Wydarzenia z dnia

12 maja 2021

1 wyników

"Rak pęcherza - wykryj i lecz!" - konferencja prasowa

Konferencja prasowej online, inaugurująca kampanię edukacyjną dla chorych i ich bliskich "Rak pęcherza - wykryj i lecz!" 12 maja, w środę o godz.: 14:00.

Aby wziąć udział w konferencji, bardzo proszę o wypełnienie formularza, który znajduje się tutaj: https://zoom.us/webinar/register/WN_fejD6JCbQ8GSz4KLrxR1Rw

Maj jest miesiącem świadomości raka pęcherza.Rocznie ok. 7300 osób słyszy diagnozę - rak pęcherza. Jest to 4. najczęściej występujący nowotwór u mężczyzn i 12. u kobiet. Często wykrywany jest zbyt późno, by leczenie było efektywne, co skutkuje wysoką śmiertelnością - każdego roku odchodzi ok. 4 tys. chorych z powodu tego nowotworu. Zwiększenie świadomości społeczeństwa, wiedzy pacjentów i zwrócenie uwagi lekarzy na tę jednostkę chorobową to cel kampanii "Rak pęcherza - wykryj i lecz!" organizowanej przez Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych. W konferencji inaugurującej kampanię udział wezmą: Aleksandra Rudnicka, dr Małgorzata Gałązka-Sobotka, Barbara Jobda, Małgorzata Bogdańska, prof. Piotr Chłosta, prof. Piotr Wysocki i prof. Maciej Krzakowski. 
2021-05-12 14:00:00