Inauguracja ogólnopolskiej kampanii społecznej BADAM SIĘ - BO CHCĘ ŻYĆ! - zaproszenie

Opublikowane 14 września 2020
Inauguracja ogólnopolskiej kampanii społecznej BADAM SIĘ - BO CHCĘ ŻYĆ! - zaproszenie
W imieniu organizatorów i partnerów ogólnopolskiej kampanii społecznej "Badam Się. Bo Chcę Żyć" zapraszamy do oglądania transmisji konferencji online, która odbędzie się 17 września 2020 r. o godz. 11:00.


Ostatnie miesiące to alarmujący spadek wykonywanych badań profilaktycznych, diagnostycznych, wizyt kontrolnych. Powodów takiego stanu jest kilka, najważniejsze z nich to strach przed zakażeniem Covid-19 i odkładanie wizyty na tzw. „później” oraz utrudniony dostęp do opieki medycznej.

W efekcie mamy do czynienia z narastającą epidemią chorób przewlekłych, sercowo-naczyniowych, nowotworów, chorób neurologicznych czy reumatologicznych. Większość z nich można wcześnie wykryć i skutecznie leczyć - warunek jest jeden - trzeba je zdiagnozować i monitorować.

Aby zatrzymać i odwrócić te niepokojące trendy startuje kampania społeczna skierowana do osób dorosłych, zwłaszcza z grup ryzyka, mająca na celu zachęcenie i zmotywowanie do udziału w badaniach profilaktycznych i przesiewowych oraz konsultacjach lekarskich, pomimo pandemii koronawirusa, aby zapewnić kontrolę stanu zdrowia oraz umożliwić wczesne wykrycie dolegliwości i chorób cywilizacyjnych w celu ich skutecznego leczenia.

Prelegenci:
  • prof. IK dr hab. n. med. Przemysław Leszek, Klinika Niewydolności Serca i Transplantologii Instytutu Kardiologii w Warszawie, Przewodniczący Sekcji Niewydolności Serca PTK
  • prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk, Klinika Radioterapii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Prezes Polskiego Towarzystwa Onkologicznego
  • prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, Oddział Onkologii Klinicznej Szpitala Europejskie Centrum Zdrowia Otwock
  • Grzegorz Błażewicz, Zastępca Rzecznika Praw Pacjenta 
  • Alina Niewiadomska, Prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych
  • Artur Prusaczyk, Wiceprezes Zarządu Centrum Medyczno-Diagnostycznego w Siedlcach
  • dr hab. n. med. Paweł Balsam, Klinika Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
  • Anna Lucińska, aktorka, prezenterka
  • Szymon Chrostowski, Prezes Fundacji Wygrajmy Zdrowie
  • Marek Kustosz, Prezes Instytutu Człowieka Świadomego
Moderacja: Paulina Drażba

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie swojego udziału poprzez formularz rejestracyjny:
ZADAWANIE PYTAŃ PODCZAS KONFERENCJI TYLKO ZA POMOCĄ PLATFORMY ZOOM (SESJA Q&A).

Transmisja na żywo na stronie: http://debata.infostrefa.tv/ 

UWAGA: Moderator wydarzenia - Centrum Prasowe PAP - prosi uczestników o możliwie jak najwcześniejszą rejestrację. Po rejestracji każdy uczestnik otrzyma zindywidualizowany link, poprzez który będzie możliwość dołączenia do wydarzenia. Do zarejestrowanych uczestników przesłane zostaną maile przypominające o wydarzeniu na 24 godziny, a następnie na 1 godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Akredytacja:
tIun6E6NR2aOtW43TyYfig

Więcej informacji udziela:
Joanna Zagrajek
tel. kom. 602 347 017
e-mail: joanna.zagrajek@f2fevolution.com
e-mail: kontakt@bochcezyc.pl
#BoChcęŻyć