Wydarzenia z

czerwca 2021

24 wyników

XVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

XVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego Ryzyko sercowo-naczyniowe: nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, hiperglikemia i inne ważne czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego
 
data: 24.06.2021 - 26.06.2021
miejsce: Gdańsk, Polska
organizator: Via Medica
strona www: www.zjazd.ptnt.pl
 

REJESTRACJA: www.zjazd.ptnt.pl

2021-06-26 09:00:00

Konferencja prasowa Polska hematologia niczym „rozpędzona lokomotywa”

W imieniu Novartis Oncology i szerokiego grona ekspertów – serdecznie zapraszamy na spotkanie prasowe dedykowane wyzwaniom i szansom stojącym przed polską hematologią.
 
Spotkanie prasowe odbędzie się już w najbliższy piątek, 25 czerwca, o godz. 12.30.
 
W konferencji udział wezmą:
 
- prof. dr hab. n. med. Ewa Lech-Marańda, konsultant krajowa w dziedzinie hematologii
- prof. dr hab. n. med. Krzysztof Giannopoulos, kierownik Zakładu Hematoonkologii Doświadczalnej Uniwersytet Medyczny w Lublinie
- prof. dr hab. n. med. Grzegorz W. Basak, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
- prof. dr hab. n. med. Joanna Góra-Tybor, kierownik Oddziału Hematoonkologii w szpitalu im. M. Kopernika, Klinika Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi
- prof. dr hab. n. med. Tomasz Sacha, kierownik Katedry i Kliniki Hematologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego
- dr Michał Sutkowski, Prezes Warszawskiego Oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce  
 
Spotkanie będzie realizowane w modelu hybrydowym:
 • Będzie nam bardzo miło gościć Państwa osobiście podczas wydarzenia w DoubleTree by Hilton Hotel, ul Skalnicowa 21, I piętro (Sale Alder i Poplar).
 • Konferencja będzie również transmitowana online [link do rejestracji] - po rejestracji otrzymają Państwa dedykowany link do dołączenia do spotkania.
2021-06-25 12:30:00

XVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

XVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego Ryzyko sercowo-naczyniowe: nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, hiperglikemia i inne ważne czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego
 
data: 24.06.2021 - 26.06.2021
miejsce: Gdańsk, Polska
organizator: Via Medica
strona www: www.zjazd.ptnt.pl
 

REJESTRACJA

Poprzez stronę internetową www.zjazd.ptnt.pl

2021-06-25 09:00:00

Konferencja EKG i STYMULATOR 24-25.06.21

Zapraszamy na najlepsze szkolenie z EKG i programowania urządzeń Wszczepialnych.
 
Konferencja skierowana do lekarzy z całego kraju. Odbywa się cyklicznie, edycja 2021 będzie jubileuszową, X.
Stałe grono odbiorców to lekarze przygotowujący się do egzaminu specjalizacyjnego oraz wszyscy zainteresowani postępowaniem z pacjentem w codziennej pracy klinicznej kardiologa. Szczególny nacisk kładziemy na elektrokardiografię oraz naukę kontroli urządzeń wszczepialnych. W trakcie ubiegłorocznego wydarzenia omawialiśmy m.in. zasady postępowania, gdy na dyżur zgłasza się pacjent z urządzeniem wszczepialnym lub częstoskurczem, rozpoznawaliśmy rożnego rodzaju częstoskurcze. Zastanawialiśmy się, co robić, gdy na oddział trafi pacjent z burzą elektryczną. Poznawaliśmy funkcje diagnostyczne urządzeń wszczepialnych oraz nowe możliwości elektroterapii u chorych z niewydolnością serca. Podczas sesji satelitarnych poruszaliśmy zagadnienia farmakoterapii pacjentów kardiologicznych.
ODBIORCY:
kardiolodzy, interniści, lekarze rodzinni
FORMUŁA I MIEJSCE KONFERENCJI:
Konferencja ONLINE
KOMITET NAUKOWY:
Prof. Andrzej Lubiński – ordynator Kliniki Kardiologii Interwencyjnej,
Dr n. med. Agnieszka Dębska-Kozłowska, dr n. med. Iwona Karcz-Socha, dr Marcin Książczyk
2021-06-24 10:00:00

XVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego

XVII Zjazd Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego Ryzyko sercowo-naczyniowe: nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, hiperglikemia i inne ważne czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego
 
data: 24.06.2021 - 26.06.2021
miejsce: Gdańsk, Polska
organizator: Via Medica
strona www: www.zjazd.ptnt.pl
 

REJESTRACJA

Poprzez stronę internetową www.zjazd.ptnt.pl

2021-06-24 09:00:00

Webinar: Kompleksowe profilowanie genomowe – jego rola w raku płuca

Zapraszamy na kolejny webinar organizowany przez Sekcję Raka Płuca Fundacji To Się Leczy pt. “Kompleksowe profilowanie genomowe – jego rola w raku płuca”.

Gościem specjalnym będzie dr hab. n. med. Małgorzata Oczko-Wojciechowska, MBA – Kierownik Zakładu Diagnostyki Genetycznej i Molekularnej Nowotworów w Narodowym Instytucie Onkologii-Państwowym Instytucie badawczym w Gliwicach.

Pani doktor jest nie tylko diagnostą ze specjalizacją z laboratoryjnej genetyki medycznej, ale również wielkim pasjonatem zastosowania genetyki i biologii molekularnej w medycynie. Postaramy się odkryć przed Wami znaczenie i rolę kompleksowego profilowania genomowego.

Link do wydarzenia na Facebook: https://fb.me/e/1QHPNOCmq
Już teraz gorąco zachęcamy do oglądania i czynnego udziału.
2021-06-23 20:00:00

Podsumowanie najnowszych doniesień z EHA 2021

Portal Hematoonkologia.pl zaprasza na spotkanie z ekspertami podsumowujące najciekawsze doniesienia z EHA 2021, które odbędzie się w dniach 22-24 czerwca 2021.

Program i rejestracja 
2021-06-22 18:00:00

11 Polsko-Szwajcarskie Forum Dialogu dla Zdrowia

Polsko-Szwajcarskie Forum Dialogu to inicjatywa wspierana przez firmy LifeScience, która ma na celu inspirować dyskusję o kształcie i kierunku reform w polskiej ochronie zdrowia i przyczynić się do wypracowania modelu relacji między interesariuszami, opartego na prowadzeniu otwartego dialogu, zgodnie z doświadczeniami szwajcarskimi. Polsko-Szwajcarskie Forum Dialogu organizowane jest przez Polsko-Szwajcarską Izbę Gospodarczą pod patronatem Ambasady Szwajcarii, a od 2017r. wspólnie z Ambasadą Szwajcarii.

Fostering R&D for innovative new treatments – Bridging the gap between scientists and entrepreneurs.
XI Polsko-Szwajcarskie Forum Dialogu / Polish-Swiss Forum for Health Dialogue
– hybrid conference, 22.06.2021 –

Program konferencji oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie www.wspolpracadlazdrowia.pl  / The agenda and registration form are available on www.wspolpracadlazdrowia.pl
2021-06-22 09:00:00

Konferencja EHA NEWS 2021

Coroczna konferencja poświęcona najnowszym doniesieniem w obszarze hematoonkologii.
Temat przewodni: Jak poprawić wyniki leczenia przeciwnowotworowego w hematologii?
Rejestracja: https://newseha.syskonf.pl/rejestracja
2021-06-19 17:30:00

