Wydarzenia z dnia

15 czerwca 2021

2 wyników

Warsztaty online Miejsce diagnostyki genetycznej w praktyce klinicznej

W imieniu Polskiej Koalicji Medycyny Personalizowanej i Instytutu INNOWO zapraszamy na warsztaty z udziałem praktyków klinicznych na temat miejsca diagnostyki genetycznej w praktyce klinicznej.
Warsztat odbędzie się 15 czerwca w godzinach 11.00 – 14.00.

Podczas warsztatu zostaną poruszane m.in.  takie tematy jak miejsce i rola zaawansowanej diagnostyki genetycznej w onkologii, strategia diagnostyki genetycznej w nowotworach narządu rodnego, wyzwania diagnostyki i leczenia raka jelita grubego czy zmiany w programie B6.Leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca. 
Wykłady poprowadzą czołowi eksperci w dziedzinie onkologii i pulmonologii: 
 • dr hab. n med. Lubomir Bodnar, Dyrektor Siedleckiego Centrum Onkologii
 • prof. dr hab. n.med. Joanna Chorostowska- Wynimko, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie
 • prof. dr hab. n med. Maciej Krzakowski, Konsultant Krajowy w onkologii klinicznej,  
 • dr hab. n. med. Beata Jagielska, Prezes Zarządu PKMP
 • prof. dr hab. n.med. Renata Langfort, Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie
 • mgr inż. Magdalena Sakowicz, Kierownik Działu ds. Rozliczeń Świadczeń Zdrowotnych
  Narodowego Instytutu Onkologii – PIB w Warszawie
 • mec. Adam Twarowski, Członek Komisji Bioetycznej w Narodowym Instytucie Onkologii – PIB w Warszawie
Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie pod poniższym linkiem: 
2021-06-15 11:00:00

VI Kongres Wyzwań Zdrowotnych (HCC)

14-15 czerwca 2021 r., MCK Katowice (hybrydowo)
16 czerwca 2021 r. (online)

egoroczna edycja wydarzenia będzie realizowana przez trzy dni. Sesje oraz debaty 14 i 15 czerwca zostaną zorganizowane w formule hybrydowej – stacjonarnie w Katowicach, z zachowaniem wszelkich wymogów reżimu sanitarnego, a także z możliwością udziału zdalnego. Trzeciego dnia Kongresu – 16 czerwca – wydarzenie przeniesie się w całości do internetu.

Programy wielu sesji, z oczywistych powodów, uwzględniać będą zagadnienia dotyczące różnych aspektów pandemii COVID-19 i jej wpływu na system opieki zdrowotnej, politykę społeczną oraz gospodarkę. 

Nie zmienia się jednak główna idea Kongresu, która – zgodnie z nazwą wydarzenia – obejmie kluczowe dla sektora medycznego wyzwania, zarówno terapeutyczne, stojące przed specjalistami w poszczególnych dziedzinach medycyny, jak i organizacyjno-finansowe, którym sprostać muszą decydenci kształtujący systemy opieki zdrowotnej w Polsce i innych krajach.

W kongresowej agendzie nie zabraknie najbardziej aktualnych zagadnień, takich jak między innymi: wizja funkcjonowania systemu ochrony zdrowia po pandemii oraz szpitalnictwo w Polsce u progu planowanych zmian dotyczących restrukturyzacji i przekształceń właścicielskich placówek.

Na obszerny program VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych złoży się kilkadziesiąt sesji w sześciu głównych blokach tematycznych:
 • Polityka zdrowotna
 • Finanse i zarządzanie
 • Terapie
 • Nowe technologie
 • e-Zdrowie
 • Edukacja
Do czynnego udziału w VI Kongresie Wyzwań Zdrowotnych zaproszeni zostaną wybitni specjaliści reprezentujący kilkanaście dyscyplin medycznych, przedstawiciele świata nauki, polityki, administracji samorządowej, organizacji pozarządowych – w tym zrzeszających pacjentów – oraz gospodarki, biznesu, przemysłu farmaceutycznego, finansów i rynku ubezpieczeniowego.

Dzięki transmisjom online, wszystkie kongresowe debaty, wykłady i prezentacje dostępne będą zarówno na stronie internetowej wydarzenia hccongress.pl, jak i portalach Grupy PTWP: rynekzdrowia.pl, rynekaptek.pl i infodent24.pl.

Podczas VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych tradycyjnie już nie zabraknie wydarzeń towarzyszących. Poznamy laureatów czwartej edycji Konkursu Zdrowy Samorząd, III Konkursu Start-Up-Med, a także czwartej edycji Nagrody Animus Fortis (Mężny Duch). Także już po raz czwarty Kongresowi będzie towarzyszyć Konferencja Nowe Technologie w Schorzeniach Sercowo-Naczyniowych.

Trwają prace nad programem VI Kongresu Wyzwań Zdrowotnych. Wstępna agenda tegorocznej edycji HCC będzie niebawem dostępna na stronie hccongress.pl.

Przypomnijmy, że od 14 maja do 14 lipca 2020 r. trwał V Kongres Wyzwań Zdrowotnych Online. To była wyjątkowa i rekordowa edycja HCC. W całości przeprowadzona została w internetowej formule. Odbyło się aż 60 zdalnych sesji z udziałem około 400 prelegentów. Kongresowe debaty śledziło w internecie ponad 3,6 tys. zarejestrowanych gości.
2021-06-15 09:30:00