Pacjent
Wróć do SystemNiewydolność serca - sprawdź, czy może dotyczyć Ciebie!
RPP: apel ws. osobistych wizyt pacjentów w placówkach ochrony zdrowia
Zamrożony system ochrony zdrowia w pandemii zagraża pacjentom chorym przewlekle
Pacjenci chorzy przewlekle odczuwają zamrożenie systemu ochrony zdrowia – odwoływane wizyty, badania i zabiegi, brak kontaktu ze specjalistą, problemy z kontynuacją programów lekowych. Część z nich sama odwołuje lub nie stawia się na wizyty w obawie przed zakażeniem #covid19 – Fundacja MY PACJENCI apeluje do pacjentów by nie zwlekać z leczeniem, a w przypadku chorób przewlekłych nie przerywać leczenia - #leczniezwlekaj. Prezentujemy wyniki reprezentatywnego badania opinii pacjentów.
Razem dla serca - bo liczy się czas
Działające w porozumieniu kardiologiczne stowarzyszenia pacjenckie inicjują kampanię "Razem dla Serca - bo liczy sie czas", aby zwrócić uwagę na problem niewydolności serca w Polsce. Niewydolność serca to jedno z najważniejszych wyzwań zdrowotnych w naszym kraju. Pod względem liczby hospitalizacji z tego powodu Polska piastuje niechlubne pierwsze miejsce wśród krajów OECD.
Walczyć o oddech - wytrzymać ból
Dzień Dziecka - Fundacja Krwinka dla rodzin w szpitalu przy Spornej
Oddziały onkologiczne dziecięcego szpitala przy ul. Spornej w Łodzi wciąż pozostają zamknięte z powodu epidemii. Ale „Krwinka” nie mogła w Dniu Dziecka zapomnieć o swoich Podopiecznych! Już w piątek (29.05) przedstawiciele Fundacji wybrali się do nich z prezentami, ale po to, by ograniczyć liczbę wizyt w szpitalu, wzięli ze sobą upominki także dla mam i tatusiów małych pacjentów.
Powstało Porozumienie Organizacji Kardiologicznych – RAZEM DLA SERCA
- Pacjenci kardiologiczni to największa grupa chorych w Polsce, niestety problemy tej grupy nie maleją. Wyzwań jest coraz więcej, ale mamy wrażenie, że system opieki zdrowotnej nie odpowiada na nasze potrzeby. Dlatego wspólnie z fundacjami i stowarzyszeniami pacjenckimi stworzyliśmy Porozumienie Organizacji Kardiologicznych (POK) i transplantacyjnych, aby integrować środowisko chorych i mówić jednym głosem w sprawach tak licznej populacji cierpiących na schorzenia serca i układu krążenia. Tylko wspólne działania mogą przynieść wymierne efekty - mówi Agnieszka Wołczenko, Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pacjentów ze Schorzeniami Serca i Naczyń EcoSerce.
Niewydolność serca - epidemia widmo
Onkocafe: System ochrony zdrowia powinien być bardziej elastyczny
Jako organizacja działająca na rzecz pacjentów na co dzień wspieramy chorych i ich bliskich, mierzących się z wyzwaniami w zakresie opieki nad pacjentami onkologicznymi. Najważniejsze z nich to: poczucie zagubienia pacjenta w systemie, czyli nie zawsze jasna i zrozumiała ścieżka diagnostyczno-terapeutyczna, trudności w dostępnie do wizyt specjalistycznych, niewystarczający dostęp do terapii zgodnych z aktualną wiedzą medyczną. Ostatnie lata to okres wielu gorących debat o zdrowiu. Znamienne, że pomimo podejmowanych dyskusji pacjenci zgłaszają się do nas wciąż z tymi samymi problemami.
Radioterapia - jak zapobiegać powikłaniom w trakcie leczenia
RPP: rodzina ma prawo do ostatniego pożegnania chorego w szpitalu
Prof. Marcin Grabowski: Z wszczepionym urządzeniem można normalnie żyć
Pacjent z wszczepionym urządzeniem kardiologicznym może i powinien żyć jak najbardziej swobodnie. Jednocześnie warto pamiętać o zwiększonym ryzyku, związanym z niektórymi czynnościami. O trzech rodzajach potencjalnych zagrożeń związanych z wykonaniem tatuażu lub piercingiem mówi prof. Marcin Grabowski, kierownik Oddziału Elektrokardiologii I Katedry i Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, ekspert elektroterapii Sekcji Rytmu Serca Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego.