Aktualna lista powiatów z obostrzeniami w czasie pandemii (27.08.20)

Opublikowane 27 sierpnia 2020
Aktualna lista powiatów z obostrzeniami w czasie pandemii (27.08.20)
W czwartek 27 sieprnia b.r. Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił aktualną listę powiatów, w których od piątku będą obowiązywały ograniczenia w związku z zakwalifikowaniem ich do "żółtej" i "czerwonej" strefy. Krakow trafił do strefy żółtej.
Lista czerwona objęła 7 powiatów: nowotarski, Nowy Sącz, wieluński, pajęczański, lipski, kolski, łowicki

Lista żółta objęła 11 powiatów: Kraków, rybnicki, kłobucki, tatrzański, limanowski, przemyski, żuromiński, kartuski, konecki, bartoszycki, nowosądecki.

Na liście ostrzeżeń natomiast znalazły się miasto Sopot oraz powiaty oleski, brzeski i myszkowski.

Przypominamy, że  strefie żółtej obowiązuje m.in. limit jednej osoby na 4 mkw. w przypadku imprez takich, jak: targi, wystawy, kongresy czy konferencje. W siłowniach będzie obowiązywał limit osób - jedna na 7 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. Liczba osób biorących udział w imprezach rodzinnych, nie może przekroczyć 100 osób, z wyłączeniem obsługi.

Natomiast w strefie czerwonej obowiązują m.in. zakaz organizowania kongresów i targów oraz działania sanatoriów, wesołych miasteczek i parków rozrywki. W siłowniach określono limit osób - jedna na 10 mkw. W kinach może być 25 proc. publiczności. W kościołach lub innych obiektach kultu dopuszczalne będzie 50 proc. obłożenia budynku, na zewnątrz limit wyniesie 150 osób. Liczba osób biorących udział uroczystościach rodzinnych i w weselach została ograniczona do 50, z wyłączeniem obsługi. Wszędzie w przestrzeni publicznej konieczne będzie zakrywanie nosa i ust.


Źródło: konferencja prasowa MZ, twitter @mz_gov_pl