System
Wróć do SystemNiewydolność serca zabija równie często jak nowotwory
Onkocafe: System ochrony zdrowia powinien być bardziej elastyczny
Jako organizacja działająca na rzecz pacjentów na co dzień wspieramy chorych i ich bliskich, mierzących się z wyzwaniami w zakresie opieki nad pacjentami onkologicznymi. Najważniejsze z nich to: poczucie zagubienia pacjenta w systemie, czyli nie zawsze jasna i zrozumiała ścieżka diagnostyczno-terapeutyczna, trudności w dostępnie do wizyt specjalistycznych, niewystarczający dostęp do terapii zgodnych z aktualną wiedzą medyczną. Ostatnie lata to okres wielu gorących debat o zdrowiu. Znamienne, że pomimo podejmowanych dyskusji pacjenci zgłaszają się do nas wciąż z tymi samymi problemami.
Od 30 maja IV etap znoszenia obostrzeń zw. z koronawirusem
Leczenie stwardnienia rozsianego w dobie COVID-19
Radioterapia - jak zapobiegać powikłaniom w trakcie leczenia
RPP: rodzina ma prawo do ostatniego pożegnania chorego w szpitalu
Nowelizacja rozporządzenia w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników – nowe uprawienia dla lekarzy medycyny pracy
Do konsultacji publicznych trafił projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie przeprowadzania badań lekarskich pracowników, zakresu profilaktycznej opieki zdrowotnej nad pracownikami oraz orzeczeń lekarskich.
SEJM: ruszą prace nad ustawą o zawodzie farmaceuty
PKPO apeluje o nowelizację ustawy refundacyjnej
Koncentracja leczenia zabiegowego nowotworów w 2019 roku
Prof. Marcin Grabowski: Z wszczepionym urządzeniem można normalnie żyć
Pacjent z wszczepionym urządzeniem kardiologicznym może i powinien żyć jak najbardziej swobodnie. Jednocześnie warto pamiętać o zwiększonym ryzyku, związanym z niektórymi czynnościami. O trzech rodzajach potencjalnych zagrożeń związanych z wykonaniem tatuażu lub piercingiem mówi prof. Marcin Grabowski, kierownik Oddziału Elektrokardiologii I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ekspert elektroterapii Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.
Pacjent w badaniach klinicznych
Polacy nadal ze sporą rezerwą przystępują do badań klinicznych, co w dużym stopniu wiąże się z brakiem dostatecznej wiedzy dotyczącej korzyści i ryzyka. Coraz więcej osób poszukuje informacji na ten temat. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest realizacja projektu Pacjent w badaniach klinicznych i stworzenie strony internetowej https://pacjentwbadaniach.abm.gov.pl/, na której można znaleźć wiele materiałów na temat badań klinicznych i odszukać interesujące nas badania w międzynarodowych bazach.