52 Zjazd Okulistów Polskich

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na 52. Zjazd Okulistów Polskich Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Będzie to wyjątkowe wydarzenie  w wyjątkowym czasie, ale aspekt bezpieczeństwa jest  dla nas wszystkich priorytetem. Cieszymy się, że to spotkanie, chociaż  wirtualne, odbędzie w pięknym mieście – Szczecinie.
Tematy wiodące Zjazdu odzwierciedlają współczesny nurt badań naukowych w siatkówce, rogówce, jaskrze. Program naukowy będzie współtworzony m.in. przy udziale i zaangażowaniu takich sekcji Polskiego Towarzystwa Okulistycznego jak:
 • Sekcja Zapobiegania Ślepocie PTO pod  przewodnictwem dr hab. n. med.  Moniki Modrzejewskiej
 • Sekcja Rogówki PTO pod przewodnictwem dr hab. n. med. Dariusza Dobrowolskiego
 • Sekcja Siatkówki PTO pod przewodnictwem prof. dr hab. Marcina Stopy
Nie zabraknie również tematów wolnych, których prezentacja odbędzie się w Sesji Varia, a także prac przygotowanych przez Sekcję Młodych Okulistów.
Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby stworzyć możliwość przedstawienia najnowszych osiągnięć naukowych oraz umożliwić wymianę doświadczeń klinicznych.
Ogromnie zachęcamy Państwa do zgłaszania prac prezentujących osiągnięcia naukowe i kliniczne Państwa ośrodków, które będą prezentowane w sesji ustnej oraz plakatowej!

Do zobaczenia w czerwcu na Zjeździe PTO!
Prof. dr hab. Jacek Szaflik
Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego
Prof. dr hab. Wojciech Lubiński
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
2021-06-19 09:00:00

Akademia Młodego Kardiologa

Zapraszamy do bezpłatnego udziału w konferencji Akademia Młodego Kardiologa podczas której w poszczególnych sesjach tematycznych zostaną omówione najnowsze doniesienia, w tym wytyczne ECS, oraz praktyczne aspekty dotyczące diagnostyki i leczenia nadciśnienia tętniczego, niewydolności serca, migotania przedsionków oraz przewlekłego i ostrego zespołu wieńcowego. W wybranych schorzeniach zostaną zaprezentowane przypadki kliniczne wraz z komentarzem eksperta. Nie zabraknie także tematów dotyczących wskazań do zastosowania elektroterapii oraz skojarzonej farmakoterapii w hipertensjologii.

Ciekawym elementem konferencji będzie debata diabetologa z kardiologiem Pacjent z cukrzycą i chorobami układu sercowo-naczyniowego – nowoczesne leki hipoglikemizujące redukujące śmiertelność całkowitą podczas której prof. Leszek Czupryniak i dr hab. n. med. Paweł Balsam przedstawią i omówią wytyczne ESC/EASD oraz PTD.

Konferencja skierowana jest przede wszystkim do lekarzy w trakcie specjalizacji w dziedzinie kardiologii, chorób wewnętrznych i hipertensjologii oraz lekarzy specjalistów zaangażowanych w leczenie pacjentów kardiologicznych i zainteresowanych chorobami układu sercowo-naczyniowego.

