Wydarzenia z
czerwca 2022
14 wynikówPOMOC PSYCHOLOGICZNA ONLINE – kiedy warto z niej skorzystać (webinar)
Fundacja TO SIĘ LECZY zaprasza na webinar dla pacjentów “POMOC PSYCHOLOGICZNA ONLINE – kiedy warto z niej skorzystać”, który odbędzie się 23 czerwca 2022 r. o godz. 18:00.
Gościem specjalnym będzie:
JUSTYNA JANUSZ
Psycholog, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracuje z osobami dorosłymi, zajmując się poradnictwem i pomocą psychologiczną. Stażystka 5. Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką w Krakowie na Oddziale Psychiatrii, Szkoły Psychoterapeutów Instytutu Gestalt, pracowała w Punkcie Interwencji Kryzysowej w Wieliczce. Absolwentka kursu Racjonalnej Terapii Zachowania. Psycholog Med24. Interesuje się literaturą i sztuką, lubi podróżować i poznawać inne kultury.
Zapraszamy do aktywnego udziału, zadawania pytań i komentowania.
Webinar realizowany jest w ramach cyklu edukacyjnego “Telemedycyna – kiedy może nam się przydać” przez Fundację TO SIĘ LECZY w partnerstwie Med24.
Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2nddaBSQ0
Konferencja prasowa Cities Changing Diabetes - Partnerstwo Przeciw Epidemii Otyłości i Cukrzycy
22.06.2022 godz. 10:00
PAP ul. Bracka 6/8, Warszawa
Konferencja prasowa OTWÓRZ OCZY NA MIASTEMIĘ
Konferencja na temat miastenii gravis – 20 czerwca, poniedziałek, 11.00, Villa Foksal.
Miastenia jest ciężką, rzadką chorobą autoimmunologiczną, polega na zaburzeniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.
Chorzy mają objawy męczliwości mięśni, opadają im powieki bo nie są w stanie ich unieść.., nie mogą się normalnie uśmiechać, bo opadają im kąciki ust- jest to tzw. uśmiech Giocondy- z obrazu Mona Lisy.
Wielu chorych ma ogromne trudności z chodzeniem, wykonywaniem czynności rękami bo ich kończyny są tak bardzo osłabione, że pacjenci się przewracają się. Do tego może dochodzą trudności w mówieniu, przełykaniu pokarmu, gryzieniu, podwójne widzenie - te objawy są inne u każdego pacjenta i występują w różnym nasileniu.
Konferencja - Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie
Aneta Grzegorzewska – Dyrektor ds. Korporacyjnych i Relacji Zewnętrznych Gedeon Richter
Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie - inauguracja kampanii
Spotkanie inaugurujące 4. edycję ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej „W kobiecym interesie”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Nie wykluczamy, badamy w kobiecym interesie” i adresowana jest do kobiet z niepełnosprawnościami.
77 kobiet z niepełnosprawnością nie chodzi do ginekologa regularnie, a 22 % nigdy nie odbyło takiej wizyty. Szacuje się, że w Polsce jest tylko 158 gabinetów ginekologicznych dostosowanych do potrzeb takich pacjentek2. Szacuje się, że w Polsce jest 158 gabinetów* ginekologicznych przystosowanych do obsługi pacjentek z niepełnosprawnościami, co oznacza, że na jeden gabinet przypada ponad 10 tys. pacjentek!**
20 czerwca, wraz ze startem kampanii przedstawimy wyniki pierwszego w Polsce badania nt. wizyt ginekologicznych, w którym o zdanie zapytaliśmy kobiety z różnymi niepełnosprawnościami (niepełnosprawnością ruchową, słuchu i wzorku). Badanie pokaże czy kobiety z niepełnosprawnością chodzą regularnie do ginekologa, czy zdarza im się odwołać wizytę i z jakiego powodu, a także co jest dla nich ważniejsze: infrastruktura i wyposażenie gabinetu czy profesjonalizm i empatia pracowników medycznych.
W ramach spotkania zaprezentujemy pierwszy w Polsce gabinet ginekologiczny dostosowany do potrzeb kobiet z różnymi niepełnosprawnościami (m.in. ruchowymi, wzroku czy słuchu), który ruszy w Polskę w ramach bezpłatnej akcji badań w lipcu br.
MIESCE SPOTKANIA: parking przed CSW, Jazdów 2a, Warszawa
DATA: 20 czerwca (poniedziałek), godz. 10:00-14:00
W wydarzeniu wezmą udział:
Dr Joanna Bonarek-Sztaba – ginekolożka,
Izabela Sopalska- Rybak – Prezes Fundacji Kulawa Warszawa
Żaneta Krysiak – Kierownicza Projektu Sekson
Aneta Grzegorzewska – Dyrektor ds. Korporacyjnych i Relacji Zewnętrznych Gedeon Richter
Rola i metody radioterapii w raku płuca - radioterapia leczy raka
Prof. dr hab. n. med. Jacek Fijuth, specjalista onkolog-radioterapeuta. Kierownik Zakładu Teleradioterapii W.W.C.O.iT im. M. Kopernika w Łodzi; Kierownik Zakładu Radioterapii Katedry Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi; Przewodniczący ZG Polskiego Towarzystwa Radioterapii Onkologicznej.
Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Doświadczenie kliniczne w zakresie radioterapii i leczenia skojarzonego leczenia nowotworów rozwinął w referencyjnych ośrodkach francuskich (Paryż, Montpellier, Avignon). Współautor ogólnopolskich rekomendacji dotyczących leczenia skojarzonego w zakresie nowotworów ośrodkowego układu nerwowego, układu moczowego i pokarmowego. Nauczyciel akademicki, promotor ponad dwudziestu przewodów doktorskich, recenzent kilkudziesięciu przewodów habilitacyjnych i profesorskich. Współautor ponad 150 publikacji naukowych. Członek Komitetu Fizyki Medycznej, Radiobiologii i Diagnostyki Obrazowej PAN.
Praktyczne zastosowanie wytycznych PTK - warsztat dla lekarzy
Mamy przyjemność przedstawić Państwu naszych ekspertów wraz z tematyką drugiego spotkania cyklu webinarów regionalnych pt. „Praktyczne zastosowanie Wytycznych PTL”, podczas którego zaprezentowane zostaną przypadki kliniczne z codziennej praktyki lekarskiej w Szczecinie.
14 czerwca o godzinie 18:30 omówimy przypadki pacjentów z bardzo wysokim ryzykiem sercowo-naczyniowym, u których wdrożono terapię wysokimi dawkami statyn. W szczególności skupimy się na omówieniu wytycznych, skuteczności czy bezpieczeństwa prowadzonej terapii.
W ostatniej części spotkania nasi eksperci odpowiedzą na Państwa pytania oraz podejmą dyskusję na temat omawianych przypadków oraz postępowania.
Aby uczestniczyć w webinarze należy zalogować się w portalu ptlipid.pl a następnie przejść na stronę: https://ptlipid.pl/praktyczne-zastosowanie-wytycznych-ptl/live/
Webinar przeznaczony jest wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept.
Serdecznie zapraszamy!
Polskie Towarzystwo Lipidologiczne
Konferencja "Sytuacja pacjentów z rakiem pęcherza moczowego - aktualne wyzwania"
13 czerwca 2022, Centrum Prasowe PAP
Podczas konferencji zostaną zaprezentowane wnioski z raportu dotyczącego sytuacji polskich pacjentów z rakiem pęcherza, opracowanego przez Fundację Wygrajmy Zdrowie, pod honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Onkologicznego. Następnie odbędzie się debata, podczas której czołowi eksperci kliniczni i systemowi wspólnie z decydentami zastanowią się, jak zmniejszyć zachorowalność na raka pęcherza w Polsce, zoptymalizować efektywność diagnozowania i leczenia tego nowotworu oraz usprawnić opiekę nad pacjentami.
Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału poprzez formularz
rejestracyjny: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_fyeGyg48RrKen82KG0W29A
ZADAWANIE PYTAŃ PODCZAS KONFERENCJI TYLKO ZA POMOCĄ PLATFORMY ZOOM (SESJA Q&A).
Transmisja na żywo na stronach: https://pap-mediaroom.pl/ oraz https://debata.infostrefa.tv/
I Kongres Humanizacji Medycyny 9-10 czerwca 2022 r.
Rejestracja: https://www.kongreshumanizacjamedycyny.pl/rejestracja
Konferencja „Paradygmat leczenia wielospecjalistycznego nowotworów przerzutowych kręgosłupa”
https://pib-nio.pl/conferences/pl/nowotwory-przerzutowe-kregoslupa/o-konferencji
https://pib-nio.pl/conferences/nowotwory-przerzutowe-kregoslupa/formy-uczestnictwa
Praktyczne zastosowanie wytycznych PTL - webinar dla lekarzy 7.06.2022
To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego nasi Certyfikowani Lipidolodzy z danego regionu opowiedzą Państwu o przypadkach klinicznych z własnej praktyki lekarskiej.
Udział w spotkaniu może wziąć każdy lekarz, niezależnie od regionu, w którym wykonuje praktykę lekarską!
Informujemy także, że wszystkie osoby posiadające konto w serwisie ptlipid.pl nie muszą rejestrować się ponownie. Webinar przeznaczony jest wyłącznie dla osób uprawnionych do wystawiania recept.
Międzynarodowe Warsztaty Ablacyjne 7-8 czerwca 2022
- 1
- 2