w Nowotworach Układu Krwiotwórczego i Nie Tylko" | 30 września - 1 października 2022 roku, Katowice

Na przełomie września i października w Katowicach odbędzie się Konferencja „Algorytmy Postępowania w Nowotworach Układu Krwiotwórczego i Nie Tylko". Zapraszamy do rejestracji na to wydarzenie. Podczas konferencji zostaną między innymi omówione kwestie zespołów mielodysplastycznych i ostrej białaczki szpikowej, nowotworów mieloproliferacyjnych, a także nowotworów limfoidalnych. Odrębna sesja wykładowa zostanie poświęcona powikłaniom po allogenicznej transplantacji komórek macierzystych.

Szanowni Państwo, Koleżanki i Koledzy

Ostatnie kilka lat to ogromny przełom w diagnostyce i leczeniu schorzeń układu krwiotwórczego. Nasi pacjenci mają coraz szerszy dostęp do nowoczesnych technologii. Aktualnie dysponujemy wieloma lekami ukierunkowanymi na określone zaburzenia molekularne czy ścieżki sygnałowe. Jesteśmy świadkami szybkiego rozwoju immunoterapii. Jednak przed nami pozostaje wiele wyzwań. Codziennie ukazuje się wiele doniesień i publikacji prezentujących nowe osiągnięcia naukowe. W tym gąszczu informacji konieczne jest przejrzyste i uproszczone sformułowanie sposobów postępowania w określonych jednostkach chorobowych. I temu właśnie służy Konferencja, która odbędzie się w dniach 30.09-01.10.2022 w Katowicach. Miejscem spotkania naukowego będzie Hotel Vienna House Easy zlokalizowany w samym centrum Katowic, blisko dworca kolejowego oraz głównych atrakcji miasta. Do wygłoszenia wykładów zostali zaproszeni uznani eksperci w dziedzinie hematologii i transplantologii szpiku, autorzy wielu publikacji, którzy niejednokrotnie uczestniczyli w formułowaniu zaleceń postępowania w chorobach układu krwiotwórczego. W planie konferencji będzie także miejsce na wykłady prezentujące najnowsze osiągnięcia terapeutyczne w wybranych jednostkach chorobowych. Mam nadzieję, że znajdzie się również czas na wymianę doświadczeń oraz nawiązanie nowych i utrwalenie już istniejących kontaktów.

Zapraszam do Katowic.

prof. dr hab. n. med. Grzegorz Helbig

 
2022-09-30 09:00:00

ILE WAŻY SZCZĘŚCIE – o leczeniu otyłości z psychologiem

Sekcja Otyłość – TO SIĘ LECZY Fundacji zaprasza na webinar pt. “ILE WAŻY SZCZĘŚCIE – o leczeniu otyłości z psychologiem”, który odbędzie się 29 września 2022 r. o godz. 19:00.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2NmTda4uI

Gościem specjalnym będzie Agnieszka Węgiel – psycholożka specjalizująca się w psychologii odchudzania.
Współpracuje obecnie ze Szpitalem Uniwersyteckim oraz Szpitalem Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, gdzie leczeni są pacjenci z powodu otyłości. Jako pierwszy specjalista z Polski ukończyła program specjalizacyjny z zakresu nauk bariatrycznych i uzyskała Certyfikat Amerykańskiego Towarzystwa Doradców/ Ekspertów Bariatrycznych (American Association of Bariatric Counselors).

Agnieszka Węgiel tak pisze o sobie:
Pasjonuje mnie wszystko to, co dzieje się na linii – mózg – umysł – żołądek – jelita, a przede wszystkim to, co powoduje, że odchudzanie coraz częściej jest mało skuteczne. A każda kolejna dieta prowadzi do nadwagi i w konsekwencji do otyłości. Psychologia odchudzania to termin wymyślony przeze mnie, zgłębiam tajniki procesów umysłowych, które odpowiadają za efektywność odchudzania lub za ich porażkę. Pracuję na procesach związanych z motywacją, nawykami, przekonaniami, regulacją emocji, wpływem stresu, obrazem ciała, zaburzeniami odżywiania.
Układam relacje z jedzeniem. Nieprawidłowe relacje z jedzeniem są przeszkodą na drodze do szczupłej sylwetki, a żeby je przywrócić do stanu, który będzie Ci sprzyjał potrzebujesz dowiedzieć się do czego wykorzystujesz jedzenie. Nie układam diet – układam relacje z jedzeniem i ze sobą.

