Wydarzenia z dnia

14 października 2023

2 wyników

Konferencja Prevention & Intervention

W dniach 14-15 października 2023 roku w Warszawie odbędzie się Konferencja Prevention & Intervention. Kardiolodzy z całego świata podyskutują na temat aktualnej wiedzy medycznej w zakresie skutecznego zapobiegania i efektywnego leczenia schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Tematem przewodnim pierwszej edycji inicjatywy jest zdrowie kobiet.

Więcej informacji o inicjatywie Prevention & Intervention i rejestracja na wydarzenie:
2023-10-14 09:00:00

Toruńskie Spotkania Kardio-Onkologiczne

Choroby onkologiczne to schorzenia, które dotykają wielu pacjentów. Onkologia to dynamicznie rozwijająca się dziedzina medycyny, której rozwój sprawia, że nowotwory obarczone dotychczas złym rokowaniem, można lepiej i skuteczniej leczyć, co wydłuża życie pacjentom onkologicznym. To bardzo dobra informacja.

„Wielu z chorych onkologicznych cierpi na schorzenia kardiologiczne. Pacjenci ci wymagają sprawnej diagnostyki oraz optymalizacji leczenia kardiologicznego, co powinno być prowadzone równolegle z diagnostyką onkologiczną.” – stwierdza prof. dr hab. n. med. Przemysław Leszek

Coraz częściej lekarze specjaliści mówią o konieczności opieki kompleksowej kardio-onkologicznej nad pacjentami z chorobami nowotworowymi. Już 14 października 2023 r. w Toruniu odbędą się Toruńskie Spotkania Kardio-Onkologiczne, które będą miejscem spotkania lekarzy, z ekspertami z dziadziny onkologii i kardio-onkologii. Organizatorzy liczą, że staną się one okazją do wzajemnego korzystania z bogatej wiedzy oraz doświadczeń wykładowców i uczestników.
 
Więcej informacji o konferencji:
https://torun-kardio-onkologia.pl/
2023-10-14 09:00:00