Wydarzenia z dnia

19 stycznia 2024

1 wyników

III Warszawskie Zimowe Warsztaty Niewydolności Serca i Wad Zastawkowych

Mamy przyjemność zaprosić Państwa do udziału w III Warszawskich Zimowych Warsztatach Niewydolności Serca i Wad Zastawkowych, które odbędą w dniach 19-20 stycznia 2024 roku, w Warszawie, w Centrum Konferencyjnym Kopernik.

Wady zastawkowe i niewydolność serca to grupy schorzeń często współistniejących, które dotykają bardzo wielu pacjentów. To również dynamicznie rozwijające się dziedziny kardiologii, w których z każdym rokiem pojawiają się coraz to nowe możliwości diagnostyki i leczenia. W trakcie Kongresu Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego w bieżącym roku opublikowano nowe wytyczne dotyczące diagnostyki i leczenia infekcyjnego zapalenia wsierdzia, kardiomiopatii jak również aktualizację wytycznych dotyczących diagnostyki i leczenia niewydolności serca.

Co zmieniło się w zaleceniach towarzystw naukowych w roku 2023? Jakie pojawiły się nowości wpływające na codzienne postępowanie kliniczne?

Pracując z pacjentem zdobywamy doświadczenia praktyczne, starając się stosować wytyczne i optymalizując leczenie chorych. Od czasu wprowadzenia zaleceń minęło kilka miesięcy, a my zdobyliśmy liczne doświadczenia praktyczne, w trakcie ich wprowadzania do codziennego leczenia chorych.

Stąd też przygotowaliśmy atrakcyjny program naukowy, który w trakcie 2 dni konferencji obejmie łącznie 8 warsztatów i 6 sesji wykładowych przedstawiających w sposób praktyczny możliwości diagnostyki i leczenia chorego z wadami zastawkowymi i niewydolnością serca.

Program warsztatów praktycznych obejmuje ocenę echograficzną serca pacjenta z różnymi schorzeniach takimi jak: niewydolność serca, stan po wszczepieniu wspomagania mechanicznego (LVAD), kardiomiopatia przerostowa, stenoza zastawki aortalnej, niedomykalność zastawki mitralnej, trójdzielnej, wybrane wrodzone wady serca u dorosłych czy precyzyjną ocenę funkcji prawej komory serca i łożyska płucnego. Przedstawione zostaną również metody oceny płuc z wykorzystaniem USG (LUST). Warsztaty te prowadzone będą przez ekspertów, praktyków, a uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonywać procedury diagnostyczne i lecznicze w oparciu o fantomy (warsztaty typu hands on). Wykłady teoretyczne, prowadzone będą przez najlepszych ekspertów z dziedziny niewydolności serca i wad zastawkowych.

Mamy nadzieję, że nasza Konferencja i Warsztaty będą miejscem spotkania lekarzy kardiologów, kardiochirurgów, pielęgniarek, fizjoterapeutów, psychologów, studentów zainteresowanych niewydolnością serca i wadami serca jak również okazją do wzajemnego korzystania z bogatej wiedzy oraz doświadczeń wykładowców i uczestników.

 
Zachęcamy Państwa do udziału w Zimowych Warsztatach!
 
Prof. dr hab. n. med. Tomasz Hryniewiecki
 
Prof. dr hab. n. med. Przemysław Leszek
2024-01-19 10:00:00