Chcesz dowiedzieć się:
· dlaczego każda Twoja dieta kończyła się jo-jo,
· dlaczego tracisz motywację i zapał i w końcu ulegasz zachciankom,
· dlaczego tak trudno jest schudnąć, a pozostanie szczupłą wydaje się niemożliwe,
Zastanawiasz się:
· czy da się być szczupłym i jeść ulubione potrawy,
· czy da się być szczupłym bez katowania się na siłowni,
· czy jest dla Ciebie szansa, skoro uwielbiasz jeść i nienawidzisz ćwiczyć, a do tego kochasz słodycze.
Weź sprawy w swoje ręce, pozwól sobie pomóc i przywróć równowagę w życiu i na talerzu.
Otyłość – TO SIĘ LECZY!

Podczas webinaru Agnieszka Węgiel będzie odpowiadała na Wasze pytania, dlatego zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniu na żywo!

Prowadzący:
>> Marek Kustosz prezes Fundacji To Się Leczy, prezes Instytutu Człowieka Świadomego, inicjator kampanii W Nowym Kształcie
>> Dorota Zygmunt Koordynator Grupy Wsparcia Otyłość To Się Leczy, Ambasadorka Kampanii #wnowymkształcie, pacjentka bariatryczna
2022-09-29 19:00:00

21st ENS@T AND 1st COST-HARMONIS@TION MEETING 28-30 września 2022

ENS@T – wyjątkowa platforma spotkań dla naukowców

W dniach 28-30 września br. w Warszawie odbędzie się European Adrenal Meeting – Joint Annual 1st Harmonisation and 21st ENS@T Meeting. W wydarzeniu weźmie udział ponad 200 naukowców. Będzie to niezwykła okazja do integracji polskiego i europejskiego środowiska naukowego, nawiązania nowych kontaktów oraz pogłębienia międzynarodowej współpracy badawczej.

2022-09-28 09:00:00

Blokujemy Raka - event w Radomiu

Zapraszamy na spotkanie dla pacjentów i rodzin pod hasłem „Blokujemy raka”. Spotkanie poświęcone będzie propagowaniu profilaktyki onkologicznej, wezmą w nim udział lekarze i specjaliści z Radomskiego Centrum Onkologii (wśród nich dr hab. n. med. Zoran Stojcev) i przychodni Radomskiego Centrum Rodziny. W programie: wykłady i rozmowy ze ekspertami (np. dietetykiem), instruktaż samobadania piersi. Uczestnicy będą mogli otrzymać kupony zniżkowe na wybrane badania laboratoryjne w punktach pobrań Radomskiego Centrum Onkologii i Radomskiego Centrum Rodziny. Zapraszamy w sobotę 24 września od godziny 10 do Centrum Aktywności Seniorów przy ul. Traugutta 31/33.

2022-09-24 10:00:00

IV Forum Serce Pacjenta

W imieniu Komitetu Organizacyjnego IV Forum Serce Pacjenta mam zaszczyt serdecznie zaprosić Państwa do udziału w tym jedynym w Polsce wydarzeniu edukacyjnym poświęconym w całości pacjentom ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, którego inicjatorem jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne.

W tym roku, po dwóch latach pandemii COVID-19, nasze doroczne spotkanie ponownie zostanie zorganizowane w formule stacjonarnej. Z liderami czołowych organizacji pacjentów w Polsce, niezrzeszonymi pacjentami kardiologicznymi, ich bliskimi, osobami zdrowymi zainteresowanymi ochroną i poprawą zdrowia swojego układu sercowo-naczyniowego oraz dziennikarzami spotkamy się już 24 września 2022 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. IV Forum Serce Pacjenta jak co roku będzie stanowiło integralną część dorocznego Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego. W wydarzeniu tradycyjnie wezmą udział najwybitniejsi specjaliści z dziedziny kardiologii z Polski i zza granicy.

https://sercepacjenta.pl/ 
2022-09-24 09:00:00

XXVI Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego

Zapraszamy do udziału w XXVI Międzynarodowym Kongresie Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego, który odbędzie się w dniach 22-24 września 2022.