Program:
 1. Terapia nadciśnienia tętniczego i dyslipidemii zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego:
  • 14:00 – 14:15 – Jak oceniać ryzyko sercowo-naczyniowe przed rozpoczęciem terapii nadciśnienia tętniczego i dyslipidemii? – dr hab. n. med. Paweł Balsam
  • 14:15 – 14:30 – Aktualne postępowanie w terapii nadciśnienia tętniczego za pomocą molekuł o potwierdzonym wpływie na rokowanie – prof. dr hab. n. med. Artur Mamcarz
  • 14:30 – 14:45 – Aktualne standardy leczenia dyslipidemii za pomocą statyn, ezetymibu oraz inhibitorów PCSK-9 – prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski
 2. Terapia niewydolności serca zgodnie z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego:
  • 14:50 – 15.20 – Pacjent z niewydolnością serca – diagnoza i postępowanie z pacjentem z niewydolnością serca
   Omówienie konsensusu ACC/AHA dotyczącego postępowania z pacjentami z niewydolnością serca z 2021 w odniesieniu do wytycznych i stanowisk ESC
  • 15:20 – 15:50 – Odwracalny remodeling mięśnia lewej komory serca – prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski
 3. Pacjent z migotaniem przedsionków – skuteczna i bezpieczna antykoagulacja, kontrola rytmu i częstości rytmu serca, wskazania do ablacji:
  • 15:55 – 16:15 – Omówienie zmian w wytycznych ESC dotyczących postępowania z pacjentami z migotaniem przedsionków z 2020 roku – dr hab. n. med. Paweł Balsam
  • 16:15 – 16:35 – Migotanie przedsionków i pacjenci w podeszłym wieku leczeni przeciwkrzepliwie – prezentacja przypadku – lek. Bartosz Krzowski
   Komentarz: dr hab. n. med. Paweł Balsam
  • 16:35 – 16:55 – Leczenie przeciwkrzepliwie w okresie około zabiegowym u pacjenta poddawanego ablacji – prezentacja przypadku – lek. Bartosz Krzowski
   Komentarz: dr hab. n. med. Paweł Balsam
 4. Pacjent z przewlekłym lub ostrym zespołem wieńcowym – zasady nowoczesnego leczenia przeciwpłytkowego i przeciwkrzepliwego:
  • 17:00 – 17:30 – Omówienie zmian w wytycznych dotyczących przewlekłych zespołów wieńcowych z 2019 roku oraz ostrych zespołów wieńcowych bez uniesienia odcinka ST z 2020 roku.
  • 17:30 – 17:45 – Prezentacja przypadków – dr n.med. Łukasz Januszkiewicz
   Komentarz: prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski
 5. Elektroterapia u pacjentów z niewydolnością serca – wskazania do ICD, CRT-D, stymulatora bez elektrodowego, podskórnego kardiowertera-defibrylatora:
  • 17:50 – 18.20 – Omówienie wskazań do zastosowania elektroterapii – prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski
 6. Pacjent z cukrzycą i chorobami układu sercowo-naczyniowego – nowoczesne leki hipoglikemizujące redukujące śmiertelność całkowitą. Omówienie wytycznych ESC/EASD oraz PTD:
  • 18:25 – 19:10 – Debata diabetologa z kardiologiem – prof. dr hab. n. med. Leszek Czupryniak, dr hab. n. med. Paweł Balsam
 7.  Skojarzona farmakoterapia w hipertensjologii:
  • 19:15 – 19.45 – Nowoczesne leczenie hipotensyjne oparte na Single Pill Combination (sartany, antagoniści kanałów wapniowych i leki moczopędne) na podstawie wytycznych PTNT – prof. dr hab. n. med. Marcin Grabowski, dr hab. n. med. Paweł Balsam
Kieronik naukowy: dr hab. n. med. Paweł Balsam
2021-06-18 14:00:00

52 Zjazd Okulistów Polskich

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na 52. Zjazd Okulistów Polskich Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Będzie to wyjątkowe wydarzenie  w wyjątkowym czasie, ale aspekt bezpieczeństwa jest  dla nas wszystkich priorytetem. Cieszymy się, że to spotkanie, chociaż  wirtualne, odbędzie w pięknym mieście – Szczecinie.
Tematy wiodące Zjazdu odzwierciedlają współczesny nurt badań naukowych w siatkówce, rogówce, jaskrze. Program naukowy będzie współtworzony m.in. przy udziale i zaangażowaniu takich sekcji Polskiego Towarzystwa Okulistycznego jak:
 • Sekcja Zapobiegania Ślepocie PTO pod  przewodnictwem dr hab. n. med.  Moniki Modrzejewskiej
 • Sekcja Rogówki PTO pod przewodnictwem dr hab. n. med. Dariusza Dobrowolskiego
 • Sekcja Siatkówki PTO pod przewodnictwem prof. dr hab. Marcina Stopy
Nie zabraknie również tematów wolnych, których prezentacja odbędzie się w Sesji Varia, a także prac przygotowanych przez Sekcję Młodych Okulistów.
Organizatorzy dołożą wszelkich starań, aby stworzyć możliwość przedstawienia najnowszych osiągnięć naukowych oraz umożliwić wymianę doświadczeń klinicznych.
Ogromnie zachęcamy Państwa do zgłaszania prac prezentujących osiągnięcia naukowe i kliniczne Państwa ośrodków, które będą prezentowane w sesji ustnej oraz plakatowej!

Do zobaczenia w czerwcu na Zjeździe PTO!
Prof. dr hab. Jacek Szaflik
Prezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego
Prof. dr hab. Wojciech Lubiński
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
2021-06-18 09:00:00