Program: https://kongres2022.ptkardio.pl/program

Rejestracja: https://kongres2022.ptkardio.pl/logowanie?login_back=/rejestracja 
2022-09-22 09:00:00

3. Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej

3. Kongres Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej
Konferencja stacjonarna + online
LUBLIN, LUBELSKIE CENTRUM KONFERENCYJNE
22-24 WRZEŚNIA 2022

Szanowni Państwo,

Drodzy Koleżanki i Koledzy,

Szybkimi krokami zbliża się termin już III Międzynarodowego Kongresu Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej. W dniach 22-24 września 2022 roku Lublin po raz kolejny będzie gościł światowej sławy ekspertów w zakresie technologicznie zaawansowanych operacji minimalnie inwazyjnych. Staje się już regułą, że co dwa lata spotykamy się w pięknym mieście na styku tradycji wielu kultur w symbolicznym miejscu, jakim jest nowoczesne Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego i Naukowego III Międzynarodowego Kongresu Chirurgii Minimalnie Inwazyjnej mamy zaszczyt zaprosić Państwa do aktywnego udziału w tym tak ważnym dla naszego środowiska wydarzeniu. Tradycyjnie w programie naukowym Kongresu zaplanowane są sesje obejmujące wybrane dziedziny chirurgii minimalnie inwazyjnej, przede wszystkim w zakresie chorób układu pokarmowego, rozwoju nowych metod symulacyjnych kształcenia podyplomowego rezydentów, wdrażania nowych technik zabiegowych i technologii medycznych w chirurgii ogólnej i praktycznie we wszystkich dyscyplinach zabiegowych, perspektyw chirurgii robotowej, interdyscyplinarnej współpracy międzynarodowej. W Kongresie weźmie udział grono znakomitych chirurgów reprezentujących uznane ośrodki chirurgii minimalnie inwazyjnej z Polski i całego świata.  

Link: https://kongreschmi.pl/ 

2022-09-22 09:00:00

Ogólnopolska konferencja dla pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane 10-11 września

Już w najbliższy weekend w Gdańsku odbędzie się ogólnopolska konferencja dla pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane „SM – i co z tego…?”. Konferencję organizuje Fundacja StwardnienieRozsiane.Info z Gdyni. Nie jest to zwyczajna konferencja na temat SM: tworzą ją bowiem pacjenci dla pacjentów.

Więcej na: https://app.evenea.pl/event/stwardnienierozsiane
2022-09-19 11:00:00

52 Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Urologicznego

W dniach 19 - 21 wrzesnia 2022 r. w Warszawie odbędzie się 53 Kongres Naukowy PTU.

Rejesteacja i szczegóły:
https://kongres2022.pturol.org.pl/
2022-09-19 09:00:00

VI Ogólnopolska Konferencja Pielęgniarstwa Operacyjnego w Onkologii

2022-09-15 09:00:00

WYSOKI CHOLESTEROL – PYTANIA I ODPOWIEDZI - webinar

Sekcja Hipercholesterolemii Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na kolejny webinar z udziałem prof. Macieja Banacha, wybitnego kardiologia, lipidologa, prezesa Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, pt.
WYSOKI CHOLESTEROL – PYTANIA I ODPOWIEDZI
14 września 2022 r. godz. 18:00

W trakcie spotkania Profesor Banach będzie odpowiadał na najczęściej zadawane przez pacjentów pytania dotyczące:
> interpretacji wyników badań (lipidogramu),
> rozpoznaniu hipercholesterolemii i hipercholesterolemii rodzinnej,
> aktualnych zaleceń w leczeniu hipercholesterolemii i miażdżycy, także wśród osób z wysokim ryzykiem sercowo-naczyniowym (np. po przebytym zawale serca),
> stosowania statyn i nowoczesnych leków,
> monitorowania poziomu cholesterolu
> roli leczenia wspomagającego, w tym diety, aktywności fizycznej,
> roli suplementacji,
i inne

Zapraszamy do czynnego udziału, zadawania pytań i komentowania.
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3vQNhY9HM
2022-09-14 18:00:00

LECZENIE BÓLU W CHOROBIE NOWOTWOROWEJ - webinar

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na kolejny webinar dla pacjentów onkologicznych i ich bliskich pt. LECZENIE BÓLU W CHOROBIE NOWOTWOROWEJ, który odbędzie się 13 września 2022 r. o godz. 20:00.

Gościem specjalnym będzie:
prof. dr hab. n med. Aleksandra Ciałkowska-Rysz – kierownik Zakładu Medycyny Paliatywnej Katedry Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, kierownik Oddziału Medycyny Paliatywnej Uniwersyteckiego Szpitala im. WAM – Centralny Szpital Weteranów w Łodzi. Pełni funkcję Prezesa Polskiego Towarzystwa Medycyny Paliatywnej oraz redaktora naczelnego Czasopisma Medycyna Paliatywna.

Transmisja na żywo na profilu facebook – RAK PŁUCA – WIEDZA I WSPARCIE
Zapraszamy do oglądania, komentowania i zadawania pytań.
Wierzymy, że ten webinar spotka się z Państwa zainteresowaniem.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/23pAuPOze
2022-09-13 20:00:00